Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valakinek volt már ilyen...

Valakinek volt már ilyen problémája? Jobb oldalon a szív?

Figyelt kérdés

Sziasztok.21 hetes kismama vagyok. 14 hetesen voltam genetikai ultrahangon, ahol minden rendben volt. A mai napon ismét ott jártam, a méretek, a terhességi hét, a szívhang, minden rendben volt, viszont sajnos a szonográfus nő/és én is, észre vettünk valami furcsát.. A szíve teljesen a jobb oldalon van a kislányomnak. Azt mondta ilyenre nagyon nagyon ritkán van példa.. De a következőre nincs.

A mája a gyomra is ott van.. Minden szerve a jobb oldalon helyezkezdik el. Behívott 2 szülész orvost, akik azt mondták, hogy a praxisuk során SOHA nem láttak ilyet.

Mivel későn végeztem, így csak holnap tudom felhívni a Genetikust, aki a Sote I - klinikán van, de időpontot kell kérjek sürgősségivel.

Szerintetek ilyen lehetséges?? A 14.hetin jól látható, hogy a szíve még a "helyén" van. Lehetséges, hogy olyan pozícióban feküdt, hogy ilyen téves eredményt kapjak? Ez ha igaz, akkor az élettel nem összeegyeztethető, így sajnos el kell engedjem. De annyira remélem, hogy ez valami tévedés.



#Jobb oldali szív
2019. nov. 27. 21:44
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Situs inversus a neve, általában semmi gondot nem okoz, csak annyi, hogy valóban minden szerv a másik oldalon van, mintha tükörkép lenne.
2019. nov. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Azt írja 1:10000-hez az esély, tehát évente 7-8 gyerek születik így itthon Magyarországon, az azért nem annyira kevés. Nekem is van egy ilyen kollégám, semmi baja nincs.

De a genetikus majd elmondja.

2019. nov. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
A fekvési pozíciónak semmi köze hozzá. Később rendeződnek a helyükre a belső szervek. Ezért sem vették észre korábban. Ha jól működnek a szervek és egeszségesen születik akkor nem kell parázni. Fordítva van minden. Ennyi. Van akinek egy szervvel kevesebb vagy több van. Vannak ilyenek, de nagyon ritkák.
2019. nov. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Igen, ezt a Situs inversus-t mondta a doki is, de azt mondták ez nem az. Itt nem "tükröződve" vannak a szervek, hanem minden a jobb oldalon.Azt mondták akkor lenne esélyes a túlélésre, ha csak felcserélődve lennének. De egymás alatt vannak.
2019. nov. 27. 22:02
 5/28 A kérdező kommentje:

Folytatom, mert közben elküldtem véletlenül.

Szóval mivel egy oldalon vannak, nem felcserélve a jobb és bal oldalt, így a későbbiekben (születés után) mikor a tüdő is nő még, összenyomhatja a többi fontos szervet.

2019. nov. 27. 22:08
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Óh. Így más.🤔
2019. nov. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Heterotaxia szindróma. Sajnos valóban súlyos problémákat okozhat, hiszen a szív és a ki/beágazó vérerek nem szabályosan futnak az adott szervhez, így egyes szervek vérellátása, ezáltal működése akadályozva van. Ha tényleg ez a helyzet, őszintén sajnálom, borzasztóan nehéz lehet ez.
2019. nov. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, remélem a genetikus tud valami bíztatót mondani.
2019. nov. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem indult ikerterhességnek? Mert ikreknél olvastam, hogy ritkán előfordulnak tükör ikrek. És akkor az egyik ikerfélnek vannak a jobb oldalon azok a szervei, mint a másiknak a bal oldalon.
2019. nov. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Az biztos, hogy akkor tudok többet, ha a genetikus megerősíti a dolgot. Inkább így derüljön ki, mint mikor megszületett, csak teljesen kétségbe vagyok esve.

Arról nem tudunk, hogy ikerterhességnek indult volna. Elég korán mentem el a dokihoz először. 7 hetes voltam mensi szerint, de 5 hetesnek megfelelő petezsákot látott akkor még. Végül a 14 hétre behozta a lemaradást. Figyelte a doki hetente, mivel veszélyeztetettként indult,de sosem láttunk ikerterhességet☹️

2019. nov. 27. 22:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!