Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mikor engednéd meg ezeket a...

Mikor engednéd meg ezeket a lányodnak? Hány éves kortól?

Figyelt kérdés

- smink

- hajfestés

- haspóló (nyáron)

- kivágott felsők

- műköröm

- műszempilla

- kihúzott szemöldök

- tetoválás



2020. márc. 22. 11:47
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
69%
Ebből tetkót nem engedném, mert maradandó és az ember ízlése változik. Többit alkalmanként kipróbálhatja, ha megfelel az időjárásnak és mondjuk nem balesetveszélyes :), de nem suliba (a miénkbe nem is engedi a házirend), ahogy én is másképp öltözöm buliba, mint munkahelyre. Egyébként igyekezném kommunikálni, hogy ezek nélkül is szép.
2020. márc. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
23%
Na már megint a perverz pedofil aki tinilányokra veri, rég nem hallottunk felőled de nem hiányoztál...
2020. márc. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
5%
Tetováláson és haspólón kívül mindegyiket 14 éves kortól. Ez a kettő iszonyat proli, szerencsére a lányom is tudja.
2020. márc. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim válasza:
64%

smink 15

hajfedtés 16

haspóló 16

kivágott felső 17

műköröm 17

műszempilla 18

kihúzott szemöldök 16

tetoválás 18

2020. márc. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
83%

Sminkelni 7.-es korától, de akkor csak szempillaspirált, korrektort és egy kis halvány színezett ajakápolót vagy szájfényt engednék, többet csak gimiben.

Hajfestést 13-14, egész hajat 16 felett

A haspólót nem szeretem, de ha jó alakja van és annyira akarná, akkor felvehetné 14 éves korától, de hosszabbik fajta legyen, ne az, amelyik olyan, mint egy sportmelltartó. Iskolába viszont nem engedném, oda szerintem nem való. A kivágott felsőt sem támogatnám, főleg nem iskolaidőben, inkább elmagyaráznám neki, hogy nem attól lesz szép meh csinos, hogy ilyeneket hord. De 16 alatt semmiképp sem engedném.

Műkörmöt középiskolás korától engednék

Műszempillát legkorábban 17 évesen, de nem azt, amiről lerí, hogy mű.

Tetoválást is legkorábban 17 évesen engednék, azt is csak akkor, ha valami kicsit akar és nem olyan látható helyre. Egyébként várja meg, amíg felnőtt lesz, ha annyira akarja.

2020. márc. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
85%

Smink: 13 volt mikor elöszőr kapott igazi sminket, hétvégén, nyáron használta, akkor is csak szolidan. Kilencedikesként kezdte a suliba is sminkelni magát, de csak alapozót tett fel, illetve a szemét festette ki, azt sem erősen.

Hajfestés: Hetedik osztály utáni nyáron festette be szőkére, szeptemberre vissza nyerte az eredeti hajszínét. Kilencedikbe már úgy ment hogy a barna hajában voltak vörös melír csíkok.

Haspóló: Nyáron 12 évesen is volt már neki, strandra, nyaraláson hordta főként.

Kivágott felsők: Iskolába sosem szokott olyat felvenni, 14 éves kora óta van neki pár darab.

Műköröm: Géllakja van 12 éves kora óta, de csak azért mert folyton rágta a körmét. Azóta is csak a saját körmére kap festést.

Műszempilla: Nincs rá szüksége mert kis kora óta gyönyörű, hosszú szempillája van.

Kihúzott szemöldök: 13 éves kora óta jár kozmetikushoz aki mindig kiszedi neki így nem kell kihúzni.

Tetoválás: Erre egyenlőre még nincs igénye, ha szeretne nem tudom hogy engedném-e és milyen feltételekkel.

16 éves.

2020. márc. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
85%

Még messze vagyok az anyaságtól, de a saját neveltetésem tudok kiindulni és pluszban az én nézeteim alapján tudok hozzászólni a témához.



Smink: korának megfelelő mennyiség szerint már 11 évesen elkezdheti


Hajfestés: nem lenne korhoz kötve, mert legyen bárhány éves, akkor is lebeszélném erről


Haspóló: nyári szünet ideje alatt már 13 évesen is hordhatja, tavasz végén, suliba 14 évesen hordhatná


Kivágott felsők: mivel a családban senkinek nem volt nagy melle, nagyon kis esélyt látok arra, hogy az én lányomnak az legyen majd. Evégett, mivel úgy sem lenne annyira kihívó rajta, késő 14, kora 15 évesen már felvehetne ilyen felsőt


Műköröm: 11 éves korától kezdve lakkozhatná a körmét, 14 éves korától engedném meg neki a gél lakkot. 15 éves kora után már lehetne műköröme, de erről is erősen lebeszélném, szebb, ha a saját kis körmét növeszti meg


Műszempilla: én magam nem vagyok híve ennek az egész műszempilla mizériának, de ha nagyon szeretné, 17 évesen csináltathatna


Kihúzott szemöldök: ismét csak az tudom mondani, hogy a családban mindenki sötét, hosszú, dús hajú, dús szőrzettel, tehát biztos nem állna elő az a helyzet, hogy neki ne lenne vagy csak nagyon világos szemöldöke legyen. Sötét szemöldökön meg egyébként is sokkal feltűnőbb, ha ki van húzva, tehát csak 15 éves korától engedném neki ezt. Arról már nem is beszélve, hogy ha valaki nem annyira járatos ebben, óriási babikat tud elkövetni


Tetoválás: ha van mondanivalója, számára egy erős jelentése a tetoválásnak, beleegyeznék 17 éves korában, hogy elkészíthesse

2020. márc. 23. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
64%

Még nincs gyerekem, de:



- smink - 14-15. (2 ujjnyi vakolatot 18 után, ha akar)


- hajfestés - Csak egy tincset vagy csak kicsit a végét (pl vörösesre, szőkére) akár 13 évesen is. De teljesen befesteni ilyen 15 évtől.


- haspóló (nyáron) - 14


- kivágott felsők - 14


- műköröm - 14. De ha a saját körmét akarja hosszabbra hagyni (+néha festeni), akkor az mehet már 10 évesen is. (Persze akkor nem egyből 5-6 mm-esre hagyná meg, hanem csak 3 mm-esre.)


- műszempilla - 16


- kihúzott szemöldök - Amikor rendesen megtudja csinálni magának. Ami szerintem ilyen 15 év.


- tetoválás - Amikortól már biztosan nem nő. Én 12 éves korom óta 5 cm-t nőttem (156 cm vagyok most). 15-16 évesen már mindenki látta, hogy nem fogok többet nőni. De ha látnám, hogy a gyerekem még 17 évesen is nő pár centit, nem engedném.

2020. márc. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
82%

- smink -15


- hajfestés -13


- haspóló (nyáron) -12


- kivágott felsők-14


- műköröm-17


- műszempilla-18


- kihúzott szemöldök-18


- tetoválás-18

2020. márc. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
81%

Smink: 13 körül

Hajfestés: középiskolában

Haspóló: 14 körül

Kivágott felső: középiskola

Műköröm: 16 körül

Műszempilla: 15-6 körül, de drága mulatság az épített pilla, szóval amikor pénze van rá

Kihúzott szemöldök: az ugyanaz, mint a smink

Tetoválás: 18. Nekem is rengeteg tetkóötletem volt tizenévesen, amit nagyon örülök, hogy nem engedtek a szüleim, mert már utálnám mindet.

2020. márc. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!