Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 9-10 évesen miért mond nagyot/...

9-10 évesen miért mond nagyot/füllent egy gyerek?

Figyelt kérdés
Mármint a társainak, amikor meséli mik történtek vele.
2020. ápr. 12. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Ki akar tűnni, nagyobbnak, különlegesebbnek akarja érezni magát, esetleg azt szeretné ha jobban felnéznének rá (?)
2020. ápr. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
ebben a korban ez természetes.
2020. ápr. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%
Ez a kényszeres hazudozás elég gyakori. Ilyenkor pont a hiányosságait próbálja elrejteni a hazugságaival. Szerintem irány a pszichológus. Senki nem szereti az ilyen emberkéket, és az életben nagyon nehéz dolga lesz ha ezt kényszeres hazudozást folytatja.
2020. ápr. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
ez még nem kényszeres hazudozás. csak élénk a fantáziája , főleg most
2020. ápr. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Ugyanazért, amiért felnőttek mondanak nagyot/füllentenek.
2020. ápr. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Szerintem ezek lehetnek az okai:

Ki akar tűnni a tömegből

Nem nagyon történt vele semmi(pl nyári szünetbe meg ilyenek) és így akarja a dolgokat izgalmassá tenni pl ha megkérdezik tőle hogy hol volt nyaralni és sehol se volt inkább hazudik mert nem akarja hogy lenézzék

Esetleg menekülni akar az igazság vagy bünti elől.

El akar valamit hallgatni.

Élénk a fantáziája így olyanokat is mond ami nem történt meg.

2020. ápr. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ki akar tűnni, nagyobbnak, különlegesebbnek akarja érezni magát, esetleg azt szeretné ha jobban felnéznének rá"


Ez mind igaznak mondható volt rám gyerekként, még sem volt ingerem rá sosem hogy vetítsek a többieknek, mert én olyan dologgal szerettem volna ezt elérni ami valóságos.


Meg nem is értettem soha az ilyeneket, hiába mondta a szedett-vedett ruhákba járó gyerek hogy amúgy az apjának Ferrarija van, nyilván senki nem hitte el.

2020. ápr. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez teljesen természetes.Biztos vagyok benne,hogy kinövi.

Ha esetleg társai vagy a társainak a szülei panaszkodtak rá akkor beszélgess egy kicsit vele!(Nem kell leszídnod csak mondjuk nézzetek meg közösen egy füllentéssel kapcsolatos filmet.) Semmiképp ne vidd szerintem Pszihológushoz. Állítólag ilyenkor a gyerek feszültebb lesz és néha kicsit idegesebb is. Te beszéld meg vele!

2020. ápr. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!