Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha a tini gyereketek menőzésbő...

Ha a tini gyereketek menőzésből tönkretenne valamit a házban akkor kifizettetnétek vele a kárt a diákmunkás pénzéből?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy például házibuli lenne és vagánykodni akar,(vannak ilyen videók neten is) és mondjuk betörné az ablakot vagy tönkre tenné a tv-t vagy a motorodat vagy valamit. Tegyük fel hogy jó anyagi körülmények között éltek szóval nektek nem lenne nagy érvágás kifizetni a kárt.

Csak leszidnátok őket vagy

csak szobafogságot kapna vagy

kifizettetnétek vele a kárt?



2020. ápr. 29. 14:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
34%
nem fizettetném ki vele, de a feleségemmel elbeszélgetnék és elgondolkodnék rajta, kitől örökölhette ezt a tulajdonságát
2020. máj. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ha tényleg az ő aktív közreműködésével történt a kár, mert direkt belevert egyet az ablakba vagy úgy tette tönkre a motort hogy eleve el volt zárva a garázsba és nem lett volna szabad elővennie, akkor valahogy kifizetné, nyárimunka, félretett pénz, akármi. Ha csak felelőtlen/hülye/figyelmetlen/kétballábas volt valaki, akkor természetesen nem. Ha megengedtem hogy házibuli legyen, akkor azzal sajnos számolni kell hogy valaki ki fogja önteni az italát vagy berúgja labdával az ablakot, lehet minimalizálni a veszélyt ha előtte elpakoljuk az értékeket, korlátozzuk a nyitott szobákat, kertipartit tartunk vagy hasonló, de a gyerekem is szórakozni van ott, nem folyamatosan a nyakában lihegni mindenkinek hogy ugye nem teszi az abroszra a poharat.
2020. máj. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
Szerintem a legjobb módja lenne ez annak, hogy felfogja, hogy mekkora értéke van a dolgoknak, a saját és mások kétkezi munkájának. Az, hogy mások munkájának a gyümölcsét tönkreteszi egy ilyen ostoba ok miatt, az nem oké. Visszafordítva rá a hülyeségét biztos, hogy tanulna a leckéből és jobban értékelné ezután a dolgokat.
2020. máj. 3. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit tett tönkre - ha olyasmi fontos vagy pótolhatatlan dolgot, mint ami a kérdésben van, akkor igen, kifizettetném vele a kárt, ha munkaképes korban van. Meg kel tanulnia a pénz értékét, meg hogy szándékos vandálkodást nem úszik meg egy ejnyebejnyével.
2020. máj. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én jól felpofoznám.
2020. máj. 4. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Hát az ablak meg a motor nem ugyanaz az eset. Én felnőtt fejjel úgy törtem be az ablakot, hogy ki akartam nyitni, de a keret helyett az üveget toltam meg.

Szóval ilyen esetben nem és le se szidnám, az ablak törékeny, esetleg megkérném, hogy vegyen részt pl az üveges felhívásában


Ha lenne egy motor, amit engedély nélkül elvinne és ütközne vele, azt nagyon komolyan venném, és akkor ki kellene fizetnie.

2020. máj. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!