Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért csinálja ezt a Lányom?

Miért csinálja ezt a Lányom?

Figyelt kérdés
Két gyerekem van. A Lányom 13 éves, ő az idősebb 12 évvel. Ha megkérdezi valaki, hogy van e testvére azt mondja nincs... Nem hajlandó tudomást venni a kicsiről. Mit csináljak? Miért csinálja ezt?
2010. júl. 29. 12:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%
Esetleg nem érzi úgy a lányod,hogy ő már nem is olyan fontos,mint a kicsi,hisz 1 éves a kisgyerek (ha minden igaz) és sokat kell vele foglalkozni és a nagygereked kamaszodik ezért felmerülhet benne az az érzés,hogy elvan hanyagolva és ő már nemis annyira fontos neked,sok családban ez a hiba következik be.Nem lhet,hogy ez van a háttér mögött??A nagyobb gyerek a kicsivel,hogy viselkedik??Kell rá vigyázznia??
2010. júl. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%
féltékenység....??Milyen a kapcsolatod a lányoddal mióta tudod hogy babát vársz és mióta megvan a pici?
2010. júl. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Nem kell rá vigyáznia, mert kijelentette, hogy számára nem létezik és nem is fog(mikor megtudta a tesót...)

A kapcsolatunk sem a legjobb, ezért lehet, hogy féltékeny.

2010. júl. 29. 13:01
 4/22 anonim ***** válasza:
88%

valószínűleg most kezd tinisedni és kezdődnek a furcsaságok, ilyenkor olyanért is "szényenkezhet" az ember amiért valójában nem kéne, teszem azt a baba második házasság, v túl öregnek tart téged h 1 éves gyereked legyen.....bármi hülyeség, kérdezted erről? jó lenne tudni erre ő mit mond!

legtöbb amit tehetsz az h biztosítod róla,h a pici mellett ő is fontos, szervezettek közös programot a baba nélkül, talán csak féltékeny, ne gondolj rosszra

2010. júl. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Hát nem velem, az apjával lakik, és nem kedveli a férjem...

Lehet ez is közrejátszik...

Szinte csak kéthetente hétvégén találkozunk, így nehéz a közös program..

2010. júl. 29. 13:04
 6/22 anonim ***** válasza:
85%
szerintem mindenképpen jó lenne ha kettesben töltenétek úg időt, hogy nincs szó a kis tesóról, ha már így alakultak a dolgok....ez lehet akár egy közös filmnézés is, mikor már a pici alszik, vagy apára, nagyira bízod és elmentek vásárolni vagy csak körülnézni.És akkor, ha beszélgetsz vele, hátha megnyílik elmondja, hogy mi is baja valójában.És akkor már tudod kezelni a dolgokat...persze nem kell rá vigyáznia, de ha megbeszéltétek, szerintem nyugodtan besegíthet, hogy érezze hogy fontos, és éreztesd vele, hogy a kicsinek is milyen fontos, hiszen fel fog rá nézni, mint nagy tesójára.
2010. júl. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
85%
13:05 ös vagyok...ja...akkor így kicsit összetettebb a dolog...de akkor is kell rá szakítanod időt, hogy "lelkizzetek" kicsit...mármint nem kell kierőszakolni belőle semmit, nem kell kérdezgetni, de ha jól érzi magát veled, akkor megnyílik magától remélhetőleg.És onnan már könyebb, vagyis akkor már tudni fogod hogy kezeld a dolgot.
2010. júl. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Már korábban megkérdeztem, hogy miért nem szereti, és azt mondta, hogy "Semmi szüksége nincs egy hisztérikus meztelencsigára, nemérdekli akármit tehetek, hogy jóba legyenek magasról tesz rá..." Nem tudom mi lelte, eddig értelmes és okos volt.

A többi gyereket a családba imádja, játszik velük, ölelgeti-puszilgatja csak a tesót nem...Kicsit rosszul esik azért..

Szerintetek az közrejátszhat, hogy a férjem sokszor mondogatta neki, amíg egyke volt, hogyha testvére lesz, őt már nem fogja úgy szeretni senki?!

2010. júl. 29. 13:11
 9/22 anonim ***** válasza:
88%

Neked kialakult egy új kis családod ő úgy gondolja márnem illik a képbe.

Mivel a férjedet nem szereti és tőle van a gyerek.

Nem tudom,hogy válltatok el vagy mi történt szóval lehet,hogy nem jól fogom mondani,de lehet úgy érzi ,hogy a férjed elvett tőle és elszakitotta a családot és most tőle lett gyereked.Talán szégyenli is,hogy nem az apukájától van és nem tekinti család-tagnak.Sok gyereknél-kamasznál előfordulnak ilyen érzelmek.Miértnem találkozol vele többet??HISZ A TE LÁNYOD!

Messze lakik,vagy miért?

Szerintem ő már tudta,hogy meglesz a gyerek és elhanyagolod őt,ami tényleg úgy tűnik..

Nem tudnál ezen változtatni??

TALÁLKOZZ vele sokat,csinálj olyan programot amit szeret és nincs ott a kicsi.Vagy ott van a kicsi és olyan helyre mentek amit nagyon szeret.

Elhiszem,hogy fáj,de elöszőr a lányod és a te kapcsolatodat hozzd helyre,utána jöhet a kistesó.

2010. júl. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
88%

közrejátszhat???lehet hogy ez a fő oka az egésznek!!!Ezek nem tudatos dolgok, inkább ilyen tudat alatti lelki sérülések...

Azért írtam, hogy nem feltétlen az a jó, ha rákérdezel hogy mi a baja a kis tesóval...csinálj vele programot és meg se említsd ezt a témát.Szerintem ez azért fontos, mert gondolom kicsit eltávolodtatok egymástól.Először ezt kell helyrehozni, hogy megnyíljon előtted, azután lehet foglalkozni a "problémával"De mindenképpen éreztetned kell vele neked is, férjednek meg ezek után még inkább, hogy egyáltalán nem szeretitek kevésbe, sőt!!Nagyon is fontos számotokra!!!

2010. júl. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!