Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 13,5 éves lányom szerint...

13,5 éves lányom szerint megalázó dolgot kérek tőle?

Figyelt kérdés

Tavaly 2x sérült tornaórán a bokálya.Egyszer jobboldalon törés,másodszor baloldal ficam.Eddig normál tornacipőt hordott.Idén kértem tőle,hogy a beteg,fájós lábára vigyen órára futó/edzőcipőt,hogy ne legyen baj.Sajnos mivel egyedül nevelem Őt és az öccsét,ezért nem tudtam venni egy pár iskolába járós cipőt és plusz egy új pár órai cipőt venni.Ezért egy régebbi Nike cipőt tettem be órára.Azt mondja,hogy teljesen megalázom és lejáratom a többiek előtt azzal a sz@rral,és nem értem meg hogy az ciki.Tavaly majdnem évet kellet ismételnie a hiányzások

miatt ami a sérülésekből eredt.

Őszintén tényleg megalázó ?

Hasonló cipő mint a linken

[link]


2011. szept. 7. 16:15
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
98%

sajnos valóban lehet megalázó, mert nagyon kegyetlen tud lenni a gyerekközösség. melyik osztályban-suliban éppen mi a divat. van,ahol menőznek a gyerekek a turis cuccokkal van, ahol fel sem lehet venni tízezer ft alatti pólót...

kellene valami egyesszég a lányoddal (válasszon ő egy árben megfelelő, neki tetsző cipőt, ami jó is a lábára), akár beszélni a tornatanárral is.

2011. szept. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
88%
Én csak kínaiba cipőben jártam mindig, sosem jutott ilyen eszembe, pedig engem is volt, hogy kinevettek, de tudtam, anyunak így is nehéz egyedül minket nevelni, és képem nem lett volna még ezzel is keseríteni a szívét.
2011. szept. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim válasza:
94%
Tinik körében lehet az, nekem is ilyesmi cipőt kell vinnem tesire és nagyon utálom, de valljuk be én azt vettem észre hogy a többieket eléggé hidegen hagyja, hogy milyen cipő van rajtam.
2011. szept. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
39%
Jövőre már 14 éves. Mindenképp küld el nyáron dolgozni, hogy megértse mennyit kell dolgozni x forintért. És akkor majd megérti, hogy anya csak ennyit keres.
2011. szept. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
93%

Egyrészt a gyerekek tényleg kegyetlenek tudnak lenni a suliban, másrészt teljesen érthető, hogy egymagad nem feltétlenül tudsz új cipőt venni.

Nekem négy öcsém volt, és túl a harmincon még most sem volt soha Nike-m.

A boka védelmére én gyerekkoromban mindig fáslit használtam (200-500 Ft a gyógyszertárban)plusz lúdtalpbetétet (1-2000 Ft), ha tényleg fájt. Ha pedig jó cipő kellett, szépen kerestünk magunknak valami kis munkát (korrepetálás, mamának segítés) vag eladtunk pár holmit cserébe (régi cuccokat, régi kazettákat).

Nagyon nehéz a kamaszokkal, de talán megérti az aggódásod, ha ezeket elmondod neki, amiket leírtál.

2011. szept. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Eszembe jut az első gimis napom erről. Anyu nagy nehezen vett nekem új nacit és őszi kabátot, cipőt. Olyan boldog voltam, pedig nagyon olcsó dolgok voltak, volt, aki fel sem vette volna, de én láttam, hogy anyu mennyi idő alatt gyűjtötte össze a pénzt rá, és rám költötte!!! Másnap büszkén mentem az új suliba, erre egy újgazdag fiú rögtön leszólt, hogy: meg már mi van rajtad, milyen rongyok?

Elsőre leblokkoltam, mert még sosem történt velem ilyen, aztán úgy megmondtam neki a magamét, ismertetve a családi helyzetem, és a ruha történetét, hogy utána amíg oda jártunk suliba, az a fiú tisztelt engem (csak szólok, nem aláztam le, nem stílusom, csak beszéltem neki), most volt osztálytalálkozónk, ő már apuka vállalkozásában ül, én igaz, diplomával, de épp küzdöm fel magam a ranglétrán, szóval "felettem" van, mégis illedelmesen, tisztelettel beszélt velem még most is. Örülök, hogy meg tudtam vele értetni. A lányod is próbálja megismertetni a bunkókkal, hogy neki ilyen az élete, és attól még épp oly értékes.

2011. szept. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

Milyen érdekes. :O Nálunk pont az ilyen fajta cipők az úgymond "menő" tesiórás cipők. :D


De tényleg lehetséges hogy a többiek emiatt csúfolják. A mai korombeliek egy része nagyon gonosz tud lenni. :S Szerintem kérdezd meg tőle hogy ő milyen cipőt képzelt el magának tesire ha már a Nike nem jó.

2011. szept. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
78%

Igen. Egy 13 éves közösségben ilyen cipőt hordani nagyon ciki, hiszen már régóta nem divat.

A lányodnak nagyon erős személyiséggel kellene rendelkezni és koravénnak kéne lenni, hogy el tudjon vonatkoztatni az osztálytársai véleményétől. Bár talán a koravénség nem jó szó, mert sok embert felnőttkorában is az mozgat, hogy megfeleljen a többieknek.


Nem tudom, mi a megoldás, de gondold át, amit írtam. 13 éves fejjel kell gondolkozni, nem felnőttként.

2011. szept. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Igazából bármibe szívesebben menne mint ebbe.Az a baj,hogy nagyon féltem Őt.Gyakran fáj a lába és attól tartok,hogy egy sima tornacipőbe megint elesne.Rengeteget futnak ezért akartam futócipőt.
2011. szept. 7. 16:37
 10/37 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!Próbálok az Ő fejével gondolkodni,de nem értem.Ez nem divatkérdése hanem egészségügyi probléma.
2011. szept. 7. 16:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!