Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi zsebpénzt és játékot...

Mennyi zsebpénzt és játékot vesztek gyerekeiteknek?

Figyelt kérdés

A fiam 10 éves játszik x-boxon és szokott kérni játékot hozzá. Ezeket általában születésnap, névnap vagy alkalmakra szoktuk megvenni.

Ezekhez van kiegészítő, pl. karakterek, pénz amiből a játékon belül tud költekezni.

Az lenne a kérdésem, hogy ti is vesztek e ilyen kiegészítőket a játékhoz?

Ha igen milyen értékben és milyen gyakorisággal? Én nem vagyok “irigy”anyuka, de olyan badarságnak és felesleges pénzszórásnak látom ezt.

A másik kérdésem, hogy zsebpénzt adtok e 10 éves gyermeketeknek?


2020. máj. 15. 21:09
1 2
 1/19 anonim válasza:
0%
Én adok, heti 100 ft-t, ami nem sok.
2020. máj. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
100 forint 😂 ne már...
2020. máj. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%
Ajándékokat csak születésnapra, egyéb ünnepekre kap. Pénzt születésnapjára, névnapjara szokott kapni rokonoktól, mi heti 500 forintot adunk neki, amit el is költhet vagy beteheti a perselyébe.
2020. máj. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
15%

Havonta 15-20.000 de ezekből kell kispórulja a játékait, ha akar jobb videókártyát, jobb monitort, stb.


Szülinapra általában nem kap pénzt, hanem együtt elmegyünk vásárolni csavarogni, ilyesmi.

2020. máj. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%

Első...


100 forintot esetleg egy KOLDUSnak adunk az utcán vagy egy bevásárlókosárnak.

Sokan azt hiszik ha ilyen szégyenteljes összegeket adunk a gyereknek, akkor majd ő MEGTANULJA A PÉNZ ÉRTÉKÉT. Egy nagy lótúrót fogja.


Ahogy majd később dolgozni kezd annál jobban fogja szórni, mivel megszokta hogy nem tud félretenni ezekből az összegekből (párezer havonta) .

2020. máj. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 ferike2003 válasza:
19%

Kedves kérdező !

Nekem még nincs gyerekem mert diák vagyok nekem a szüleim drogosok alkeszok voltak és egy forint zsebpénzem nem volt sőt a mai napig ha keresek azt nekik adom hogy se én se ök ne haljanak éhen 2 év múlva megyek egyetemre mivel ebben a családi környezetben megtanultam hogy csak szorgalommal kerülhetö el az ami a szüleim hibája volt. Hanekem gyerekem lesz ami kell megveszem neki ha valami x boxot akar azért az elején nekem kell megdolgoznia (amig kicsi)Aztán ugyanugy mint engem elküldöm kemény fizikai munkára és az ott kapott pénzét meg becsüli hisz ő kereste meg viszont szülimmel ellentétben én már nála hagyom a pént és igy rá fog jönni a pénz értékére . Mert abból nem tanul ha kap 100 forintot de abból se ha szülinapra kap egy 20 ezrest... de ez az én véleményem és mindenkinek megvan a saját vélemlnye.

2020. máj. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
20%
Bár sokan írtátok, hogy a 100 ft elég kevés, de azt elfelejtettem mondani, hogy a gyerekem 7 éves, és azt se tudja mi az a videójáték. Persze, ha egy 12 éves fiam lenne, más lenne helyzet.
2020. máj. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
50%

3 éves koruktól kapnak zsebpénzt a gyermekeink. Életkortól és a család bevételétől függ az összege. A legkisebb (3) jelenleg 300 Ft-ot kap hetente, a 7 éves 800-at, a 12 éves 1200 Ft-ot. Ebből takarékoskodnak, bár a nagyszülőktől, déditől is kapnak időnként pénzt.


Mi is adunk nevnapra, szülinapra ajándékot, de néha nem egyezik az én elképzelésem az övékével. Pl. a középső vágyott egy Barbie lóra, világít, nyerít, stb. és 11ezer Ft volt. Volt egy terve, szamolgatta, megvette.

Vagy pl. ilyen idősnek nem veszek telefont. De magának vehet.

A fiamnál a PS4 a menő, havonta 1x vehet a saját pénzén, max 3000 ft-ert. De pl. hónapokig nem költött rá, mert telefonra gyűjtött, és idén húsvétkor sem gyűlt hozzá.

Lehet, hogy soknak tűnik havi 5-6000 Ft egy 12 évesnek, de nagyon jól gazdálkodik, mindig van pénze, tudja az értékét.

2020. máj. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
71%

3 éves korban zsebpénz :D

ez jó volt.


Amúgy meg a 100 forintos is jó :D

ennyit még nem röhögtem válaszokon amióta megszülettem.

A mai kabarék kutya farka ehhez képest

2020. máj. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
12%

és a pénznek nincs értéke.

Hányszor írjam már ki.

Amije van, az EREJE.

Értéke a szeretetnek, igazságnak, igazi beszélgetésnek van.

p.s. megvettem már a keresztet, hogy feszítsetek fel ezért :(

2020. máj. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!