Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi zsebpénzt és játékot...

Mennyi zsebpénzt és játékot vesztek gyerekeiteknek?

Figyelt kérdés

A fiam 10 éves játszik x-boxon és szokott kérni játékot hozzá. Ezeket általában születésnap, névnap vagy alkalmakra szoktuk megvenni.

Ezekhez van kiegészítő, pl. karakterek, pénz amiből a játékon belül tud költekezni.

Az lenne a kérdésem, hogy ti is vesztek e ilyen kiegészítőket a játékhoz?

Ha igen milyen értékben és milyen gyakorisággal? Én nem vagyok “irigy”anyuka, de olyan badarságnak és felesleges pénzszórásnak látom ezt.

A másik kérdésem, hogy zsebpénzt adtok e 10 éves gyermeketeknek?


2020. máj. 15. 21:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
83%

Én most vagyok 23 éves, de amikor a fiaddal voltam egykorú, nagyon szerettem a Sims 2 különböző kiegészítőit, általában én is névnapra, születésnapra, vagy karácsonyra. A játékokban szerintem semmi rossz nincs, amíg a gyerek tudja megfelelően használni, és azon kívül is van élete, még ha te nem is érted, miért tetszik neki ennyire. :)


Én 9-10 éves koromig heti 500 ft zsebpénzt kaptam (ez volt 2006-ban, úgyhogy az inflációt érdemes rászámolni). Utána kamaszkoromban nem kaptam külön zsebpénzt, általában ha kellett valamire, akkor kértem, de nem voltam nagy igényű kamasz, nem akartam óriási ruhatárat, vagy fölösleges cuccokat, néha beültem pizzázni barátokkal, ami került összesen 1000 Ft-ba.

2020. máj. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
63%

Amit én ajánlanék 2020-ban az a következő:


8 éves korig nem kell pénz, ilyenkor (meg lehetőleg kamaszkorig) egy kisgyereket nem hajt a pénz maga, nem is kéne.


Tehát 8-12 év - kb heti 1000 forint

12-14- 2000 forint

14-18 (Vagy amíg be nem fejezi a gimit) - havonta 20.000 , de ebből kell gyüjtsön kütyükre( mobilok, dugattyúk a gépbe, )

Aztán 18 éves kora után (lévén vérbeli magyar, ) így szólnék!

- 18 lettél fiam, irány dolgozni! Fel is út, le is út!

(amúgy nem)


18 év után ha dolgozik azt mind megtarthatja, ezen kívül úgyis elvisszük mindig venni ruhát ha nincs neki, ételt is adunk neki, ilyesmi.

2020. máj. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!

Nekem van egy 24 éves felnőtt lányom is, más generáció között nőtt fel. Volt ps de az első kezdetleges és ő lány, így annyira nem érdekelte. Kapott zsebpénzt mamáktól, apukájától általában. Egyedül neveltem, én vettem meg neki mindent a hétköznapokban. Később a gimiben már adtam aprópénzt hétközben, hétvégén ha moziba vagy mekizni ment a barátnőivel.

Jelenleg házasságban nevelkedik a fiam, így a videójáték az apja ötlete volt, ellene tenni nem tudtam, Ha ordítottam volna is megveszi, mivel a férjem is játszik a telefonján és x-boxon esténként. Engem nem az évi egy-két játék megvétele zavar, hanem a hozzá csábító ajánlatként vehető kiegészítők. Heti szinten megy a nyafogás érte. Ez 3 ezer az 2 ezer... na anya! Ezért találtam ki ezt a zsebpénzest, vegye meg abból akkor. És így annyit költ amennyije van. De az én fiam nem spórolós. Ahogy összegyülík 6-10 ezer ft-ja máris kitalál valamit amire elkölti. Gyakran megbánja. És az az érzésem, sokszor azért vesz valamit, csakhogy vegyen. Nincs is szüksége rá.

2020. máj. 18. 09:45
 14/19 ferike2003 válasza:
100%
Én nem értem hogy miért vannak igy lepontozva az értékes válaszok is valszeg ez is lelesz de leszarom..
2020. máj. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
70%

Azért, mert sajnos a bolondokat nem zárják be!

Lásd a 3 éves zsebpénzest, a 100 forintost, ilyesmi


Ezekek a pszichiátrián a helyük

2020. máj. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
24%

ja és a gyermekeket elvenni tőlük.


aki szegény ,az ne adjon egyáltalán.


de ilyen összegeket szégyen adni egy koldusnak is.

3 évesen meg beszélni kell tanítani a gyereket és nem a pénzre tanítani.

2020. máj. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, sok hasznos volt, nekik ment a zöld pipa, de senkit nem fogok lepontozni. Felfele igen, lefelé nem. Köszi szépen!
2020. máj. 20. 23:01
 18/19 anonim ***** válasza:
Megnyugodtunk! Isten áldjon :D :3
2020. máj. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
:-D
2020. máj. 26. 06:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!