Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Az bajhoz vezet, ha fiút és a...

Az bajhoz vezet, ha fiút és a lányt nem egyformán nevelnek? Vagy egyformán kell nevelni őket?

Figyelt kérdés

Van valakinek 2 gyereke, az egyik fiú a másik lány. Az bajhoz vezet, ha nem egyformán nevelem őket?

Pl.: a fiúnak megengedem már 14 évesen, hogy elmenjen bulizni, de a lánynak csak 16 évesen.

A fiúnak megengedem, hogy 15 évesen a barátnőjénél aludjon, de a lánynak csak 17-18 éves korában.

A fiút elengedem a barátaival bandázni tovább, de a lánynak korábban kell hazajönnie, amikor ő elmegy.



2020. jún. 5. 16:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
mondjuk olyan "bajhoz" vezet, hogy a lányod utálni fog, mint a szart.
2020. jún. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Na és mégis mire lenne ez jó?

Plusz a 15 éves fiad akkor vajon a hasonlóan gondolkodó szülőkkel megvert nála 3 évvel idősebb nőjénél fog aludni? Kétlem...

2020. jún. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
Ez nem nevelés, ez kivételezés. És jó eséllyel azt éred el hogy a lányod haragudni fog rád és a testvérére is.
2020. jún. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
Ezzel elrontod a gyerekeidnek a másik nemhez való viszonyulását. Azt fogják megtanulni ebből, hogy ha fütyi van a lábuk között, annak több jog és szabadság jár. Ha pedig punci, akkor alázat és kushadás.
2020. jún. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
És ez mire jó?
2020. jún. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
Ennek mi értelme? A lányok eleve előbb érnek, nemcsak testileg, hanem szellemileg is, tény, ami tény. Vagyis előbb fog hülyeséget csinálni a fiad, mint a lányod egyébként. Én max. abban tennék különbséget, hogy otthon pl. a házban, illetve a ház körüli munkákban jobban a fizikai munkába fognám be a fiút, a háztartásiba meg a lányt. Amúgy egy 14 éves gyereket még nem engednél el bulizni. Fiút sem. Este elmehet a barátival, de még éjfél előtt érjen haza. 16 éves kortól mehetne a fiú, lány egyaránt. Ott aludni pedig szintén engedném bármelyiket a párjával 17 éves korától mondjuk. Előbb egyiket sem.
2020. jún. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem nevelésnek hívják, hanem nemi diszkriminációnak.
2020. jún. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%

Velem is ezt csinálták.


Volt egy öcsém, neki előbb volt telefonja, mint nekem, pedig én voltam az idősebb 3 évvel. Nekem mindig meg kellett csinálnom a házimunkát, neki semmit nem kellett csinálni. Őt elengedték már 13 évesen bulizni, engem 16 évesen szigorú feltételekkel engedtek el. És ez mindenbe így volt. Amikor rákérdeztem miért, az volt a válasz, hogy lány vagyok, és majd mit fog szólni a szomszéd Juli néni meg a szomszéd Pista bácsi, meg majd a buliba leitatnak és megerőszakolnak.

17 éves koromig volt így, és egyszer egy buli alkalmával fogtam, és nem mentem haza hajnali 2-kor, csak másnap délután 4-kor. Már a rendőrséget akarták rám hívni.

Nem engedtek sehova egész nyáron. Az akkor 14 éves tesóm szinte minden hétvégén hajnali 5-kor jött haza hullarészegen, felverve ezzel az egész családot. Jött a szeptember, bennem olyan gyűlölet volt anyámék iránt, és olyan ellenszenv, hogy nem tanultam csak azért, hogy idegesítsem őket. Amiből 4-es 5-ös voltam, abból akkora már 1,60-ra álltam, a 9 tantárgyamból 7-ből buktam. Végül buktam az érettségit, nem vettek fel egyetemre sem. Ezzel sajnos nemcsak a szüleimnek okoztam fájdalmat, és szomorúságot, hanem magamnak is, mert 11 év munkája lett oda. 11 évig 4-es 5-ös tanuló voltam, az utolsó évet csesztem el, de rendesen.

Ennek már vagy 25 éve.


Azóta van egy jó munkahelyem, ami elég jól fizet. A testvéremből egy léhűtő, munkanélküli, iszákos senki lett, akit otthagyott a felesége, elvitte a 3 gyereket is, mivel nem bírta már tovább a hímsoviniszta pofáját.

Igaz, jó munkahelyem van, jól megfizetnek, de azért bennem mégis mindig ott van, hogy mi lett volna, ha nem olyanok a szüleim, amilyenek, és akkor nem lázadok feleslegesen, a tanulmányaim rovására.


Kérdező:

Ne tedd ezt a gyerekeiddel! Ha a fiadnak megengedsz valamit, engedd meg a lányodnak is. És fordítva.

2020. jún. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
64%
Biztos le leszek pontozva, de én nem nemtől tenném függővé, hanem személyiségtől. Van olyan gyerek, akit 14 évesen is otthon mernék hagyni egy hétig egyedül, van, akit még 18 évesen is félve. Persze az az "igazságos", ha mindent ugyanakkor lehet, de szerintem ennél még fontosabb, hogy minden gyerek túlélje a gyerekkorát. Mindent nem lehet kivédeni, de mindent akkor engednék, amikor a gyerekemet elég érettnek látom hozzá. Ha ez az egyiknél 14 évesen, a másiknál meg 17 évesen van, akkor ez van. Szerintem teljesen egyformán egyébként se lehet senkit, mert ők maguk se egyformák.
2020. jún. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%
Elolvasva a kérdést, bennem az merült fel, hogy a motivációd annyi, hogy a lányodat félted, hogy „felcsinálják”, a fiad viszont mehet, mert ő max. felcsinál valakit (azt majd a lány szülei megoldják?). Egyébként egyetértek a 6-os válaszolóval, általában a lányok előbb érnek agyilag, ráadásul szabálykövetőbbek, felelősségteljesebbek is szoktak lenni, mint a fiúk (klassz bizonyíték ezekre az iskolarendszerünk, ami a lányok adottságaihoz igazodik, nem véletlen, hogy igen sok fiú kínlódik benne), ennek fényében még furább ez diszkrimináló gondolkodás.
2020. jún. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!