Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tényleg elkényesztetem a...

Tényleg elkényesztetem a gyerekeimet? (14/L és 18/F)

Figyelt kérdés

Elég jó anyagi helyzetben vagyunk és ezért a gyerekek többet kapnak, mint az átlag korukbeli.

Mindketten kapnak havi 30000ft zsebpénzt. A lányomnak most vettünk egy saját lovat, a fiamnak van már jogsija motorra és autóra is és kapott egy saját motort és majd egy autót is akarunk neki venni. Megveszük nekik a márkás ruhákat, cipőket. A lányom kap jó minőségű sminket.


2010. aug. 2. 13:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/100 anonim ***** válasza:
64%
igen elsőre azt mondanám, igen. De én is erre törekszem, hogy a gyerekeimnek mindezt meg tudjam adni. Nekem 2 és 4 évesek, de szerintem az ő szintjükön mi is kényeztetjük őket. Pl lovat mi is nézegettünk, de mindenki azt mondja pónit nem igen érdemes, úgyhogy erről letettünk.
2010. aug. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/100 anonim ***** válasza:
72%
Igen, el. Így semmit sem fognak tudni megbecsülni, mert minden az "ölükbe pottyan". Mi is jó körülmények között élünk, de havi 30.000 zsebpénz? Na ne már!!! Heti 500 Ft. És még azt sem költik el, szintén 12 és 14 évesek.
2010. aug. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/100 anonim ***** válasza:
82%
Mi kb annyiből élünk, amennyit kettőjüknek adsz zsebpénzt...Szóval levonhatod a következtetéseket.
2010. aug. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/100 anonim válasza:
82%
igen, ha akarsz nekem is vehetsz valamit :P
2010. aug. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/100 anonim ***** válasza:
62%
Ha nem nagyképű a srác, a csaj pedig nem egy divatőrüét és van rá keret, akkor miért ne? Nem szégyelnivaló ha valaki keményen dolgozik és van pénzük, de felvágni vele szánalmas dolog.
2010. aug. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/100 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2010. aug. 2. 13:42
 7/100 A kérdező kommentje:
Nem nagyképű a fiam, a lányomra meg sokmindent lehet mondani, de azt nem, hogy divatőrült.
2010. aug. 2. 13:43
 8/100 anonim ***** válasza:
75%

Én gyerek vagyok, jó körülmények között élek, persze nem ennyire. Azt mondom, hogy ez nevelés kérdése... A havi 30 000et én is sokallom, szerintem havi 10 000 lenne az ideális, akármilyen jó élet van, ugyanis 10 000 pont annyi amiből még nem lehet mindent meg venni azon a szinten. Arra gondolok, hogy tegyük fel a srác Iphonet akar venni. Karácsony még messze van. Ilyenkor kell azt mondani a szülőknek, hogy nem, nem kapod meg, arra van a zsebpénz, hogy spórolj belőle. Havi 30 000ből nem fogja megtanulni, hogy mi az ha valamire várni kell.


De ez csak általánosítás, tényleg, 100%ban a nevelésen múlik. Én pl nem fogok márkás ruhákat és sminkeket venni a gyerekeimnek, nem akarom, hogy nagy pofájúak legyenek és ezt státuszszimbólumként kezeljék.

2010. aug. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/100 anonim ***** válasza:
85%

15/f

Igen, szerintem brutálisan elkényeztetitek őket.

Én kapok heti 500 forint zsebpénzt , azon kívül magamnak keresem a pénzt, ebayezésel és vaterázásal .

Amúgy nem is gond , csak arra vigyázz hogy ezek után is megtudják becsülni a pénzt, és mondjuk a szegényebbekkel

ne bánjanak úgy mint egy kutyával mert ők gazdagabbak...

2010. aug. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/100 anonim ***** válasza:
15%

szerintem nem!

megtehetitek :)) és ez jó!

ameddig nem élnek vissza ezzel és tényleg nem vágnak fel vele,addig nincs semmi baj!

aki meg azt mondja h igen,az irigy!

2010. aug. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!