Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha valaki óvodában, általánosb...

Ha valaki óvodában, általánosban és középsuliban lúzer, az felnőve is lúzer lesz?

Figyelt kérdés
2020. júl. 20. 11:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Kit nevezünk lúzernek?

Valószínűleg - a személyiségéből adódóan - nem lesz sem extrovertált vezéregyéniség, sem hangadó egy olyan ember, aki korábban nem tudott kiállni magáért, de felnőttként természetesen boldog és kiegyensúlyozott életet élhet.

2020. júl. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Definiáljuk a lúzer fogalmát előbb.
2020. júl. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Gondolom én, hogy a lúzer az aki elnyomott, szerencsétlen, esetleg kiközösített, csúfolt stb gyerek. Az ilyen ismerőseim közül volt aki mondhatni az is maradt, a szüleivel él 30x évesen, szürke egér, nincs munkája, nem talált párra sem. Van olyan is aki viszont nagyon sikeres lett mindenki meglepetésére, jóképű, népszerű testépítő bajnok fiatalember lett a nyeszlett, csúfolt kis csicska gyerekből.

Van olyan lúzer is amelyik egy lusta dög volt, nem tanult, megbukott. Most pedig az egyik legműveltebb, legsikeresebb tagja az osztálynak. Külföldön él, azt a nyelvet beszéli folyékonyan amiből megbukott miközben olyan összeget keres hogy leesett az állam.

Van olyan is aki ronda volt és dagi, egy pasinak sem kellett erre mostanában állandóan azt látom Facebookon, hogy Spartan Racekre jár, lefogyott és egy csinos nő lett belőle.

A legsikeresebbekből is lett alkoholista, agglegény vagy éppen megkeseredett, elvált ember. Illetve mindenki másban teljesedik ki; van olyan aki azt érzi sikernek, hogy még nincs 30 de 3 kisgyerek büszke édesapja, van aki meg azt, hogy a harmadik diplomáját csinálja és élvezi a szinglilétet. Mindenki a maga sorsának kovácsa és nem az iskolai karrier határozza meg valakinek az egész életét.

2020. júl. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nem.

Ismerek kitűnő tanuló, visszahúzódó fiút, aki most egy külföldi multi elismert mérnöke. Úgymond ő ott az egyik "ész". Magánéletben családos ember, akik sokat utazgatnak\kirándulnak.


Sokak szemébe lúzer volt, mert nem szeretett piálni, nem csajozott...

2020. júl. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%
Általában lúzer marad,de vannak kivételek. Bár én nem ismerek ilyet.
2020. júl. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

Én lúzer voltam. Eleinte dagadt voltam és visszahúzódő, akkor azért. Aztán megnyúltam, de akkor meg azért mert nem voltak jó ruháim, bénán öltözködtem. Nem álltunk jól anyagilag, mindenen spórolni kellett, heti 1x fürödhettünk stb.


Mostanra 180 fokot fordult a dolog, jó munkám van, csinos vagyok, extra ápolt is (már-már betegesen a gyerekkori csúfolódások miatt)...


Szerintem ez nem törvényszerű, hogy valaki lúzer marad.

A gyerekeim már nem kapták meg ezt a "bélyeget", őket szeretik a társaik.

2020. júl. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
64%
Ez csak is az emberen múlik.
2020. júl. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, miért lúzer. Ha a csúfság és a visszahúzódó természet mellé más probléma is társul, akkor könnyen az marad. A szép történetek alapvető eleme, hogy adott valamilyen nagyon jó képesség, illetve egy terület, ahol kiemelkedőek, és erre ügyesen építve "felemelkednek". Na, ha ilyen nincs, ha csak átlagos (vagy az alatti) képességeid vannak, abból nem lesz happy end.
2020. júl. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

én az voltam. De szimplán csak azért, mert engem találtak be, én meg nyuszi voltam, anyám meg azt mondta, hagyjam figyelmen kívül, majd abbahagyják. Hat nem igy volt. Nem voltam dagi, átlagos voltam, csak anyám tiltotta, hogy kipróbáljam a borotválást, a szemöldökszedést, stb.

Aztán levaltam anyámról, és bár van rajtam 15 kg plusz, könnyen barátkozom, hamar szót értek az emberekkel, és boldog az életem. Tehát nem maradtam lúzer.

2020. júl. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ki a lúzer, és ki szerint? A gyerekek a legidiótább dolgok miatt tudnak kiközösíteni másokat.

Gimiben még ciki a matekverseny, de 30 évesen már menő a villamosmérnök, gimiben ciki szombat este otthon maradni kockulni de 30 évesen menő a játékfejlesztő.

Sok minden ami gyerekkorban ciki elmúlhat. A kövér kisgyerek lefogyhat, a pattanásos kamasznak kitisztulhat a bőre, a fogszabályzót leveszik, a szigorú szülőktől akik tiltják a bulizást, barátkozást el lehet költözni, a szegény családból jövő gyerek kereshet jobban mint a szülei.

Felnőttkorban sokszor más alapján ítéltetik az ember mint az iskolában. Kettes voltál matekból? No és aztán. Egy angoltanárnak nem kell deriválnia. Rossz voltál tesiből? Nem tudom te hogy vagy vele, én még sose akartam magasugratni a könyvelőmet. Nem szöktél ki nagyszünetben cigizni? Ennek elmúlik a varázsa amikor már nem tilos, de mindenki rájön hogy saját keresetből sokba kerül a cigi és leszokni sem nagyon lehet.

Felnőttkorban ha valami vagy valaki bánt, könnyebb változtatni. Gyerekkorodban piszkáltak mert anyád mindig bilifrizurát vágatott neked? Felnőttként minden lehetőséged megvan egy normális hajvágásra. Volt egy arc az osztályban aki mindenbe belekötött rajtad? Felnőttként könnyebb az ilyennel megszakítani a kapcsolatot, vagy jelenteni a HR osztálynak.


Szóval nem, nem törvényszerű hogy az iskolai lúzer lúzer marad.

2020. júl. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!