Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, akik úgy érzik...

Kamaszok, akik úgy érzik szeretnének majd gyereket! Mit gondoltok mit mikor engednétek meg neki?

Figyelt kérdés

Itt mindig a szülőket kérdezik meg ezekről, de én kíváncsi lennék a ti véleményetekre is.


Ilyenekre gondolok, hogy buli, párkapcsolat, hajfestés, smink, szex, stb.



2020. júl. 24. 08:40
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
65%

semmit nem szeretnek a gyerekemnek megtiltani, hanem ugy szeretnem nevelni, hogy megfelelo ertekitelete legyen, es magatol mondjon nemet olyan dolgokra, amik karosak, vagy feleslegesek a szamara.


bulizni elengednem 15 eves koratol, hazibulikba jartam en is ilyen koromban, persze meg volt bezelve, hogy kikkel es meddig maradok. alkoholt is fogyasztottam, de mindig tartottam a hatarokat, nem mentem haza eszrevehetoen reszegen.szorakozohelyre akkor engednem el, ha mar beengedik az adott helyre.


parkapcsolat, szex : nem lehet tiltani, hanem tudatosan kell nevelni. 15 evesen vesztettem el, azota is egyutt vagyok az akkori parommal.tisztaban voltam a vedekezes fontossagaval, es egyaltalan nem bantam meg, hogy viszonylag fiatalon tortent, mert ennek ellenere szeretteljes, jo elmeny volt. a gyerekemnek sem tiltanam, hanem felvilagositanam az esetleges kovetkezmenyekrol, a lanyomat elvinnem a sajat nogyogyaszomhoz, stb.


hajfestes, smink : en 13 eves korom ota sminkelek rendszeresen, a gyerekem amikor elkezd erdeklodni ez irant, akkor segitenek neki benne, megtanitanam az alap sminkelesre, ha szeretne, 14 eves kora korul mar a hajat is befestethetne, de elvinnem fodraszhoz, ne maganak kiserletezzen a furdoszobaban, akkor mar legyen szep az eredmeny. ha lila hajat szeretne, hat istenem ,ez is csak egy hobort, amit 1-2 even belul ki fog noni, maradando dolgot pl tetkot csak 18 utan engednem, mivel az mar az o felelossege.


amellett hogy en is viszonylag sokat buliztam, nem voltam extrem szigoruan fogva, a szuleim megbizhattak bennem, rendesen tanultam, szeptembertol fogom kezdeni az egyetemet, tehat egyaltalan nem zullottem le, mint nehanyan esetleg gondolnak.

2020. aug. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!