Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 1. év elején amikor csoportot/...

1. év elején amikor csoportot/tanárt választottatok, bejelöltetek barátot a gyereknek hogy egy osztályba szeretnének kerülni? Milyen tagozatos csoportot választottatok?

Figyelt kérdés
Már ahol ez lehetőség.
2019. okt. 25. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem jelöltünk meg barátot, mert egyik pajtása sem jött ebbe a suliba, viszont azt kértem ha lehet ne xy kislánnyal legyen egy osztályban, mert már bölcsiben es oviban is egy csoportban voltak és folyton rivalizáltak. A lány a-s a fiam b-s osztályba került. Tagozat nincs, sima iskolaotthonos osztály.
2019. okt. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Német nemzetiségibe járunk. Nem voltak ismerősei, barátai a srácaimnak előre, mert messzebbi oviból jöttünk.


Nálunk az igazgató elmondta a sok ilyen igénnyel élő szülőnek, hogy ne vegyék alapul, hogy melyik osztályba kerülnek ismerősök, barátok, hiszen a suli annyira más közösség, hogy itt úgyis újra alakulnak a barátságok a gyerekek közt. S lehet, hogy ebben az új közösségben úgysem azzal fog elsődlegesen barátkozni, akivel az oviban. Ez szerintem is igaz amúgy.


Ha jár valaki az iskola által szervezett előkészítőkre, játékos alkalmakra, akkor nagyjából megismerik egymást a gyerekek, nem lesznek szeptemberben vadidegenek annyira.

2019. okt. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Eszembe nem jutott barátot jelölni, ez nem volt opció. A tanítónőt jelöltük meg,ennyi.
2019. okt. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%
Nem. Tönkre is ment bele a gyerek, hogy egyedül került másik osztályba.
2019. okt. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Annyi gyerek lesz hogy örülünk ha egyáltalán felvesznek a kiválasztott suliba. Tanítót fogunk jelölni ha van rá lehetőség barátot is de nagyon nen reménykedem.
2019. okt. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amikor én mentem elsőbe, volt erre lehetőség (14 éve). A beiratkozásnál szóltak mindkettőnk szülei, hogy egy osztályba szeretnék kerülni a másik lánnyal. Aki azóta is a legjobb barátnőm, szóval megérte :) ráadásul nálunk nagyon durva rivalizálás alakult ki a két osztály között, örülök, hogy emiatt nem kellett szembekerülnünk egymással.

Mindkét osztály ugyanolyan volt, nem kellett tagozatot választani. Viszont maga a suli német tagozatos volt, már elsőtől tanultunk németet. Körzetes suli volt, szóval a szüleim nem kimondottan a német órák magas száma miatt választották, hanem úgy mond, ezt dobta a gép. Meg se fordult a fejükben, hogy mást keressenek.

Viszont ha majd lesz gyerekem, én mindenképpen olyan sulit fogok keresni neki, ahol angolul tanulhat, mert nekem sok hátrányt jelentett a későbbiekben, hogy gyerekként egyáltalán nem tanultam angolul.

2019. okt. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak tudnám, miért lett lepontozva a válaszom :o
2019. okt. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!