Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hosszú távon hogyan működik...

Hosszú távon hogyan működik az, hogy házimunkáért kap pénzt a gyerek?

Figyelt kérdés

Egy kérdésről jutott ez eszembe, de amúgy is többször láttam, hogy kisgyerekeknél, 6-8-10 évesekre gondolok, javasolják, hogy zsebpénz gyanánt, árazzák be a házimunkát így azzal kereshet pénzt a gyerek.


A házimunkáért pénzt adni híve én nem vagyok. Az egy olyan dolog, amit a családban tök normális, hogy megcsinál az ember és mindenki a képességeihez mérten vesz részt benne. Ingyen. A gyerek is. Nincs fizetés azért, ha elpakolt maga után, vagy felporszívózott. Ezért se anya, se apa, se nagymama, se senki se kap fizetést, ezt egyszerűen meg kell csinálni, ez az élet része. Vagy nem értem, aki ilyenért fizet a gyereknek, az utána hogy áll le? Hogy tanítja meg neki, hogy alap, hogy elpakol és takarít stb. stb. nem fizetéses móka? vagy betölti x életévét és akkor megmondja neki, hogy mostmár nem fizetek? Vagy ha nincs kedve a gyereknek semmit csinálni, akkor lefizeti, hogy motiválja? Vagy a gyerek hisztériázik, hogy csak akkor szedi fel a büdös zoknit, ha ad egy ezrest érte?


Értem én, hogy van aki az ellen van, hogy "csak úgy" zsebpénzt adjon a gyereknek, de azért érdekelne, hogy a fentiekről a mi a véleménye.


2020. júl. 24. 12:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Veled értek egyet. Házimunkáért nem jár pénz, azt magunknak végezzük el, és az a fizetség érte, hogy rend és tisztaság van meg kaja stb.

Szerintem a "csak úgy" zsebpénz a jobb megoldás, külön megbeszélve vele, hogy mennyit, miért, mire, hogy kell beosztani, és meddig jár (pl 18 éves korig vagy ilyesmi).

2020. júl. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
19%
Ez olyan,hogy fizetnek a lehúzod magad után a WCt.
2020. júl. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Csatlakozom, én sem értem, de hátha jön valaki, aki elmagyarázza. Nálunk otthon ez egy családi kötelesség volt, nem pedig valami extra, amiért jutalom járt. A jutalom az, hogy normális körülmények között éltünk. Anyu meg apu sem kap azért pénzt, mert rendben tartja a portáját vagy főz maguknak...
2020. júl. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%

Mintha kis házi cseléd lenne... :))

De azért sem jó gyakorlat ez, mert a házimunka kötelesség. Inkább arra kéne rászoktatni, hogy legyen igénye erre.

Ha mindenáron jutalmazni akarja valaki ezért a gyereket, akkor valami kevésbé indirekt mód szerintem jobb, mint hogy a kezébe nyomjuk mosogatás után az ezrest. Tehát mondjuk kap pontokat, amit beválthat erre-arra (pl. édesség, játék, egy nap többet tv-zhet, stb.).

2020. júl. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Mi nem adunk pénzt a gyerekeknek a házimunkáért. Ez nem opció, hanem kötelesség a mi családunkban. Mindenkinek megvan a maga feladata.
2020. júl. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Ahol én láttam, ott az extrákért, extra "házimunkáért" fizettek a gyereknek. Pl: segített lemosni apuka autóját. Nem az ő dolga volt, mégis elvállalta. Vagy lefestette a kerítést. Lenyírta a füvet. Ilyenek.

Szerintem ez járható út.

Az viszont nem, ha azért kap, hogy pl: elpakoljon maga után.

2020. júl. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%
Ha a fix dolgát elvégezte (pl kiteregetett) és amellé csinált még valamit (pl elmosogatott), akkor ez esetben kapna "fizetést"
2020. júl. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk ez úgy van, hogy van házimunka, ami alapból a gyerek dolga: pl a saját szobáját kitakarítani, vagy a háziállatai ellátni, illetve van olyan, amiért pénzt kaphat, pl felmossa a konyhát, elviszi a szemetet a konténerig, stb.
2020. júl. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez úgy van, hogy mindenkinek megvannak a feladatai. Ha a feladatain kívül csinál mást, akkor kap pénzt.
2020. júl. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%
A házimunka közös felelősség. Nem anyáé. Nem apáé. Nem a gyereké. Mindenkié. Mindenki tiszta helyen szeretne élni és tiszta ruhában járni. Mindenki a maga szintjén vegye is ki a részét.
2020. júl. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!