Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti hogy neveltétek rá a...

Ti hogy neveltétek rá a gyereketeket, hogy segítsen a házimunkában?

Figyelt kérdés

Nekem sokszor megalázó folyton a segítségét kérni, mert gyakran hiába kérem meg sem csinálja. De a gond az, hogy egyedül is nehezen bírom. Míg iskolába jártam három óra körül értem haza. Onnantól kezdődött a takarítás, mosogatás, főzés, bevásárlás, mosás, teregetés. Persze nem kell ezeket minden nap csinálni de akkor is kimerítő ha még mellette itthon is akarok tanulni. A húgom meg maga után se pakol el ami így rohadt megterhelő.

Szóval mivel neveljem rá?

(Egyéb infók: nincs külön szobánk, ő 13 éves, én 18)



2018. máj. 19. 09:15
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Valahogy pozitivan.

Én pl azért utáltam segiteni mert anya mindig mindent kingörccsel csinált és ugy ragaszrotta rám a házimunkát hogy az egy kényszeres utálando negativ dolog. Szigorral kötelezett.

Kisiskolás koromban amikor sulibol hazaérve meghallottam hogy porszivozik, inkább kintmaradtam ülni a lépcsőházban.akkor még nem tudtam mi bajom, csak az a negativ érzés.

De lebuktam mert pont jött apa haza és meglátott es hallottam, hogy arrol beszélnek hogy nem akar hazajönni a gyerek, még jo hogy nem faggattak mert nem tudtam volna még akkor megfogalmazni mi bajom.

Mai napig utálattal főz is. Mai napig feljön bennem ez a feszültség ha házimunkázom szabályosan önuralnom kell magam

2018. máj. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Mosogatast teregetest csinaljatok egyutt. Fozest is pl az elokeszuletet vagy o fuszerezzen ami felkelti az erdeklodeset. Vagy ha kitakaritja a szobatokat vidd el fagyizni. Barmi ami kellemese formalhatna nem kenyszeresse.
2018. máj. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Anyátok-apátok hol van ilyenkor? Az ő dolga lenne nevelni. Húgod után meg a helyedben egy fűszálat nem tennék el, ráhányod az ágyára a dolgait, jó gyűrötten, mehet rá a szemét is, ha az is van, aztán majd rájön, hogy nem ő az atyaúristen, akit mindenkinek ki kell szolgálni.
2018. máj. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Megkértem rá.....ez teljesen természetes. A gyerek is megkér, hogy nyiss neki ki egy dobozt, vágj fel egy kenyeret, vasald ki hétfő reggel a kedvenc pólóját mert azt akarja felvenni. Normális családban, ahol az embereknél pici kortól természetes hogy segítünk egymásnak, nem kell ennek nagy feneket keríteni. Nálunk soha nem volt fura neki ha pl. megkértem hogy teregetéskor a kis zoknikat ő tegye fel, vagy hozza be a lapátot ha seprek, stb. Ő is a család része. Tapasztalatom szerint olyan családokban kerít ennek anyuka nagy problémát ahol ő "háziasszony", azaz a mártírtípus aki mindent egymaga csinál ezért nagy dolognak érzi ha végre segítséget kér/kap.

Ne. Tedd természetessé hogy a családtagok segítenek egymásnak! Így ez lesz neki a természetes, és jólnevelt, jószívű gyerek lesz! Ezzel SOKKAL többet teszel érte mintha a fenekét nyalva elkényezteted.

2018. máj. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%
utolsó vagyok, nem olvastam hogy nem az anya vagy, bocsi.
2018. máj. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Anno felírtam a napi tennivalókat, és ki- ki választott egyet, amit megcsinált.
2018. máj. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kiskoromtól kezdve ki volt osztva, mit kell csinálnom - nyilván koromnak megfelelően.


Ha nem végeztem el, szankció.

2018. máj. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!