Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha az első szülésem rövid idő...

Ha az első szülésem rövid idő alatt megvolt. (3 óra). Akkor a másodiknál mire számíthatok? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 12. 14:10
 1/9 anonim ***** válasza:
a második gyorsabb szokott lenni, nekem 3,5 óra volt az első és 1,5 óra a második, viszont intenzívebb fájdalommal, mert nem volt szünet a fájások között
2011. ápr. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem az első 5 és fél óra volt a második meg 40 perc kb,de nem volt olyan fájásom hogy ne lehetett volna kibírni!Ha magától megreped a burok akkor otthon szülök!Burokrepesztéstől volt 20 perc ,de egyből tolófájás jött!Vágni sem kellett,pedig 3600 gr és 54 cm baba lett!
2011. ápr. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy ide pofátlankodom, de tudjátok, hogy milyen szerencsések vagytok?

Hú, nagyon irigykedem rátok! (Nekem nagyon hosszú vajúdásom volt...)


De hogy a kérdésre is válaszoljak, a sógornőmnek voltak gyors szülései. Az első baba 5 óra volt, a második 3 óra. Azt mondta, hogy a második sokkal jobban fájt neki, mert intenzívebb fájásai voltak.

2011. ápr. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szintén zenész:

1.4 és fél óra-kibírható

2.1 és fél óra-lom volt, éreztem itt a vég.:)))

2011. ápr. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, én sem vagyok tapasztalt rövid szülés téren, sajna az első szülésem nem volt túl rövid... Most kíváncsian várom, milyen lesz a második, de ti tényleg nagyon szerencsések vagytok!:)
2011. ápr. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
De mettol meddig ,szol,a szules???
2011. ápr. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

első vagyok

mindkettőt az első fájástól a baba kibújásáig értettem

2011. ápr. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
második vagyok nekem csak keményedéseim voltak ,a kórházba amikor beértünk ott jöttek a fájások attól 40 perc ha a keményedéseket számoljuk akkor egy hét:-)
2011. ápr. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1. szülés: hát ha onnan számoljuk, hogy éreztem az első fájást, akkor hajnali 3kor kezdődött, alig észrevehető fájásokkal, de már rendszeresen jöttek. Apával elautóztunk a kórházba, sétálgattunk, fájást alig éreztem, a kórházban megvizsgáltak, mondták, hogy már beindult a szülés. Végül így majdnem fájás nélkül 1kor kerültem a szülőszobára és megrepesztették a burkot, onnan fájások és 3.5óra volt a "szülés" nekem csak ez fájt. Tehát én úgy számolom, hogy a gyerek 3.5óra alatt született meg.

2.szülés:

10kor éreztem az első hasszúrkálást, ami negyedannyira sem volt fájás, mint az első szülésnél, és 2re mire bementünk a kórházba, szűk 3ujjnyi volt a méhszáj. Még negyed 5ig elszórakoztunk a beöntéssel, NST-vel, és szülésre előkészítéssel, így fél 5kor jutottam be a szülőszobára szűk 4ujjnyival. Tehát fél 5kor burokrepesztés, és negyed6kor már a hasamon volt a baba! A másodikat is a szülőszobától számolom, akkor 45perces szülés volt- és ebben a 45percben voltak fájásaim, de feleannyira sem fájt mint az első szülésnél.


Eslőnél kaptam még oxitocint is volt gátmetszés is, másodiknál semmi nem volt. Másnap már jöttem-mentem ÜLTEM is simán- a felépülés összehasonlíthatalan.

:-)


Én úgy éreztem, hogy az első baba is pikk-pakk meglett, de a második.... hát az villámszülés volt. Nem tudom harmadszor hogy lesz majd- mert készülünk a harmadik bébire. :-)

Könnyű 2.szülést kivánok.

2011. ápr. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!