Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Túl szigorú vagyok? Mennyire...

Túl szigorú vagyok? Mennyire vonjátok be kamasz gyereketeket a házimunkába?

Figyelt kérdés

Ma megkaptam hogy túl szigorú vagyok. 13 éves lányom ma reggel 8-kor elment a barátnőivel és délután fél 3kor ért haza. Szólt hogy 4kor megint mennének sétálni. Mondtam neki hogy jó lenne ha maradna és segítene egy kicsit a házimunkában mivel hétvégén vendégek jönnek meg amúgy is hétvégén általában nagytakarítás. Van egy 2 évesem is és nagy családi házunk van, nagy kerttel mellette itthonról dolgozom. Egyszerűen nem tudom egyedül végig csinálni, és szerintem már elég idős ahhoz hogy besegítsen. Így nem engedtem el. Holnap pedig jöttek volna medencézni amire szintén nemet mondtam. Mondtam azt is hogy máskor oké semmi kifogásom, de holnap délelőtt 2 tortát meg kell sütnöm rendelésre és addig figyelhetne a húgára, délután pedig vendégek jönnek ugye.

A többi lány anyukája rögtön letámadott hogy milyen szigorú vagyok, hogy lehetek ilyen. Hiába mondtam hogy miért nem, mindjárt én lettem a fekete bárány.


2020. aug. 8. 00:17
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
93%
Komoly felírtad a szellőztetést mint házimunkát? 😅
2020. aug. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
17%
#21 szellőztető rendszert kell kapcsolni, ami nem egyszerű feladat!
2020. aug. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
0%

"Ez a szülő feladata. A módszered tökéletes arra, hogy megutálja a testvéreit és nagy eséllyel vagy soha ne akarjon gyereket, vagy csak egyet."


Ez hetente maximum 1 óra, amikor a házvezetőnőnek programja van!



"Nem gyerek dolga. Ha nem olyan nehéz feltenni azt a robotot, miért nem te csinálod?"


Mert neki is meg kell tanulnia használni.



"A saját ruháit? Oke. Másét ? Nagyon nem oke"


Nem csak a saját ruháit, de amíg kicsi volt én is kivasaltam az ő ruháit. És így legalább nem 40 évesen jut eszébe, hogy hupsz nem tudok vasalni.



"Szinten nem a gyerek dolga."


Szerinted...



"Nem a gyerek dolga. A kadat/zuhanyzót kimosni maga után és a wc-t kipucolni maga után igen. Takarítani nem."


Mondtam, hogy ilyenkor szinte semmit nem kell csinálnia!



"A magáét. Oke. Másét ? Nagyon nem oke."


Másét is.



"A saját ruháit? Oke. Másét ? Nagyon nem oke"


Persze, indítsunk jó sok mosást, hogy a gyerekek ruhái még véletlenül se együtt mosódjanak. Nevetséges.😂



"Nem gyerek dolga"


Szerintem nem hal bele, ha megcsinálja.



"A kedves férjnek nem megy?"


5 év múlva a saját lakásába költözik, nem árt, ha tudja és szerintem ez egy olyan dolog, amit minden embernek jó lenne tudnia.



"Megintcsak nem a gyerek dolga. A férj mozgássérült?"


Nem az, csak szeretik a gyerekek.



"Megintcsak nem a gyerek dolga. A férj mozgássérült?"


Ez a kertész dolga alapból, de van mindenkinek egy díszsövénye, amit akkor ültettünk, amikor megszülettek a gyerekek és 13 éves kora óta ő vágja.



"Ez elmebeteg szint, hacsak nem a saját szobája és ő ajánlkozik hiigy ki akarja festeni"


A saját szobáját mindig ő akarja festeni!



"Te nem érsz rá?"


Nem



"Mondom én, apuka mozgássérült."


Nem az!

2020. aug. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 A kérdező kommentje:

Igazabol ennyi dolog nincs rá bízva. Ami rá van bízva: kiviszi a szemetet, elpakolja az elmosott edényeket. Ennyi. A többi dologban csak segít. Van amikor a kisebbik nyűgös akkor megkérem hogy porszívózzon vagy töröljön fel. Ha főzés van akkor közösen, hogy tanuljon.

Hétvégente van ablaktisztítás és ilyen nagyobb dolgok. Akkor ő csinálja az egyiket én a másikat tehát nem egyedül.

2020. aug. 8. 14:05
 25/53 anonim ***** válasza:
91%

23!


Tönkre vagod a gyerekeidet. A felsoroltak kb egyike sem gyereknek való házimunka, konkrétan a te és a férjed feladatait végzik el.

Bár mondjuk egyre inkább úgy tűnik, kamu az egesz történeted.

2020. aug. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
0%
#25 a férjnek nem kellene dolgoznia. Miért ne lenne gyereknek való munka?? Ezeket szakember ajánlotta, hogy csinálják a gyerekek. És miért lenne kamu? Mit nem hiszel el ezen??
2020. aug. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
95%

Azért a 23-as baromi kemény. Gyakorlatilag semmi házimunkát nem csinál, mindent a gyerek meg a házvezetőnő. A szellőztetésen felröhögtem. Ha olyan macerás bekapcsolni azt a csoda-rendszert, akkor nyiss ablakot basszus. Ha ilyen nyomorult anyám lenne, tuti 18 évesen elhúznék koliba, és vissza sem néznék többet, aztán oldja meg a házimunkát ahogy akarja.

Kerdező, szerintem segítenie kell a gyereknek a háztartásban, de az nem igazságos, hogy programot le kell miatta mondania. Neki is egy hétvégéje van. Nyilván alkalmanként belefér, de rendszeresen rásózni pl a kistesót az nem szép dolog. Nem az ő gyereke, nem ő vállalta.

2020. aug. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
94%
A férj nem nem kellene dolgoznia? Miért nem? Megegyszer kérdezem, mozgássérült vagy értelmi fogyatékos? Ninc s olyan szakember, aki azt ajánlaná, hogy MINDEN házimunkát a gyerekekkel végzetess el.
2020. aug. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
3%
#27 A házunkban kevés az ablak és sok az üvegfal, ezért nem lehet rendesen ablak nyitással szellőztetni. Megnyugodhatsz, egy-egy 120 négyzetméteres lakás várja mindhárom gyerekemet, ahová 18 éves koruktól be tudnak költözni. A kollégiumok jócskán az igény szintünk alatt van...
2020. aug. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
0%
#28 Kevesebb a szex, ha a férfi házimunkát végez. Legalábbis, ha főz, mos, vasal, takarít, mosogat, vagy bevásárol. Egy nagyszabású amerikai kutatás eredményei szerint ezek ugyanis azok a feladatok, melyek csökkentik a szexuális együttlétek számát, de a szexuális elégedettséget is. Nem mozgássérült és nem is értelmi fogyatékos! Te vagy értelmi fogyatékos, ha nem bírod fel fogni, hogy ez nem megterhelő a gyerekeknek!
2020. aug. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!