Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egy 14 éves lánynak mennyit...

Egy 14 éves lánynak mennyit kell segítenie otthon?

Figyelt kérdés
Szobáját rendben tartja (néha meg kell kérni hogy pakoljon össze) heti 5-6 alkalommal kiporszívózza a folyosót, ebédlőt és a konyhát, illetve heti egyszer a szobáját. Mosásokat indít, saját ágyneműjét kimossa kicseréli (erre nem is kell kérni). Ha kérem kitereget (kb. heti 6). Néha a húga szobájában összepakol, ez eléggé ritka, mindig mérges ha megkérem rá. Ha a nappaliban kell, akkor összepakol. Mosogatógépet kipakolja. Megterít, kiviszi a szemetet de ezeket már kicsi kora óta. Kéthetente kell nálunk füvet nyírni, kéthavonta egyszer megcsinálja, nagy a kertünk ezért ez eléggé hosszadalmas. Húgával csak akkor játszik ha kedve van hozzá, néha tanítgatja számolni, írni. A szárítóról beszedi a ruhákat, nagyon ritkán vasal, általában ha felszeretne venni egy pólót de gyűrött kivasalja magának. Vacsorát szokott készíteni magának illetve a húgának, néha nekem illetve az öccsének is. Ez szerintetek így rendben van vagy túl sok esetleg túl kevés?

2020. aug. 24. 14:47
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
#9 nem, nem a mi családunk. Leírom hogy mit csinálnak a szüleim, családtagjaim hogy ne úgy tűnjek mint aki magát fényezi. 6 éves húgom megágyaz, néha megterít, általában maga után elpakol. 12 éves öcsém füvet nyír, heti egyszer porszívózik, szobáját nagy nehezen rendben tartja, heti 1-2 alkalommal kitereget, kiviszi a kutyát sétálni, húgunkkal játszik. Anyukám, főz, vasal, ha nem teregetek ki akkor tereget, fürdőszobát, wc-t takarítja, ablakot mos húgom, öcsém szobájat, hálószobát, nappalit, vendégszobát porszívózza, polcokat letörölgeti, délutánonként kiviszi a kutyánkat sétálni, konyhát takarítja, virágokatlocsol stb. Valószínűleg nála egy csomó dolgot kihagytam, emellett étrendeket tervez. Apukám napi 8 órát dolgozik, néha vasal, füvet nyír, gazol, ha valami elromlik megjavítja. Szóval igen ehhez képest tényleg nem csinálok sok mindent, viszont úgy nekem is jobb lenne ha a nap elején elmondaná hogy mit kell csinálnom, és nem közben találná ki a dolgokat.
2020. aug. 24. 15:41
 12/15 A kérdező kommentje:
Jah és nem, a szellőztetés nálunk nem házimunka kategória 😅.
2020. aug. 24. 15:42
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Én ennyi idősen ezeket csináltam kb:

Főztem, ha anya és apa nem ért rá, felporszívóztam, mostam teregettem és a szobámat rendben tartottam. Ami itt fel van sorolva megjegyzésben, az szerintem túl sok. Nagyon sok. Házicseléd kb.

2020. aug. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Úgy tudtam, hogy te vagy a lány. És ezeket te tényleg, rendszeresen megcsinálod? Nem igazán tudom elképzelni.

Nekem a lányom 12. Beteg vagyok, 2 hétig fekszem, 1 hétig vagyok jól, aztán megint kórház. Első alkalommal mindent megcsinált, kérés nélkül. Most már alább hagyott a lelkesedése. De persze, ha kérem, akkor segít. De ha suli lesz, nem nyaggatom, inkább tanuljon.

2020. aug. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az én lányom 15. Kipakol bepakol a mososgatógépbe ha van keve. Összepakol porszívóz a szobájába. Kitakarítja a hörcsögét. Ágyneműt húz magának. Boltba megy pár dologért. Tesóért a suliba. Ennyi. De ezekre sem kérem csak nagyritkán. Ha eszébe jut megcsinálja. A 10 éves fiam szinte semmit sem csinál.
2020. szept. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!