Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kislányoddal hány éves korában...

Kislányoddal hány éves korában beszéltél először menstruációról, és hogyan?

Figyelt kérdés

2020. szept. 15. 21:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Nekem nincs gyerekem, de anyuval nagyjából olyan 11-12 évesen beszélgettem erről először. Mert akkoriban már ugye az ember csak megkérdi az ilyesmit. Meg pont akkoriban volt felvilágosítás is. Anyu sem titkolózott, bár nálunk nincsenek úgymond tabutémák, mindenről lehetett/lehet beszélgetni.
2020. szept. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%
A nagy 2,5, a kicsi 1,5 éves, a mániájuk bámulni, ahogy pisilek. Láttak már betétet cserélni és mosni, megbeszéltük, hogy azért piros a bugyim és a pisi is minden hónapban kb egy hétig, mert most nincsen kisbaba a pocakomban. A nagy alig várja mindig, hogy megjöjjön, ő választ mindig mosható betétet. 😄
2020. szept. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%

Nekem még nincs gyerekem.

Szerintem ilyen 10-11 éves korban mér erről el kéne beszélgetni,fel kell készíteni a jövőre:)

2020. szept. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%

5 körül került szóba amikor tampont látott...


De nyilván az ő szintjén.


9 éves nem volt még, amikor menstruált.

2020. szept. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%

4 éves lányom már látott betétet cserélni. Én nem stresszelek rajta. Annyit mondtam az ő szintjén, hogy minden hónapban kell anyának betét pár napig.

A vért még nem engedem, hogy meglássa. Viszont a mintás betétcsomagolások nagyon tetszenek neki.

2020. szept. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%

9-10 évesen. Előtte is látott betétet, reklámot a tv-ben, stb, de párszor beszélgettünk róla részletesen is.

Jobb is, alig lett 11, mikor először megjött neki.

2020. szept. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
93%
Az én gyerekem még csak 1 éves ugyan, de én anyukám 6-7 éves koromban mesélt a menzeszről bővebben egy felvilágosítás kapcsán, meg ugye én is mindig nézegettem a tamponokat, de nem tudtam mire jók. Viszont nagyon tetszettek. Valamiért azt hittem, orrba kell dugni őket, erre emlékszem, és nem tűnt furcsának, hogy mégsem látok soha senki orrában támpont. :D aztán 8-10 éves korom körül esett le, hogy a menzesz annyira nem jó és mondtam, hogy én inkább köszönöm, de nem szeretnék menstruálni, de anyukám mondta, hogy sajnos ez nem így megy. :)
2020. szept. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%
Tavaly 9 eves koraban beszeltunk rola. O meg csak most kezd nagyon lassan fejlodni, de sok korabeli ismeros lany joval fejlettebb nala, igy jobb hogy elmondtam neki.
2020. szept. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%
9-10 évesen kérdezhettem rá, és elmondta anyám részletesen. Bár jobb lett volna inkább ebben az esetben is a netről informálósnom, mint a szexről, mert anyám megbízhatatlan, mindent szétkürtöl még random embereknek is az utcán. Ez történt akkor is, amikor 11 évesen megjött, és gratulált nekem valami öregasszony, akit életemben nem láttam.
2020. szept. 16. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%
2-3 év között érdeklődött először mikor látott a mosdóban. Időről időre feljött a téma, de mikor menstruálni kezdett 9 évesen, akkor volt egy mélyebb beszélgetés.
2020. szept. 16. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!