Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Fel ír az orvos fogamzásgátló...

Fel ír az orvos fogamzásgátló tablettát? Szülői beleegyezés nélkül is fel írja neki az orvos, vagy mindenképpen ott kell lenni a szülőnek?

Figyelt kérdés
16 éves a barátnőm és a jövő héten szeretne fogamzásgátló tablettát fel íratni a nőgyógyásznál!

2020. okt. 5. 15:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
Sajnos fel és tönkre is teszi a barátnódet a te élvezetedért
2020. okt. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%

Igen, felírja.


Semmit nem tesz tönkre az orvos, megóvja a lányt egy nem tervezett terhességtől meg egy abortuszotól

2020. okt. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Igen felírja.

És ez rendben is van. Jó hogy van ennyi felelősségtudatotok

2020. okt. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%
Sajnos felírja, mert az orvos azt nézi, egy újabb beteget tudott ellátni. A rendszerbe bekerül és mindenki boldog. Inkább óvszerrel védekeznétek és nem tennéd tönkre a barátnődet. Majd amikor meghízik a gyógyszertől meg kijönnek rajta a mellékhatások, remélem akkor is vele leszel és nem hagyod el egy szebb lányért.
2020. okt. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell hozzá szülő, csak vizsgálatok, hogy szedheti -e. Az baj, ha enélkül felírják, és sokan megteszik.
2020. okt. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%

4!


Külföldön élek. Itt ingyenes a fogamzásgátló a 18 év alattiaknak és az orvos nem kap több pénzt több betegért. Pláne, hogy a fogamzásgátlót egyszer kell felíratni, utána a gyogyszertarban kiadják x havonta. Nem hízik meg tőle vsak pár ember és ez nem kor függő.

2020. okt. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
6 így van, én is külföldön élek, itt 21 éves korig ingyenes a tabletta és óvszert is adnak ingyen. otthon is ezt kellene, nem lenne ennyi abortusz
2020. okt. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%
Én nem értem , ha védekeznek az a baj , ha nem védekeznek akkor meg az a baj. Inkább szedje a lányom 16 évesen a tabit mint hogy terhes legyen. Nem jó , hogy titkolni kell a szülő előtt , de lehet ennek is megvan az oka.
2020. okt. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

8, én meg nagyon remélem, hogy az óvszer mellett dönt, mert a családi anamnézist vizsgálva nagy az esélye Leidenre és a legtöbb orvos tojik arra, hogy rendes kivizsgálás után írjon csak gyógyszert. Nem örülnék ha emiatt halna meg.

(Nyilván erről családon belül beszélni kell előre, de tudjuk hogy a tinik füléig mennyi jut el)

2020. okt. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%

Nyugodtan szedje én is szedem 17 éves kotom ota, most vagyok 33, sose volt semmilyen problémám, két egészséges gyerekem 1 és 2 hónap alatt fogant.

Becsülendő, hogy ilyen felelősségteljesek vagytok,bár mindem veletek egy korú ilyen lenne.

2020. okt. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!