Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Valaki valami motivációt...

Valaki valami motivációt tudna adni tanuláshoz?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 1-2 évben nagyon elment a kedvem az egésztől és alig tudom magam rávenni 1-1 rövid anyag megtanulására. A "gondolj a jövődre" nem igazán segít nálam mert még azt sem tudom elképzelni, hogy lesz-e jövőm. Próbáltam, hogy a legjobb barátnőm kedvéért csinálom, de az első pár próbálkozás után azt is félretettem. Ha valakinek van hasonló tapasztalata akár motiválódással akár tanulással kapcsolatban akkor nagyon szépen megköszönöm!

Amúgy bocsánat, hogy ilyen későn írok.



2020. okt. 11. 22:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem próbáld ki 1-2 évig, hogy a mostani végzettségeddel milyen munkákat találnál, mennyi fizetésért úgy, hogy külön költözöl a szüleidtől albérletbe, hogyan tudnád eltartani magad, mire mennyi pénzed maradna. Mert ha rájössz, hogy minimálbérből nem lehet élni, nem marad szórakozásra, nyaralásra, nem tudsz egy drágább ruhát venni magadnak, vagy egyáltalán új ruhát...na akkor biztosan rájösz, hogy megérné azt az anyagot megtanulni.
2020. okt. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%
Nekem az segített, h.mindig felírtam azokat a tantárgyakat, amik lesznek másnap. Kipipáktam és áthúztam azokat, amiből nincs tanulni vagy már megtanultam. De pl.a tesit is felírtam:)Viszont így motivált, h. a másnapi 6tantárgyból egyre többet ki tudtam pipálni. Mindig volt egy kis jutalom is. Kitaláltam, h.ha elolvasom ezt vagy azt megeszem a csokimat stb..
2020. okt. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy és milyen suliban tanulsz? Valószínűleg nem olyanban ami neked való.
2020. okt. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem tanulsz, nem arról fogsz dönteni, hogy melyik jövőt válaszd a terveid közül, hanem be kell érned azzal, ami jut és azt garantálom neked, hogy bármi is lesz, biztos, hogy sz...r lesz és sokkal nehezebb lesz kitörni belőle, ha egyáltalán lehetséges, mint most megtanulni a tananyagot. Ha tanulsz, legalább marad választásod.
2020. okt. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#3 16 éves vagyok biológia-kémia tagozaton (elnézést, hogy nem írtam ki)

Amúgy meg köszönöm az eddigi válaszokat!

2020. okt. 12. 02:08
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem is azzal van a baj, hogy nem nekem való mert szeretem, de egyszerűen nincs hozzá se kedvem, se motivációm leülni és megtanulni.

Amúgy meg meg is tudnám tanulni és nem is kéne annyit erőlködnöm.

2020. okt. 12. 02:19
 7/15 anonim ***** válasza:
94%

most nem leszek nepszeru de en ezzel szoktam ervelni a gyerekeimnel es bevalik, bar meg kisebbek:


Szoval mindketto nagyon jo kepessegu es elmondtuk h mi dolgozni jarunk, az a munkank, ok iskolaba, nekik az. Lehet elvegezni rosszul, nalunk ez kirugassal jar es akkor az eletszinvonalunk csokken, ok rossz jegyeket kapnak majd es nem mehetnek tovabbtanulni. Lesz egy szakmajuk es az lesz a munkajuk. Nyilvan munka, csalad mellett is lehet tovabbtanulni (ki mikor kap eszbe), de sokkal nehezebb mint most amikor "csak" ennyi dolguk lesz.

A nagyobbik motivalt, a kicsi inkabb tojik bele. Ez vegul oda fog vezetni hogy a kicsi leakad valahol es koran fog kelni, vegigmelozza a napot, kevesebb lesz a fizuja, ezzel szemben a nagy majd betipeg szep ruhaban kipihenten 9re a munkahelyere, elotte megreggelizik vmi fancy reggelizohelyen es nem hajtja halalra magat, megis jobban fog elni. Lehet valasztani.


Kicsit elszalltnak hangzik de kulfoldon elunk, itt igy elnek az emberek ha jo az irodai munkahelyuk.


Felreertes ne essek semmi gondom sem a buszsoforokkel, sem a tisztitoban a csajjal vagy azzal aki a lepcsohazat felmossa, de nekik kemenyebb az elet es ha minimalis energiabefektetessel meg tudjak csinalni (mint irtam megy a suli a gyerekeknek,osztalyelso mindketto), celozzuk meg a felsooktatast. Ha nem jon ossze, meg mindig gondolkodhatunk rajta h hogyan tovabb.

2020. okt. 12. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%

Én se szerettem tanulni, így sajna olyan munkákat kellett elvállaljak, amit nem választana az ember kedvtelésből.


Leírok párat, hatha megjön a kedved inkább tanulni. Érettségim van.


Voltam használt cipő üzletben cipő tisztító.

Egy nap alatt 160 pár cipő eladhatóvá tétele volt a napi minimum norma.

Egy apró ablakos műhelyben dolgoztam, reggel 6-tól este 6-ig, konstans láb, és vegyszer szagban. Először le kellett vakarni a nagy koszokat, rágót a cipő talpáról, aztán az izzadságnyomokat meg foltokat a belsejéről, lekefélni, polírozni a felső részét, és lefesteni feketére vagy fehérre az alját, attól függően melyik szín illett hozzá.

Mindezt nyilvanvalóan klima nélkül augusztusban, úgy, hogy a főnökség kamerán figyelte, nehogy valaki leüljön. Nem tudom miért nem lehetett egyébként ülve cipőt takarítani, de ha sz@r munkád lesz, akkor sajnos ilyen egésznapos állásokra számíthatsz.


Dolgoztam híres neves cukrászdában is, 15 órát 1 nap alatt 1 órás ebédszünettel. Ez nem tartott sokáig, embertelen volt. Olyan sebek lettek a lábamon amik most 9 év után is lathatóak, mert véresre jártam a lábamat. Ingben, szoknyában kellett lenni, elegánsabb cipőben.


Dolgoztam albán pékségben eladóként, zsebbe kaptam a fergeteges fizetésem kp-ban 500 forintosokkal leszámolva, bejelentés nélkül.

Itt nem volt váltásom, és nem hagyhattam ott a kasszát, csak ha valamelyik albán pék megkegyelmezett és vigyázott a kasszára vagy megérkezett a mosogatónéni este és akkor mehettem el pisilni. Egyik este hazaérve lerogytam és bepisiltem. Minden nap sírtam, hogy mennem kell oda dolgozni. A kenyérszelőt hallottam még álmomban is, meg folyton 20-30 emberes sor volt, enni se volt néha idő. Amikor bemész egy pékségbe és megérzed a frissen sült kenyér illatát, neked talán összefut a nyál a szádban, nekem szabályosan PTSD van.


Gyorsétteremben az öreg cigányasszony nem a wc-be pisált, hanem a földre, és azt takarítottam. Meg úgy egészében az a mocsok amiket hagynak az emberek, elképesztő. Úgy kezelnek mint egy hülyét, pedig nem feltétlen vagy hülye, csak elsz@rtad a sulit, és nehezen törsz ki.


Most leszek 30, szerencsére már normálisabb munkát sikerült találjak, annyira hogy 10 év járás, együttélés, házasság után, neccesen de bevállaltunk egy gyereket. A férjem egyébként ugyanez pepitában. Nem vagyunk csórók, hanem alsó középosztály, viszonylag kényelmesen élünk, de saját ház, autó, jóval később lesz. Majd talán 40 évesen. Ehhez az kellett, hogy otthagyjuk Magyarországot. Hát nem hiányzik.


Remélem adtam némi motivációt.

2020. okt. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%
El kell menni melózni. Engem az első vérhólyag győzött meg. Nem amit elképzeltem, hanem ami miatt nem tudtam járni. Aztán kaptam érte 7 ezer forintot. És akkor az soknak számított, csak épp akkor sem volt már szarra se elég. Vállalj diákmelót valami kemény helyen és tapasztald meg, milyen, amikor ott tartasz, mint most. Az életnél jobb motiváció nem kell.
2020. okt. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 hollófernyiges ***** válasza:

Ez jó lesz, akár fiú vagy, akár lány.


[link]

2020. okt. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!