Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Valaki valami motivációt...

Valaki valami motivációt tudna adni tanuláshoz?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 1-2 évben nagyon elment a kedvem az egésztől és alig tudom magam rávenni 1-1 rövid anyag megtanulására. A "gondolj a jövődre" nem igazán segít nálam mert még azt sem tudom elképzelni, hogy lesz-e jövőm. Próbáltam, hogy a legjobb barátnőm kedvéért csinálom, de az első pár próbálkozás után azt is félretettem. Ha valakinek van hasonló tapasztalata akár motiválódással akár tanulással kapcsolatban akkor nagyon szépen megköszönöm!

Amúgy bocsánat, hogy ilyen későn írok.



2020. okt. 11. 22:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen csak ülj neki és csináld. Nekem csak az segít. Gépi üzemmódba kapcsolok és teszem a dolgom.
2020. okt. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos ez az élet. Majd a munkahelyeden sem mondhatod azt, hogy én ezt most nem csinálom. Az embernek vannak kötelességei, neked most a tanulás. Hidd el, vissza fogod sírni, hogy "csak" ez a feladatod. Tudom ez nagyon felnőtt duma, de így 30évesen még nincs messze a sulis életem, viszont már benne vagyok a "felnőtt" létben. Szóval van összehasonlítási alapom.
2020. okt. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
91%

En egyebkent biosz-kemia faktos voltam, de az osztalytarsaim csufoltak h agrarmernok akarok lenni, parasztnak tanulok tovabb, felszivtam magam es elmentem kozgazra mint ok.


Vert izzadtam vele es mivel nem volt affinitasom hozza, csak kozepesre diplomaztam.


Ezzel a kozepes diplomaval most kulfoldon (#7 vagyok) egy sima senior asszisztensi meloval (kicsit jog, kicsit konyveles) az otthoni fizum 2.5x-et keresem es ott is elegge felul voltam fizetve egy bankban.


Viszont anno, amikor lediplomaztam, kitalaltam h en kavezot akarok nyitni es hogy meglegyen a kezdotokem, hajon kellene dolgozni hogy penzt gyujtsek. Elmentem tehat kozg diplomaval es 2 kozepfoku nyelvvizsgaval Bp-en egy hotelbe szobalanynak hogy meglegyen a 6honap gyakorlat a hajora.

4:50kor keltem, vegigtakaritottam a 8orat, du 2kor mar aludtam a faradtsagtol a villamoson, este 8kor fekudtem le hogy tudjak hajnalban kelni ujra. Maganelet zero. Fizetes: minimalber 2/3a teljesitmeny alapon. Arra volt eleg h fizessek egy szobat (!) egy alberletben. Az ujjaim a hideg-meleg vizes igenybeveteltol izuletesek voltak abban a fel evben.


Aztan amikor az ugynokseg cseszett szolni h mikor van a bevalogato a hajora, eldonthettem h elmegyek vegre a diplomammal melozni vagy takaritok ujabb fel evet a kovetkezo valogatoig.


Elkurvultam a penzert es elmentem irodaba dolgozni. Mar elso honapban a 3xosat vittem haza mint szobalanykent, mindig tudtam felretenni, 5kor hazasetaltam es azt csinaltam amit csak akarok, munkahelyemen futes, kajacsekk, udulesi csekk, szamitogepes klimpirozas, semmi megerolteto. Ez a nem mindegy.

2020. okt. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Szerintem még mindig jobb dolgozni mint az iskolában elviselni a b'sztatást de még mindig többet keresek mint a kedves pedagógusok..
2020. okt. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Sikerült?
2021. márc. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!