Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Gyermekem számára biztonsággal...

Gyermekem számára biztonsággal fogyasztható szeszesitalt szeretnék beszerezni?

Figyelt kérdés
13 éves lányom van, és elkezdett lakásbulikba járni. Itt rendszerint táncolnak, zenét hallgatnak és isznak is. A legutóbbi ilyen alkalommal éreztem rajta, hogy töményet ivott. Elbeszélgettem vele, és azt mondta, hogy aki nem iszik, azt elkezdik csúfolni többiek. Szóval szeretnék ötleteket arra, hogy mit lehetne innia, ami biztonságos is és alkohol is van benne.

2020. okt. 14. 01:34
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
100%

Az olyan "barát", aki cikizi a másikat, mert nem iszik, az NEM barát! Ezt próbáld neki elmagyarázni inkább, ne "biztonsággal fogyasztható szeszesitalt" akarj neki adni, mert olyan nagyon nincs.

Tulajdonképpen minden italt lehet biztonsággal fogyasztani, csak tudni kell a mértékeket.

2020. okt. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
93%
A belsőséges viszony az milyen? Belsőségeket esztek együtt? Amúgy nem értem mit akarsz. Én is ittam már néha sört ilyen korban, de ettől függetlenül alkoholt inni ennyi idősen mindenképpen baromi káros. Nyilván amiben kevesebb van, az kevésbé. Ízesített sör, cider, bacardi breezer. Ehhez nem kell nagy ész, csak meg kell nézni az alkoholtartalmat, de mondjuk elég evidens is, hogy miben van kevés. Olyan nincs, hogy biztonságos alkohol, nem is értem miből gondolod, ez nem olyan mint a macikávé, nincs gyerekekenek készült verziója. Egy 13 éves lány pár sörtől is be tud rúgni, mindenképp megvan az esélye, hogy részeg lesz ezeken a bulikon. Remélem fel van világosítva, meg vegyél neki gumit is a pia mellé, mert azt te sem gondolhatod komolyan, hogy egy rakat részeg tini csak táncikálni fog együtt felügyelet nélkül.
2020. okt. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
92%

korán érnek de 13 szerintem is korai még. Bármit mondhatunk mit igyon úgyi azt fog inni amit a buli mértékadó személyei. Én szeretem azokat az előre gyártott koktélokat,alkohol is van bennük mutatóba.

De ha a követendő személy vodkás wiszkit iszik abszintal akkor a lányod is aztfog és körivesen szarjale a koktélt.


Inkábba bulit rendező gyerek szüleivel kellene beszélni,hogy valahol huzzanak egy határt ami ne sárgaföld legyen.

2020. okt. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
88%
Talán inkább foglalkozni kellene vele meg beszélgetni és helyes értékrendet mutatni... nem piát venni neki, őszinten te normális vagy????
2020. okt. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
76%

nekem is nagyon bensőséges és meghitt viszonyom van anyával, ami többek között azt is jelenti, hogy elmesélhettem neki bármit, ő odafigyelt arra amit mondtam, és segített nekem kiválasztani a számomra megfelelő közösségeket és elfoglaltságokat, akkor is, ha magamtól esetleg nem jól választotttam volna.

mondjuk hétvégente el se jutottam volna odáig 13 évesen, hogy elmenjek egy felnőttek nélküli házibuliba, és ott alkoholt igyak, hogy ne gúnyoljanak ki a többiek, mert nem teszem. mert odafigyelt arra milyen barátaim vannak és milyen helyekre járok.

2020. okt. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
100%
Szexelni is be fogsz szállni mellé?
2020. okt. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
86%
97-es vagyok tehát nem 30 éve voltam tini és van egy másfél éves lányom. Ez azért még nekem is durva, hogy 13 évesen házibuliba jár a lányod és isznak is olyankor. Ha ez az általános (merem remélni nem) akkor eléggé szomorú, hogy mekkorát fordult 10 év alatt a világ, mert mikor én voltam 13 ez még egyáltalán nem volt divat. 16 évesen azért küzdöttünk a szüleinkkel, hogy bárhova elmehessünk esténként együtt úgy, hogy éjfél előtt hazaérünk, mondom ezt úgy, hogy ha valakinek nekem aztán tényleg bensőséges kapcsolatom van édesanyámmal. Tényleg nem azon kellene gondolkozni mit igyon, erre bőven ráérne 2-3 év múlva. Vagy abba belegondoltál már, hogy ha most töményet isznak mi lesz 4 év múlva mikor még mindig csak 17 lesz a lányod? Mert elárulom nem fognak megállni ennyinél, egy idő után ez unalmas lesz, majd mindenki jól rá akar tromfolni a másikra és egyre durvább dolgok fognak jönni. Én ilyesmit biztosan nem fogok pártolni 12 év múlva sem mikor 13 lesz a lányom, de szerintem az apja sem, mert akármennyire is fiatal meg fiatalos szülő leszek nem tartom normális dolognak. Lehet lepontozni nyugodtan.
2020. okt. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
22%

Jaj ne legyünk már ennyire lehetetlenek. Ha a gyereket elengedjük buliba akkor ott inni fog. Jó, hogy nem tiltod mert akkor méginkább akarni fogja és még hazudna is,amikor kérdezed.

És itt a bennsőséges,meghitt viszony amit hiányolnak,hogy bevalotta neked,hogy töményet gurított.


Ha nem engednéd egyrészt megoldaná magátol ráadásul nem is tudnálróla (ezt tartsák szem előtt azok is akik nem engedik a gyereküket ide-oda) másrészt betaszítod egy egy olyan csoportba ahová nem akar tartozni:nem isznak,kockák,stréberek...stb. ez pedig csak a szűlönek jó.


Az én javaslatom:kösd feltételhez a bulik mennyiségét, nyilván jegyek függvénye.

Probálj beszélni a bulirendező gyerek szüleivel,hogy ha van rá mod kontrolálják a bulit. "Tanitsdmeg inni" azaz keverje csak az a jó. A másnap rávezeti arra,hogy talán kevesebbet kellene. Inni fog így is úgy is de kevesebbet.

2020. okt. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
94%
Én rendesen kiéltem magamat tizenévesen anno, rengetegszer voltam részeg, de 13 évesen eszembe nem jutott volna ilyesmi. 7. osztályos gyerekről beszélünk.
2020. okt. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
100%

Fúha, én nagyon liberális szülőnek tartom magam, nincsenek nagyon tabuk itthon, megfelelő keretek között éppen mindent is megengedek szerintem. De az, hogy valaki 13-14 évesen igyon, még nekem is sok.


Az meg milyen baráti kör, ahol cikizik ilyesmi miatt?

2020. okt. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!