Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Gyermekem számára biztonsággal...

Gyermekem számára biztonsággal fogyasztható szeszesitalt szeretnék beszerezni?

Figyelt kérdés
13 éves lányom van, és elkezdett lakásbulikba járni. Itt rendszerint táncolnak, zenét hallgatnak és isznak is. A legutóbbi ilyen alkalommal éreztem rajta, hogy töményet ivott. Elbeszélgettem vele, és azt mondta, hogy aki nem iszik, azt elkezdik csúfolni többiek. Szóval szeretnék ötleteket arra, hogy mit lehetne innia, ami biztonságos is és alkohol is van benne.

2020. okt. 14. 01:34
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
100%
De tudod, kikkel bulizik, ismered őket, ismered azok szüleit? Nem attól lesz jó a kapcsolatotok, ha csak a haverja vagy. A gyerekeknek kellenek a korlátok - 13 évesen simán el lehet vele beszélgetni arról, mit miért nem engedsz és érteni fogja, még ha duzzog is előtte. Ne félj ennyire a konfliktustól, néha nem a haverjának, a főnökének is kell lenned, aki nemet mond. Igen, van aki azért köt ki a pszichológusnál, mert mindent tiltanak neki, más meg azért, mert rá sem bagóznak, hiába feszegeti a határokat. Valahol a kettő között kell lavírozni.
2020. okt. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
94%
Minek aprózod el kérdező? Vegyél neki rögtön kokaint. 1-2 év és úgyis azzal fog csak bulizni tudni.
2020. okt. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
87%
Ja kérdező...mert annyival jobb lesz ha a lányodat 13 évesen vágják partyba az egyik buliban, mert az anyja nem tilt neki semmit...
2020. okt. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
42%

Nem pont a szondáztatásra gondoltam és telo elvétel sem a legjobb büntetés.


1:buli után mindegy. Egy olcsó pótteloval megoldja.


A bulibajutás legyen a motivácio. Ha megcsinál ezt azt,sorjázza az 5őket akkor mehet.

Ha pedig bevan állva vagy haza sem jön akkor nincs buli 1hónapig.

Ja óvszert adj neki a biztonság kedvéért és azt sem ártana tudatositani benne mi az erőszak és hogy ő áldozat lehet,aki tehet feljelentést.

2020. okt. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
100%

#44; felnőtt nők nem mernek a nemi erőszak után feljelentést tenni sokszor, nemhogy egy 13 éves kislány... ettől függetlenül elmondhatja persze az anyja mi az a nemi erőszak. Az az igazság, hogy szerintem a kislány nagyon rossz társaságba került, akik szemmel láthatóan befolyásolják. Na most ha a barátnők azt mondanák neki ne adj isten egy ilyen buliban történő erőszak után hogy hat ne spilazza már túl biztos jó volt, meg hat végülis ő is akarta, nem ellenkezett, stb,. vagy csak nem emlékszik hogy akarta mert éppen be volt állva, ne rontsa már el a bulit...az ilyen el is fogja hinni, hogy nem is úgy volt ahogy érzi, meg igaza van a többieknek. De sajnos a mai világban van példa arra is ahogy írtam, hogy különböző kellemetlen meg megalázó helyzetekben veszik fel/fotózzák egymás a nagy “barátok” elég ha egy ilyennel befogják a száját, még az anyjának sem fogja elmondani mi történt. Na és én pont ezek miatt nem engednék el egy tizenhárom évest bulizni szülői felügyelet nélkül, pláne inni. Mert akármilyen okos és talpraesett korához képest még nem annyira érett, hogy olyan helyzetekbe bele merjen állni, amikbe sokszor még egy felnőtt sem merne.

A telefon elvételben igazad van, bár én inkább azért nem venném el, mert sok minden másra is használják, de ha bajba kerülne csak így tudná értesíteni a szülőket. Inkább szobafogság vagy nincs zsebpénz, de én továbbra is ezt a bulizást szüntetném be pár évig úgy ahogy van.

2020. okt. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
az erőszak témában sajnos igazad van. De nem árt ha tudja.
2020. okt. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
26%
27-es, ne röhögtess már... 😅 Mekkorát fordult? Hát én a 2000-es évek legelején voltam ennyi idős, de a cigi meg a pia már akkor ment ezerrel a 13-4 éveseknél. Persze stikában, hogy egyes szülők engedik, az nekem is új.
2020. okt. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
39%
a gyakoris tardezt nem érti meg. Nem változott a világ csak az ő fejükben. lehet ti burokban éltetek eddig ,d e a vilég ilyen volt már 30-40 éve is.
2020. okt. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
30%

20 éve voltam 15,az osztálytársaimnak voltak részeg sztorijai,ahogy nekem is.

13 évesen ugyan nem részegedtünk mégle de mindenki ivott töményet és cigi is megfordult a többségnél. Nem fordult a világ,csak most máshonnan nézed a dolgokat.

Akkor a "hülyék/rosszak" bulija volt amiből téged kihagytak,most a fiad/lànyod bulija. Ès úristen miket csinálnak!?


Volt amiből én kimaradtam bántam,de legközelebb mentem és züllőttem...de tudtam hol a határ. Ès azt nem léptemát. Sosem drogoztam akkor sem ha épp mellettem füvezett valaki vagy kokozott...én csak néztem vagy elfordultam szemèrmesen.

2020. okt. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
46%
Sajnos azt tudom mondani,hogy az anyuka is és a lány is egy nagy k..va.
2020. okt. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!