Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ha egy hús, ami a címkéje...

Cetan kérdése:

Ha egy hús, ami a címkéje alapján lejárt, de hónapok óta folyamatosan fagyasztva van, biztonságosan fogyasztható még?

Figyelt kérdés
Amikor megvettem, természetesen még nem volt lejárva.
2019. dec. 22. 22:47
1 2
 1/14 anonim válasza:
17%
Szia . Szakácsként mondom hogy fagyasztott termék esetén 3 hónap a szavatosság . Utána ki kell dobni :) ha nincs ennyi ideje a fagyasztóban , még fogyasztható .
2019. dec. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Most mi ez a hülyeség, hogy mindent ki kell dobni? Mi egy évben egyszer vágunk disznót. Simán kibír egy évet a fagyasztóban, csak a végén kicsit ízetlenebb lesz. Te miféle szakács vagy, ha ennyit nem tudsz?
2019. dec. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
En ket napja ettem meg egy kb ta aly nyaron lefagyasztott csirkemellet, semmi baja nem volt.
2019. dec. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

A bolti húsokra maximun néhány hét van szavatosságnak írva, inkább kevesebb, mint több. Szép is lenne, hogyha minden alkalommal boltba rohangálnék húsért, ha főzni akarok, mert úristen csak nehogy a fagyóban álljon.


Kérdező, ne aggódj, semmi baja. De olvaszd ki, ha mégis lenne, az hamar kiderül a szaga alapján.

2019. dec. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%
Attól is függ, hány fokra hűt le a mélyhűtő, -20 alatt még egy év múlva is megeszem. De vékony nejlonba (uzsonnás zacskó, stb) ne csomagold, mert hűtő szaga lesz.
2019. dec. 23. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%

Agravaleb


Nálam minden vékony nejlon zacskóba van kiporciózva. -20 fok alatt mitől lenne hűtőszaga? Egy évig sincs semmi baja.

2019. dec. 23. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

A szakácsunk az átcsomagolt húsokra gondolta a 3 hónapos szavatossági időt?

Szerintem egy évig van a szavatossága a frissen vásárolt,lefagyasztott húsoknak.

2019. dec. 23. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

#1, #7



Éttermekben, üzletekben ez valószínű NÉBIH előírás. Háztartásokban ezzel nem sokat foglalkoznak.

2019. dec. 23. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Lidl-ben vett kacsacombról van egyébként szó, az egyik csomag áprilisban járt le, a másik októberben. Én is szag alapján gondoltam ítélni, viszont jelen esetben karácsonyra sütném meg, és ha akkor derül ki, hogy nem jó, nem lesz nyitva a bolt, hogy újat vegyek. Hát ez okozza a dilemmámat 🙂
2019. dec. 23. 07:11
 10/14 anonim ***** válasza:
93%
Nem lesz semmi baja. Ha frissen lefagyasztottad és sértetlen a csomagolása akkor még hűtő íze sem lesz. A Lidl-ben nagyon jól, vákumozott vastag fóliába csomagolva lehet kapni az ilyen húsokat, én Márton napon sütöttem meg a húsvétkor vásárolt hízott májat, és tökéletes volt.
2019. dec. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!