Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit engednétek/mit tartanátok...

Mit engednétek/mit tartanátok helyesnek, ameddig egy 15 éves lány eljut a párkapcsolatában?

Figyelt kérdés

Nincs semmilyen konkrét eset, csupán véleményfelmérés, hogy ti hogy látjátok ezt. Esetleg úgy könnyebb válaszolni, ha az anyuka helyébe képzelitek magatokat.

Puszi, kézfogás, csók, petting, vagy valaki a szexet is engedné?

Mindenféle korú és nemű személy válaszát várom, ezt írjátok majd oda! :)



2020. nov. 9. 22:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%

Én is szexeltem már bőven 15 éves, szóval nem ítélném el a lányomat.

Én 12 évesen kezdtem.


25/N

2020. nov. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
17%
Hát, análnál tovább ne nenjenek, nyilvánosan ne csinálják. De tőlem egész nap kefélhetnének bárhogy. Ha tiltom akkor is megteszik. Ezért nem tiltanám a bdsm et sem, meg semilyen perverzséget. Éljék ki magukat
2020. nov. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Ez az a kérdés, amit a szülő nem dönthet el a gyereke helyett. A gyerek teste, neki kell eldöntenie, mikor kit és mennyire enged közel magához.

Én azt gondolom, hogy a szexuális nevelés már kisgyermek korban elkezdődik, amikor megtanulja a gyerek a testrészeit. A felvilágosítás is úgy jó, ha folyamatosan történik a gyermekkor alatt. Az nagyon kevés és késő, ha közlöm a 15 éves lánnyal, hogy márpedig nem szexelhet. Én azt szeretném tanítani a gyerekeimnek, hogy csak és kizárólag az történjen, amit mind a két fél akar. Tartsák tiszteletben a másik ember határait és ugyanezt várják el a partnerüktől is. És természetesen használjanak óvszert. Ha meg gáz van, azonnal szóljanak.

2020. nov. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
36%

Én nem lennék jóban szex témával, szerintem az 18 éves kortól jobb, vagy ha úgy érzi hogy tudja mik a hátrányai és következményei az egésznek mert én nézném jó szemmel ha az esetleges 15-16 éves lányom/fiam egy gyereket hozna haza egyik nap. Nagyon fiatal az a 15, én úgy vagyok vele hogy inkább használja ki hogy még "gyerek" és ne gondolkozzon ilyeneken mivel hogy erre később is bőven ideje lesz.

A kézfogás, szájra puszi és esetleges csók pedig az együttlét velejárója, nincs vele különösebb gondom ha épp nem közvetlen előttem csinálják.

A családomban volt már példa tini anya esetre szóval engem egész tini koromban ilyenekkel ijesztgettek, egy időre el is ment a kedvem az egésztől, ezért sem nézném jó szemmel ha 15 éves gyerekek felelőtlen lenne ezen a téren. Lehet hogy ezért le leszek pontozva, de nekem ez a véleményem és ehhez is tartom magam.

2020. nov. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
38%

Csók a plafon

33N

2020. nov. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%
Mivel minden 15 lány más érettségileg, így szerintem ez a kérdés nem dönthető el teljes mértékben. Párom 14 éves volt, mikor összejöttünk és már nem volt szűz. Azóta is együtt vagyunk, immár 28 éve. 47F
2020. nov. 10. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%

Ez már rég nem arról szól, hogy én mit engedek meg neki. Egy 15 éves nem fog a pettinghez meg a szexhez engedélyt kérni. Annak nagyon örülnék, ha eljön az ideje, kikérné a véleményemet, de utána úgyis aut csinál, amit jónak lát.

Személy szerint korainak tartom a szexet ennyi idősen, de hogy ez az én lányomat mennyire fogja érdekelni, a jövő zenéje.

2020. nov. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Úgy nevelném, hogy mindenképp elmondja és/vagy kikérje a véleményem, de ez nem olyan dolog, amibe kifejezetten beleszólhatok. Ha a véleményemre kíváncsi, én azt mondom, hogy bár én nagyon liberális vagyok minden téren, korainak tartom és örülnék, ha várna néhány évet. De ha nem, hát nem.

A saját példámat tudom felhozni. Okos, érett (külsőre-belsőre) lány voltam 16 évesen és majdnem meg is történt akkoriban az első. Szerencsére végül nem, és örülök, hogy így alakult, mert visszagondolva nagyon kislány voltam még akkor (hiába voltam más tekintetben érett), csomó dologgal nem tudtam volna mit kezdeni stb. Végül 18 évesen vesztettem el és az már egy nagyon jó élmény volt, teljesen ott voltam fejben és tudatában voltam mindennek. Így felnőtt fejjel visszatekintve örülnék, ha majd a lányom is így csinálná, de csak azért mert én nem voltam kész rá, nem mondhatom azt, hogy más se lehet.

2020. nov. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
95%

Én akkor vesztettem el a szüzességemet. És nem, nem lettem egy kiélt ri.anc, összesen 3 férfi volt az életemben a férjemmel együtt. Nem ezen múlik.

Egyébként teljesen irreleváns, hogy a szülő mit enged, a kamaszok megoldják. Szóval én normálisan beszélgetnék vele a dologról, arról, hogy ne engedje magát ebben a kédésben zsarolni, befolyásolni, ez nem verseny a többi csajjal. Továbbá felvilágosítanám a védekezésről (bár ezt inkább korábban tenném), biztosítanám, hogy bármi gond van, itt vagyok, segítek, és a belátására bíznám, mit tesz és mikor.

2020. nov. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%
Ez nevelés kérdése, konkrétan 15 évesen már nem igazán szólhatok bele. De korainak tartom nagyon, pláne manapság, amikor ennyire éretlenek a gyerekek még 20 évesen is, és egyszerűen nincs valódi értéke a szexualitásnak.
2020. nov. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!