Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 14 éves mennyire legyen...

14 éves mennyire legyen gyerek, mennyire felnőt, mi a normális szerintetek?

Figyelt kérdés

Fiam 14 éves szülinapjára még kért játékot is, nálatok ez miként van/volt? Mindig is kedvelte az apró "kincseket" a gyűjthető kis játékokat, a lökött játékokat. (Mighty Beanz babok, Trash Pack kukabúvár figurák, stikeez, Zombie Zity, stb.) Most egy Scatter Brainz kilövő pisztolyt kért. Nemrég egy iskolai vásáron vette vagy cserélt néhány ilyen figurát és nem volt hozzá kilövője.

Nagy lego gyűjtő is, de az legalább érthető. (habár sok barátja szemében az is cikinek számít. Persze fiamat nem érdekli a véleményük. Tulajdonképp ezt tisztelem benne.)

Mindez mellett már a csajozás is kezd képbe jönni nála. Játszótéri séta, együtt haza az iskolából, vagy éppen a suliban lógnak együtt.

A ti kiskamasz csemetéiteknek is ennyire nagy az átfedés a gyermekkor és a fiatal felnőtt élet között?

Alapvetően, nem is tudja, mit szeretne születésnapjára. Eddig mindig kitudtuk puhatolni, de idén tárgytalanok vagyunk. 🤔🤨 Kap könyveket (kettő Fortine-ról szólót, egy Ropi naplóját, mert azokat is gyűjti és kedveli, és egy ifjúsági krimit), kap új téli sapkát, és az említett játékot.


Azért is furcsállom, mert itt sokszor olvasom, ennyi idősen már barátja, barátnője van sok fiatalnak és mintha túl felnőttesek lennének. Szülőként, szerintetek, mi a normális ebben a korban, vagy mi lenne az?



2020. nov. 12. 23:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Amit kér, azt venném neki.

Későn érő.

Habár a fiúk egész életükben szívesen játszanának.

2020. nov. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Két fiam van.

16 és 12 évesek.

A nagyobbiknál volt az a helyzet hogy semmi se érdekelte,fogalma se volt mit akar szülinapra-karácsonyra,aztán ha adtunk valamit neki akkor durcázott és rá 2 napra kibökött valamit mit akart volna. A hajam téptem miatta.

A kisebbik fiam is fortnite rajongó,neki ebből társasjátékot adtunk nemrég,ráadásul angol nyelvűt.

Most azt találtuk ki a férjemmel hogy 3 lehetőséget adunk a nagy elé,amik közül választhat melyiket szeretné..ha egyik se tetszik neki akkor ruhát kap !

2020. nov. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Nekem lányos tapasztalataim vannak: a húgom még 16 évesen is barbizott, egy barátnőm pedig végig kirakózta az egyetemet.
2020. nov. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
5%
Ilyenkor már mással kéne neki játszani neki,nem holmi figurákkal.
2020. nov. 14. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Négy gyermekem van, kettő fiatal felnőtt (egyiknek már saját családja van), és két kamasz. (fiú - lány - fiú - lány) Mondom sorban a tapasztalataimat:

Nagyfiam, amikor 14 év körül volt: iskolás korától a sport volt a legfőbb hobbija, kamaszkorára sorban nyerte az érmeket. Havonta legalább egy verseny, bemutató volt. 14 évesen már volt barátnője, de lényegében semmi testiség inkább kamasz romantika. (osztálytársak voltak, sportolni is együtt jártak) A klasszikus gyerekjátékok 10 éves korától nem igazán izgatták, kivéve egy - egy divatos "menő" játékot, ami másnak is volt, így ő sem akart kimaradni a jóból. Lego-t soha nem kedvelte, nincs kézügyessége.

Nagylányom, amikor 14 éves volt: Imádott mindent, ami alkotós játék. Rajzolni, gyurmázni, ékszereket készíteni, Lego-t is szerette, pedig akkor még nem voltak lányos Lego-k. Sportolás nála kimerült a kerékpározásban, rollerezésben. A babákat kedvelte, ám nem volt hozzá sok fantáziája, azok inkább voltak díszek, mint játékok. Fiús megjelenésű nő lett belőle, fel nem venne pl. szoknyát. Viszont, kislányát annál jobban lányosnak neveli. Szoktam neki mondani, te most babázol igazán. :-)

Most 15 éves fiam: A kérdező fiához hasonlóan kicsit még gyerek, kicsit már felnőttes. Ragadnak rá a lányok! ;-) Volt egy barátnője, akivel elsőosztály óta elválaszthatatlanok voltak, amíg el nem költöztek és másik iskolába került. Akkor három lány is lecsapott fiamra, mindegyik a barátnője szeretne lenni! ;-) A tavaszi karanténhelyzet előtti utolsó napon együtt ment randizni a három csajjal. Városligeti játszótér, séta, majd hamburgerezés. Amikor elmesélte telefonon, hová megy suli után, már meglepett vele. Amikor pedig apa - fia beszélgetésnél elárulta, hogy mind a három lánnyal csókolózott is a Városligetben... Egyszerre voltam büszke és meglepődött. Szeptember óta talán még menőbb lett a sulijában, de mindez nem szállt a fejébe. Továbbra is komoly, megfontolt, határozott, ám vicces, humort kedvelő srác. Úgy tűnik, megvan a választott lány is, akivel próbál minél több időt együtt lenni. (évfolyamtársa) A csavar, hogy mindennek ellenére, még mindig vannak játékok, melyeket szeretet. Sok játék inkább csak emlék, és szobadísz. Amivel szívesen játszik is mai napig az a Lego. Szeret olvasni, így minden alkalomra kap könyveket is. Az ifjúsági regények mellett a krimiket kedveli még. A Fortnite neki is nagy mániája. Ha nem szabályoznánk éjjel-nappal nyomná. Sportol is, úszik, focizik, teniszezik. Művészeti szakkörre jár, hiszen ilyen irányba szeretne továbbtanulni. Kiskora óta alkot. Nincs olyan, amit ne rajzolna le!

12 éves kiskirálylányunk: Kiskorától táncol. Jelenleg akrobatikus rock and roll, Street Dancing. Szolfézsra járt, fuvolázik pár éve. Imádja a babáit még mindig, ám egyre kevesebbet játszik velük. Havonta 1 - 2 alkalommal ül le a szobája sarkába "kislányosan" játszani, akkor is főleg ruhákat készít nekik. Ő is imád alkotni! Van egy nagy Schleich ló gyűjteménye is, ahogy csajos Lego-i is sorakoznak a polcain, vitrinben. Az ő fantáziája szinte határtalan, olyan sztorikat talál ki a játszáshoz, hogy csak lesünk. Saját fantáziavilága van, akár J. K. Rowling-nak.


Egy játéktípus van, amit mindenki szeret a családunkban, a társasjátékok! Kicsi korban másfajtákkal kezdték, manapság a komolyabbak a menők. Catanból minden magyarnyelvű megvan, Cluedo-k, Monopoly-k, Pandemic-ek, kaland és kártyajátékok, stb. Régi nagy klasszikusok is vannak, melyeket nem lehet megunni, Az ezüst tó kincse, Police 07, Zsákutca 13, Scrabble, stb. Idén karácsonyra megvettük a Harry Potter: Roxforti Csata társast, amit akár egy hétig is lehet játszani. Az én születésnapomra megcéloztuk a A Gyűrűk Ura: Utazások Középföldén hatalmas játékot, melyhez egy applikáció is szükséges. :-)

2020. nov. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 14 évesen már inkább csak gépen játszottam, amit kértem minden ünnepre, az ruha és cipő volt. Kb. volt 6-7 téli kabátom, 20 pár cipőm, stb., de mindig kevésnek éreztem, h mindig abban megyek suliba, bulizni, csajozni. Még a barátaimtól is mindig vmi. ruhát kaptam születésnapra pia helyett. Azóta is szeretek öltözni és vigyázok a ruháimra. 14 éves korom óta az összes megvan, ami sok helyet foglal bedobozolva is a padláson, de nem fogok egyet se kidobni. 21f
2020. nov. 20. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
86%

Én máig legót és könyvet kérek karácsonyra, ez nem sokat változott gyerekkorom óta :D Talán 16-18 között volt egy rövid szünet, de könnyen visszatértem.


31/F

2020. dec. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!