Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális az, hogy egy 6 és...

Normális az, hogy egy 6 és fél éves gyerek nem tud egyedül fürdeni, fogat mosni, wc-zni, stb? Mit tegyek, hogy jobb legyen a kapcsolat?

Figyelt kérdés
A páromnak van egy 6 és fél éves fia, és semmit nem csinál meg egyedül, amire elvileg képes lenne. Még azért is könyörögnöm kell, hogy felöltözzön egyedül.Nekem még nincs saját gyerekem és sajnos nemtudom mi normális és mi nem, csak azt tudom, hogy bármit teszek az neki nem jó.Soha nem szidom le, inkább kedvesen megkérem.Próbáltam közös programot is szervezni, de amit én találok ki az a gyereknek nem tetszik.Állítólag szeret, de én ezt csak akkor érzem ha akar v.mit.Próbáltam beszélni a párommal is de ő nem látja a problémát.Igaz nem sokat van a gyerekkel(inkább dolgozik v. mit ha itt a gyerek).De ha eggyütt vagyunk 3-an akkor én nem számítok mondhatni útban vagyok.Ez minden hétvégén igy van.Mit tegyek, hogy ez változzon.Nagyon szeretem őket, de így nem birom sokáig.Nem akarok a cselédük lenni.
2007. nov. 1. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Az én kerersztfiam 3éves lesz de ezt mind már egyedül csinálja amit leírtál

2007. nov. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Előszőr is,ne magadat hibáztasd,úgy tűnik Te mindent megtettél,hogy jó kapcsoaltot alakíts ki a párod gyermekével.Másodszor:ez a gyerek el van kényeztetve semmi más baja nincs:-).Vagy abszolút nem foglalkozik vele az anyukája.Egy gyereket fogozatosan kell az önállóságra nevelni,később az ovoda is erre tanítja.Megtudná csinálni a párod gyereke is,de miért ne használjuk ki akit ki lehet:-)gondolja ő.

Asszem az első dolog amit tehetsz,hogy leülsz a pároddal beszélgetni a gyerekről.A többi sajnos az ő hozzáállásán múlik.

Ja,és ott van még a gyerek anyja.Nem lehet,hogy ő neveli ellened a gyereket?És anyucival sem ártana a párodnak beszélni miután ti beszéltetek,hogy kicsit hagyja önállósodni a kisfiát,vagy kezdje már el nevelni ha eddig még nem tette volna:-).

2007. nov. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyerek mindig próbálgatja, hogy meddig "mehet el" egy felnőttnél. Lehet, hogy az elején sok mindent megengedtetek neki (a jó kapcsolat kialakítása miatt), és ezt szokta meg. A párodnak a gyerekkel kellene foglalkoznia, mert elvileg, hozzá érkezik a hétvégére. Érdemes lenne az anyukával (őszintén) beszélgetni, hogy otthon ő ennyire kiszolgálja a gyereket, vagy csak veletek szórakozik.
2007. nov. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyszerűen féltékeny. Az ugyan nem derül ki, hogy anyukájánál mit tud megcsinálni, de egy ilyen új kapcsolatban a gyerek pozíciója mindig megsérül, vagy ő hiszi azt, hogy megsérült. Azt akarja, hogy foglalkozzanak vele, mert úgy érzi, apa már mást szeret helyette. Kérdezd meg a párod, előtted hogyan telt a napjuk kettesben. Egyébként ajánlom a szakirodalmat: Fischer Eszter: Modern mostohák - A páromnak gyereke van, Saxum, 2005.
2007. nov. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Szia! Én a Te helyedben: elsősorban a párommal tisztáznám az én helyemet a kapcsolatban. Az nagyon dicséretes, hogy Te "minden hétvégén" programot csinálsz az ő kedvükért, de tőled ki kérdezi meg mire vágysz. Tehát, először a pároddal tisztázátok, hogy mennyire vagy te az ő életébe, vagy csak egy rossz házasságból lépett ki,és most a te segítségeddel probál erőt gyűjteni. Hasonló helyzetben vagyok/voltam, azért vagyok ilyen okos! Nem biztos, hogy a gyerekben és az anyukájában van a hiba. Talán a párod nem vált el lélekben az előző családjától.Sok sikert!
2009. jan. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!