Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tennétek, ha gyereketek...

Mit tennétek, ha gyereketek direkt tönkretenné a táskáját, hogy kapjon egy újat?

Figyelt kérdés
2020. dec. 17. 10:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%

Megragasztanám, megvarrnám.

És nem kapna újat.

2020. dec. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
62%

Ez a kérdés méltó párja annak, ahol a mobiltelefont tette szándékosan tönkre a kamasz, hogy másikat kapjon.

Szerintem az is, ez is kitalált kérdés. Teljesen életszerűtlen; kb. mintha azt kérdeznék, mit tennék, ha marslakók szállnának le házunk udvarán. (Tudom, mindjárt jön kérdező, hogy elméleti a kérdés.)

2020. dec. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem lehetne megjavítani sehogy, akkor meg valami ócska, rongyos régi hátizsákot kapna helyette.


De nem is ez a lényeg. Elbeszélgetnék vele, hogy miért haragudott ennyire a régi táskájára. Mi volt a baj? Csúfolták miatta a többiek? Ezek komoly dolgok, foglalkozni kell vele. Arról is elbeszélgetnék vele, hogy milyen alternatív lehetőségek lettek volna a probléma megoldására. Azon kívül, hogy marad minden a régiben, ő meg rosszul érzi magát a számára valamiért nem megfelelő táska miatt, mert pont arra akarom tanítani, hogy ha gondja van, tegyen erőfeszítést a megoldás érdekében.


Ha pedig szólt korábban, hogy valamilyen probléma van, de én tojtam a fejére, és azután történt ez, akkor erősen magamba néznék. (Ha nem a régi táska volt a rossz, hanem egy újat nézett ki magának, és azt akarta így megkapni, az viszont lényegesen más helyzet. De persze iskolai csúfolódás abból is lehet, hogy neki nem pókemberes a táskája.)

2020. dec. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

Megmondanám, hogy akkor viszi szatyorban a könyveit, mert tőlem nem kap másikat. Ha csak simán annyit mondott volna, hogy anya, ez a táska már "ciki" és szeretnék egy újat, valószínűleg mérlegelem, és veszek neki egy másikat.


De azt nem tűröm, hogy semmibe vegye az értékeit és amiket kap. Tisztában kell lennie vele, hogy nem szülöm a pénzt, és ha újat szeretne valamiből, akkor azért tenni kell, akár csak a saját kis szintjén. De nem teheti tönkre szándékosan azzal a céllal, hogy kapjon egy másikat, majd ezt a teljesen destruktív viselkedést pláne nem fogom jutalommal díjazni.

2020. dec. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%

Ha először csinál ilyet, akkor kap egy ugyanolyan táskát azzal a kikötéssel, ha ez is tönkremegy, akkor szatyorban viszi a cuccait és nem viccelek.


Ha sokadjára ilyen, akkor kap tűt, cérnát megvarrni.

2020. dec. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
33%
Eleve nem kellene, hogy ilyen drasztikus módszerekhez folyamodjon mert olyan táskát kapna ami tetszik neki és azt sem kéne 4 évig használnia hanem minden évben újat veszünk. Ha ezeknek ellenére mégis ehhez folyamodna akkor adnék neki egy Tescos szatyrot és viheti abban, magamon pedig elgondolkodnék, hogy is lett ilyen destruktív szörnyeteg a gyerekem aki ilyen szinten semmibe veszi azt amiért mi dolgoztunk az apjával.
2020. dec. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
11%
Ilyen nincs nálunk. Ha szererne új táskat akkor kap.
2020. dec. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%
Le lehet pontozni, de én annak idején tettem tönkre telefonomat szándékosan 12 évesen és azt hazudtam, hogy rálépett a ló (sok időt töltöttem lovardában). Nem azért, mert hálátlan voltam, aki direkt keresztbe akar tenni a szüleinek, hanem mert nem mertem nekik megmondani, hogy cikinek érzem a rózsaszín felnyithatós telefont (amit amúgy nem is tőlük kaptam, hanem más családtagtól). Pont az ilyen "amíg le nem rohad rólad, addig hordod" attitűdből erednek ezek az akciók szeintem. Nem azt mondom, hogy ez normális dolog, és én sem vagyok erre büszke. Viszont a nyílt kommunikáció fontos, a hiánya pedig megágyaz annak, hogy a gyerek hazudni fog.
2020. dec. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
28%
Kamu. Volt egy ugyanilyen kérdés csak ott a gyerek a telefonját tette tönkre
2020. dec. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
79%
Már miért lenne kamu? Ez elég mindennapos dolog. Egy iskolában mindenért csúfolnak mindenkit. Alapból mondjuk ha szülő a gyerek beleegyezése nélkül vették a táskát, akkor ez nem meglepő. Nem tetszik neki, csúfolják érte, szülők lesz.rják, mert nekik tetszik, akkor a gyerek kit érdekel. Persze ha ő választotta az más. Meg kell beszélni, aztán aszerint dönteni. De aki szatyorral küldené iskolába, az nem tudom mit érez. Ha egy táska miatt csúfolják (már ha csúfolják), mit tennének vele egy szatyor miatt? Persze buztos van, aki lelki sérültet szeretne a gyerekéből.
2020. dec. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!