Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kiskamaszoknál ez megfelelő...

Kiskamaszoknál ez megfelelő módszer lehet arra, hogy megcsinálják ami a kötelességük, amit kér a szülő tőlük?

Figyelt kérdés

Jegyzem azokat a kéréseimet, amit nem teljesítettek.

Aztán ha ők kérnek tőlem valamit, lehúzok egyet a listáról.

Ha üres a lista, akkor teljesítem a kérésüket.

Valamit valamiért elv és, hogy ne legyen egyoldalú, igazságtalan a dolog.

A szülőnek minden kérést teljesíteni kell? Nem



2020. dec. 29. 10:01
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon jó módszer, lehetöleg tartsd is titokban a listát, ha valamit nem csinál meg, egy szót se szólj, csak írd fel, aztán ha kér tőled egy ezrest rántsd elő a listát és rögtön megmagyarázhatod miért nem adsz pénzt. Az ilyen szülőket imádják a kamaszok.
2020. dec. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%

a rutin az egyetlen, ami segít, ha szépen be van táblázva a napjuk, mit mikor hogyan kell csinálni, akkor megszokják és sosem lesz vita.

nekem a kisiskolás is megszokt hogy felkelés, pisilés, kézmosás, arcmosás, fésülködés, felöltözés, ágyazás, reggelizés, fogmosás, indulás. Ki van nyomtatva és onnan olvassa ha elfelejti, de mivel sokszor csinálja már megy magától. sok sok kis rutint kell megtanítani vele, mikor van tanulási idő stb. az elején sajnos ott kell vele lenni, megtnítani és ellenőrizni, de kis munkával hatalmas lesz a haszon..

2020. dec. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
sajos ez a "tanuljál már","vidd már le a szemetet" össze vissza parancsolgatás nem működik, olyannak kelle lennie a családnak mint egy tökéletes gépezet, amiben mindennek megvan a maga helye, ideje és mindenki tudja a dolgát, akkor nincs veszekedés...
2020. dec. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, jó lenne ha ez magától menne.

Hány éves kortól kell ezeket beépíteni a mindennapokba?

Gondolom a siker kulcsa a példamutatás és hogy minél kisebb korban megszokja a dolgokat.

2020. dec. 29. 10:53
 5/9 anonim ***** válasza:
61%

Szüleim nekem nem parancsolgattak, mert tudták, hogy amit akarok, úgyis megcsinálom, amit nem akarok, azt meg úgyse fogom. ha valamit kényszeríteni akartak, akkor inkább egész nap feküdtem a szobámban, meg éhségsztrájkokat találtam ki, meg mindig vmi miatt sztrájkoltam. Aztán hívták át a nagymamám, hogy csináljon velem valamit.

Amikor meg idősebb lettem, volt olyan,hogy 16 évesen nem engedtek el egy buliba, mert nem csináltam meg vmit. hát életem egyik legjobb bulija lett. Meg az volt a "mániájuk", hogy akkor mehetek ki haverjaimmal lógni, ha előtte kajálok. mire kész lett az uzsonna/vacsora, már rég bepiáltunk vhol.

szóval egyénfüggő, nálam nem lett volna hatásos. de már érettebb fejjel elég gáznak gondolom ezt a viselkedést, de akkor azért se azt csináltam, amit mondtak. 24 F

2020. dec. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
34%
szerintem a rutinokat sosem késő beépíteni, éna férjemnek is írtam rutint. Egyszerre mindig keveset kell kitalálni és azt megcsinálni. Előfordul, hogy változtatni kell a rutinon, mire kialakul a végleges. nekünk van sulibamenős utinunk, van hétvégi rutinunk. Bár azért nem ennyire rideg és rendszabályozós, ha nem sikerül teljesen megcsinálni vagy beiktatunk valami lustizást helyette, nem dől össze a világ. De mivel ugyanaz a rutin holnap is, akkor kimossuk a tegnapi kimaradt ruhát is a ruhamosós rutinban és kész.
2020. dec. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Példát kéne mutatni és a kötelesség teljesítését úgy reprezentálni a mindennapokban, mint erény, nem ilyen gyerekes játékokat kitalálni, azzal csak hülyét csinál az ember magából a gyerekei előtt és elindul egy "ha te így, én úgy" játék.
2021. jan. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem biztos hogy ajánlanám a napirendet, mert nekem nem túl nagy a monotonitástűrő küszöböm, és kb bele tudok őrülni a rendszerbe. Szóval nem feltétlenül jó, lehet hogy roszabb hatást érsz el vele.
2021. jan. 5. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
jó ilyen elméleteket felállítani, mikor a valóság teljesen más
2021. jan. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!