Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hatásos/helyes ez a büntetési...

Hatásos/helyes ez a büntetési módszer?

Figyelt kérdés

[link]

Szerintem zseniális az anyuka, minden tiszteletem neki. Szerintetek helyes, amit csinált?


2015. júl. 23. 16:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%

Lehet hogy helyes, de ebben egyedül azt látom, hogy a te gyermekkori sérelmeid miatt tartod csak jónak.

Én nem törném le a lányom önbizalmát ezzel. Inkább érezze ő jól magát és csúfoljon másokat, mint, hogy ne érezze jól magát, viszont a többieknek jó legyen.

2015. júl. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%

igen... egy életre átérzi és megtanulja...


vagy pedig marad a jó öreg verés.

2015. júl. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem jól tette. Tanulja csak meg, hogy ne csúfoljon másokat.
2015. júl. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
70%
Én szerintem jó büntetés, az időtartamon lehet gondolkodni, mert ha két nap után belátja, hogy rosszul viselkedett, akkor elég, ha még akkor sem, akkor több nap szükséges.
2015. júl. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem zseniális! Megérdemelte, és tanult is belőle. Bár nem tudom mivel vette rá a lányt hogy felvegye a ruhát, biztos nem egyezett bele önként.
2015. júl. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
22%
jól tette, megérdemelte.
2015. júl. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
Mit tanult meg? Azt, hogy igenis ciki a ronda de tiszta ruha? Vagy azt, hogy attól, hogy ciki nem cikizzük a másikat miatta, mert az xar? Értem én a szándékot, de a lényeg nem csak a csúfolódás. Hanem az is, hogy attól még tiszteletre méltó az ember, hogy nincs márkás, szép ruha rajta. Ettől még ítélkezni fog, csak nem hangosan.
2015. júl. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ez hatásosabb, mint a pofon vagy a számítógép megvonása. Így megtanulja egy életre, hogy milyen érzés kiközösítve lenni. Elvégre a másik kislány nem tehet arról, hogy nincs a szüleinek pénze márkás cuccokra. Biztosan nem volt jó érzés neki sem, amikor kicsúfolták a társai. De így legközelebb százszor átgondolja, gúnyoljon-e bárkit is a szegényes ruhái miatt.


29N

2015. júl. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
33%

Szadista, perverz dolog a nevelőanya részéről.

Célt se ér vele, mert tényleg, mit tanul meg ebből a lány? Ne nézzél ki szegénynek, mert csúfolni fognak? Gratulálok...

2015. júl. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
37%
Utolsó: én is pont ezt kritizáltam. Ezzel nem a valódi tanulságot emeli ki az édesanya. Azt mutatja meg, hogy szegénynek lenni ciki, hisz őt is cikizik most érte, nem? Nem tetszik az ötlet, pont emiatt. Nem jobb lelkű ember lesz ettől a lány, csak csendesebben fogja kifejezni azt, amit eddig is tett, ráadásul akármit meg fog tenni, hogy jó ruhákban, megfelelő külsővel járhasson, nehogy még egyszer ilyen helyzetbe kerüljön. Elveszik a lényeg. Megérteni, hogy a szavak ereje sérti a másik embert, és hogy a tiszta, rendes ruha pontosan ugyanolyan jó, mint a márkás!!!
2015. júl. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!