Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Minden gimiben és középsuliban...

Minden gimiben és középsuliban 2 nyelvet kell tanulni? Már nincs egyáltalán sehol olyan iskola, hogy csak 1 nyelvet tanítanak? Ez kötelező?

Figyelt kérdés
2020. dec. 30. 14:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Gimnáziumban 2 idegen nyelv kötelező, ez legalább 50 éve így van. Technikumban (eddig szakgimnázium) általában csak egy idegen nyelv van, kivéve egyes szakmáknál (pl. turizmus), ahol van lehetőség második idegen nyelvre.
2020. dec. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Gimnáziumban kettő nyelv van, sok helyen 3

Szakgimnáziumban 1 nyelv de azt emelt szinten tanulod

2020. dec. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%
Két nyelv van,igen..minimum!
2020. dec. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Mi az a szakgimnázium?

Ezt hívták régen szakközépiskolának?

2020. dec. 30. 22:15
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Amit a 2. írt, abból konkrétan semmi nem igaz. Első körben az nem igaz, hogy sok helyen 3, nemhogy sok helyen, de kevés helyen sincs 3, esetleg szakkörözhet egy harmadik nyelvből. A szakgimnázium szó elavult, technikumnak hívják (amúgy ez volt régen a szakközépiskola) , és hogy ezekben emelt szinten tanulnák a nyelvet - hát röhög a vakbelem. Az első válasz csont nélkül helyes.
2020. dec. 31. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan gimnáziumot nem ismerek itt Magyarországon, ahol 3 nyelv lenne... Mindenhol 2 van, szakközépben/szakgimnáziumban azt hiszem csak 1, legalábbis egyik barátnőm ilyenbe jár és neki csak egy nyelvet kell tanulni, de nem emelt szinten tanulják, sőt. Szerintem el is vannak maradva.
2020. dec. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
32%

Régen gimiben lehetett választani, és akinek megvolt a nyelvvizsgája, az kötelezően be kellett üljön egy harmadik nyelvre. De mostanában teljesen leépítik a nyelvoktatást, gyakorlatilag angol és német tanárok kívül mást már nem is igen foglalkoztatnak az iskolák.

És sajnos a színvonal sem valami jó, aki nyelvvizsgát szeretne, az járhat majd különtanárhoz.

A kérdező kérdéséből kiindulva ő sem mai gyerek. Igen, régebben volt a szakközépiskola, amit elneveztek szakgimnáziumnak, de 2019-től volt megint valami törvénymódosítás, azóta ismét technikumnak hívják őket. Ez nem azonos a régi technikumokkal, gyakorlatilag most már csak 5 év alatt kapsz szakmát, régen a 4. év után is volt vizsga, és ha nem akartad, nem volt kötelező az 5. év. Most a szakmai vizsgák az 5. év végén vannak. Egy nyelv kötelező. Gimikben kettő.

Egyébként kérdésedből azt veszem ki, hogy ellenzed. Pedig hidd el, a nyelvnek van a leginkább értelme, az összes többit (töri, nyelvtan stb) az életben nem fogod használni.

2021. jan. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen. 40 éves vagyok. Én technikusnak tanultam szakközépiskolában. Érettségi után, aki akart ottmaradt 1 évre technikusnak, aki nem, az nem. 1 nyelv volt, de akkor még volt olyan évfolyam nálunk, hogy általános gimnázium és ők is 1 nyelvet tanultak. Az zavar, hogy nálunk falun még mindig csak németet tanulnak. Én anno 88-ban kezdtem nyelvet tanulni, és nem volt opció, angolt kellett, mert az a világnyelv. Le is nyelvvizsgáztam, tudok is beszélni valamennyire. De itt különangolra kell járni, ha vki azt szeretne tanulni. Mármint most még általánosba jár a gyerekem.

De ha minden gimiben 2 nyelv van, akkor nem bánom, ha németet is tanulnak a gyerekeim, mert akkor legalább nem a 0-ról kezdi majd középsuliban. Csak értelmét nem látom, mert csak angolból fog majd nyelvvizsgázni. Sztem bőven elég lenne annak két nyelv, aki idegenforgalmat tanul!

2021. jan. 2. 10:48
 9/11 anonim ***** válasza:

Azért úgy kiváncsi vagyok, miért 0 %-ban hasznos a válaszom. Most nézem a továbbtanuláshoz szükséges dolgokat a gyerekemnek, mindenben napra kész vagyok.

Egyébként ne bánd a németet, aki azzal kezdi, könnyebben áll át az angolra, hiszen sokkal könnyebb. Aki angollal kezd, nagyon ellenáll majd a németnek.

De gondolom ez sem volt hasznos....

2021. jan. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9-es, ha annyira kíváncsi vagy, én megmondom, hogy mért húztalak le. Az, hogy régen, akinek megvolt a nyelvvizsgája, be kellett ülnie egy 3. nyelvre, az nem igaz, a tanítás órarend és osztályok szerint folyik, nem lehet összevissza tologatni a gyerekeket. Az, hogy teljesen leépítik a nyelvoktatást, nem igaz, az, hogy csak angol és német van, az a gimnáziumokra nem igaz, az, hogy különóra kell a nyelvvizsgához, nem igaz. A szakközepes bekezdésed igaz, az, hogy a kérdésből azt veszed ki, hogy a kérdező ellenzi a két nyelvet, megalapozatlan, ő csak kérdezett, és az, hogy a nyelvtan meg a töri nem fontos, az se igaz:a magyar nyelvtan pont az idegennyelv-tanuláshoz kell, hogy meg tudd különböztetni az igét a főnévtől, a töri pedig az állampolgári tudatossághoz kell: ahhoz, hogy megértsd, mi folyik körülötted, tudnod kell, hogy a társadalmi-gazdasági rétegek és mozgások honnan erednek.
2021. jan. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!