Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A te gimidben / középsulidban...

A te gimidben / középsulidban kötelező a tornadressz a tesiórákon?

Figyelt kérdés

És ha igen - közös óra van a fiukkal ?

Fel is lehet valamit rá venni ?

Színe meg van határozva ?


Azt mondják nálunk, hogy más suliban van ilyen szabály , nem csak nálunk, és ne hisztizünk....



2019. febr. 15. 13:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt kötelező. Abban voltunk, ami kényelmes volt.

Közös óra sem volt.

Már általános iskolában sem volt kötelező. Az iskola sportegyenruháját kellett viselni.

2019. febr. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindenki abban volt, amiben akart lenni, csak a külön cipő volt a fontos. Mindenki együtt volt, bár az előttünk lévő évfolyamoknál még külön voltak.
2019. febr. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk utoljara alsoban volt kotelezo, otodiktol rovidnadrag + polo
2019. febr. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom....


Nálunk ez általános iskola negyedik osztályáig volt kötelező. Utána senkinek nem jutott volna eszébe ilyet hordani... utána mi B-sek piros nadrágot és pólót hordtunk, az A-sok pedig kék nadrágot és pólót. Gimiben mindenki azt húzott amit akart.


Én megértem ha hisztiztek, ez nagyon gáz. Én biztos, hogy nem lettem volna hajlandó tinédszerként ott egy szál 'fürdőruhában' rohangálni.

2019. febr. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem volt.

Iskolai egyenpóló volt, de az alsó (és időjárás függvényében a melegítő) nem volt megszabva.

Külön voltak a fiúk és a lányok.

2019. febr. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem. Egyenpóló van, a gimi logójával, a nadrág lehetőleg fekete legyen, plusz sportcipő.
2019. febr. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Te jó ég! Melyik iskola ez?


Azért nehezen hiszem el hogy manapság létezik még ilyen középiskola ahol a kamaszodó lányoktól elvárják hogy egy szál feszes fürdőruha szerű cuccban mozogjanak akár fiúk közt, akár csak maguk közt mint lányok....

A tesómnak a Budapesti Leöveyben volt még kötelező gimiben, de ennek is már több mint 10 éve, és egy nagyon idős tanár mániája volt ez aki nagyon a 70-es években érezte magát.

Én már nem vagyok gimis, már lassan 1 éve, de nálunk nem volt kötelező. Egyedül azoknak kellett akik táncra jártak mint külön foglalkozás vagy szertornára. De ott is csak versenyeken kellett viselni az egyen dresszt amit az iskola erre csináltatott, és azt is csak kölcsönbe kapták a verseny idejére. Amikor gyakoroltak, nem kötelezték őket a dresszre, csak annyit kértek hogy kényelmes lehetőleg felül testhezálló ruha legyen hogy kézen állásnál ne legyen probléma, de ennyi. Sima tesi órán az volt a kérés hogy sportolásra alkalmas ruhában legyünk, és 11. 12. osztálytól várta el a tanár hogy világoskék pólót viseljünk egységesen lehetőleg sötétkék vagy fekete nadrággal ami lehetett rövid, hosszú, plusz kérés volt hogy a cipő teremben sima tornacipő legyen, a pályán meg lehetőleg sportcipő, de váltás cipő legyen, ennyi.

Általános iskolában még emlékszem hogy kellett tornadresszt hordani. Alsóban még kötelező volt de akkor nem is panaszkodtunk rá, nem érdekelt minket. Felsőben nekünk például nem kellett hordani de a másik osztályban másik tanár kérte hogy viseljék továbbra is de vehettek rá kis nadrágot, meg pólót. Szükség esetén melegítőt. Érdekes módon akkor sem viselte senki önmagában csak a dresszt vettek fel rá valamit. Én nem is tudom hogy mikor volt rajtam utoljára tornadressz.

Mondjuk nálunk a tesióra vegyesen volt a fiúkkal általánosba, gimibe meg 2 évi külön, utána meg közösen mert így bírták megoldani az órarendek miatt, meg persze tanárból sem volt annyi. De engem ez egyáltalán nem zavart, meg nagyon másokat sem.

2019. febr. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Nekem csak otthon kötelező ha apu megkér rá hogy vegyem fel és mutassak neki olyat amit tanultunk balett órán. Majd otthagy és kimegy a mosdóba pisilni.
2019. febr. 18. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ahova jártam 9. osztályba az sporttagozatos gimi volt. Ott kellett hordani, bár nem volt kötelező, de a tanár ajánlotta hogy mindenkinek legyen mert amikor torna anyagrészt vettünk akkor bizony kötelezővolt felvenni, de érthető is volt valamilyen szinten. De volt aki simán abban tesizett, de amikor jó idő volt és az utcára mentünk futni az iskola körül ara rászólt a tanár aki simán dresszbe volt hogy legalább egy nadrágot vegyen fel mert kitudja hány perverz fog majd az iskola környékén lenni emiatt. Annak akinek nem volt semmilyen kis nadrágja azt nem engedte ki szál dresszbe futni. Főleg ha a suliba is szoknyába ment aznap... Meg nálunk elő volt írva hogy melegítő is legyen nálunk.
2019. febr. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Csak alsóban hordatták velünk ezeket az ocsmány kék színű dresszeket. Fúj de útáltam! Gimiben már abszolút nem kötelező de szoktam ruha alá venni szép balettdresszt hétköznapokra és a suliban is.
2019. júl. 17. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!