Megvegyem neki?

Figyelt kérdés

Lányom májusban lesz 15 éves. Már rég szeretne piercinget az orrába. (bika??)

Azt mondtam neki, hogy ha egy évig hord "kamu" piercinget az orrába akkor megengedem neki, hogy kiszúrassa, persze szalonban, szakemberrel. Erre ma reggel azzal fogadott, hogy vegyek neki mert ő este magának kiszúrta.


Előzmény: van egy báttya akinek 13 évesen megengedtem, hogy átszúrassa a száját. Egy évig volt érdekes azóta sincs neki. (Ezért találtam ki a lánynak az egy év kamu piercinget.) Szeretett volna fültágítót, azt nem engedtem. Persze titokban csinálta, bele nőtt a fülébe, elfertőződött, de magának megoldotta, évekkel később tudtam meg. Hosszú haja volt és így nem láttam,de látszik a heg.


Szóval most mi a francot csináljak? A lányomnak igaza van abban, hogy a tesójának sokkal hamarabb megengedtem, ami nem igazságos. Viszont nem tartotta be amit megbeszéltünk és félek, hogy elfertőződik amit magának csinál.


Ti mit tennétek a helyemben?


2021. jan. 27. 07:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Nem tartotta be, amit ígért, a zsebpénzből vegye meg magának. Te pedig lehetnél sokkal következetesebb.

Nem tudom elképzelni, hogy egy elfertőződött dolgot ne vennék észre a gyerekemen.

2021. jan. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Ha megengedted volna, akkor nem házipraktikakkal oldta bolna meg. Úgyis kiszúrja, inkább szalonban!
2021. jan. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1-es nem a pénzről van szó és az lehet, hogy nem tudod elképzelni, hogy nem veszed észre, viszont nem túl életszerű, hogy egy 15 éves hosszú hajú kamasz fiú fülét vizsgálgatod.


2-es meg akartam engedni idővel és igen szalonban ahogy írtam is.

2021. jan. 27. 07:25
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Olyan hülye szülö nincs, aki egy 13 évesnek hagyja a piercinget. Ha két napig nem tesz bele ékszert benő a lyuk és akkor ennyit erről, sosem engedném meg neki ezek után, pedig nekem is volt anno.
2021. jan. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%
ne
2021. jan. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
29%

Megengedni neki??????


Én abban a pillanatban vinném az ügyeletre, hogy sebész lássa, mit ügyeskedett össze magának, tisztességesen kifertőtlenítse, stb.

Ill. a tudtára adnám, hogy mivel nem tartotta magát ahhoz, amit megbeszéltünk, még egy ilyen húzás, és nemhogy piercingje nem lesz, de bokáig érő szoknyákban és szúrós garbókban fogja végigélni a tinédzseréveit. Ne már.


És vidd el orvoshoz. Most.

2021. jan. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

Lehet én vagyok a sząr, engedékeny anya, vagy az hogy én is szívesen kivarratnám, meg felpiercingelném magam, de én ilyesmiket meg fogok engedni.


Az nem tetszene hogy engedély nélkül csinál dolgokat, de szerintem ha nem engeded neki, kiszúrja ő.


Az a legegyszerűbb, ha megengeded, de kap egy alapos fejmosást mellé amiatt mert hazudott.

2021. jan. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

6-os vagyok.


Szerintem teljesen korrekt volt a kérdező, megengedte volna neki, feltételekkel, úgy, hogy szakember csinálja.


Én elsősorban nem is az engedetlensége miatt bünteném, hanem mert veszélyezteti az egészségét. Képzeld el, ha nem szól azonnal, csak 1-2 napra rá, és begyullad, elfertőződik a seb. Ez azért nem ugyanaz a kategória, hogy dacolok és befestem a hajam vagy levágom magamnak valami extra fazonra, mert az én hajam és nekem így tetszik, ennyi. Legközelebb leműti magának az anyajegyét, mert rájön, hogy rossz helyen van? Nem a piercing a lényeg, hanem az, hogy hülyeséget csinált.

2021. jan. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%
Nem engedném, mert hazudott. Máskor is áldásodat adod, mert már úgyis megcsinálta? A fejmosás semmit nem ér, ha csak beszéd, közben meg megkapja, amit akar. Az is elég gáz, hogy nem vetted észre a gyerekeden, hogy lyukas a füle meg a bátyjának is engedtél. Ha ez igaz, elég gyanús hogy csak azért adsz hű de nagy önállóságot nekik ilyesmikben, hogy ne kelljen foglalkozni velük, ők meg próbálják felhívni a figyelmed.
2021. jan. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Bellatrix:3 ***** válasza:
100%

Ott kezdődik a baj, hogy a testvérének megengedted gondolom feltételek nélkül 13 evésen a lánynak meg 15 évesen meg feltétellel naná, hogy megoldja otthon. Ő is érzi, hogy a testvérével sokkal engedékenyebb vagy ami nem fair.

Dettó mint az én anyám aki annó a bátyámnak mindnet megengedett én nekem meg kb semmit és ezzel csak annyit ért el, hogy még extrémebb lett a külsőm ami nem változott azóta sem. A piercing nem a világ vége főleg amit a lány akart mert kb annak a nyomát csak akkor látod ha bele nézel az orrába.

2021. jan. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!