Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Normális ha rockot és metált...

Normális ha rockot és metált hallgat a 17 éves lányom?

Figyelt kérdés
Múltkor mondtam neki, hogy mutassa meg mit hallgat, mert egész nap csak a fején van a fejhallgató. Elég durva metált hallgat, lefotóztam a lejátszási listáját a laptopján és olyanok voltak rajta, hogy Slipknot, Motionless in white, Bring me the horizon, Hollywood undead, Architects meg még jó pár ilyen fajta... ez normális? Nem értem hogy lehet szeretni az ilyen zenéket amiben csak üvöltenek. Ez nincs rá rossz hatással?

2021. jan. 29. 22:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Normális
2021. jan. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
93%

Jegyezd meg jól, míg a Föld kerek,

Mindig lesznek rockerek! :-)

2021. jan. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt hallgattam. Sőt még 27 évesen is :) nekem szerencsére a szüleim is szeretik, vagy ha valamit nem, hát ők nyitottak voltak arra, hogy én mit szeretek... 🤦‍♀️
2021. jan. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Légyszi, ne legyél olyan a lányoddal, mint anyám, évekig hallgattam, hogy "fekete a lelkem".

30 éves vagyok, mostanában meg mindig azzal bszogat, hogy "hát ő megmutatná ezt annak a hülye kamasznak, aki voltam" (értve ezt egy-egy műkörmömre vagy nőcis ruhára amit veszek magamnak).

Fun fanct: azóta is rockot meg metált hallgatok.


A lányoddal semmi gond, csak keresi a saját stílusát. Ennyi.

2021. jan. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Ezekben nem is üvöltenek sokat. Nézz rá pár crust punk, grindcore és deathcore bandára... rögtön barátságosabb lesz a Motionless in White és a BMTH énekhangzása.
2021. jan. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
94%

Azzal is tisztában vagy, miről szólnak ezek a számok?

Sokkal jobban örülnék, ha a lányom minőségi, értékes dolgokról szóló metál vagy rock zenét hallgatna, mint hogy magukat kellető, csak az alkalmi szexről, pasizásról és Gucci rongyokról éneklő popcelebecskék zenéire rázza a tiniribikkel. Na, ezeknél semmi nincs rosszabb hatással a fiatalokra.

Inkább dicséretes, hogy nem vállal közösséget azzal a romboló szennyel, ami most ömlik mindenhonnan.

A rock/metál zenéknek mindössze MINIMÁLIS szelete szól a rombolásról, vandalizmusról, szélsőséges eszmékről, ilyeneket természetesen én sem hallgatnék, de az alternatív zenei világ 95%-a messze nem erről szól, sőt a legtöbb alteros hiteltelennek tartja és megveti ezeket a dolgokat.

Kezdjük ott, hogy a rock/metál frontvonalnak SZÁMTALAN válfaja van, és mindegyik más zenei kifejezőeszközökkel és életszemlélettel bír, nem lehet egy szőnyeg alá húzni az összeset, annyira különböző stílusúak.

Ami az összekötő kapocs köztük, az az őszinte társadalomkritika, a felszínes, rózsaszínre mázolt, ugyanakkor kegyetlen és kétszínű világ megvetése, - pont az a lényeg, hogy legyünk jobb emberek náluk, szólaljunk fel, higgyünk és tegyünk egy szebb, jobb és elfogadóbb világért. Ezt minden szubkultúra másképp éli meg és színezi ki a saját zenei eszközeivel. Ki melankolikusabb, líraibb, ki hörgősebb kivitelben dolgozza fel az érzéseit, NEM ettől lesz rossz ember.

2021. jan. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
95%

Teljesen rendben van. Érdemes neked is szétnézned kicsit a metál világában. Hihetetlenül széles a skála, egész biztosan találsz Te is kedvedre valót. A lányod ízlése is tágulni, finomodni fog idővel. Én 17 évesen Dimmu Borgirt, Cradle of Filthet, Carpathian Forestet, Sear Blisst hallgattam orrvérzésig. Meg King Diamondot. Aztán lassan bekúszott a szimfonikus metál, folkmetál is a repertoárba. Pl.Therion, Epica, Nightwish, Within Temptation, Finntroll, Korpiklaani, Ensiferum.

Meg persze a nagyok: Iron Maiden, Manowar, Hammerfall. Magyarok közül Ossian, Pokolgép, Kalapács, Demonlord.

De ha érdekel mit lehet rajta szeretni: a "csak üvöltés" mögött általában elég komoly hangszeres játék van. És azt a "csak üvöltést" sem annyira egyszerű csinálni, annak is külön technikája van. Nyugodtan kérd meg a lányodat, hogy vezessen be téged ebbe a világba. Teljesen természetes, hogy félsz tőle, mert nem ismered. Kérd meg, mutasson olyat, ami neked is tetszhet, menjetek el kicsit dallamosabb irányba.

2021. jan. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez a “jajj rockot hallgat a gyerek, mit csináljak” mentalitás annyira 2000-es évek. 2021-et írunk, igazán meg lehetne már tanulni, hogy teljesen mindegy ki mit hallgat, nem attól lesz jó/rossz ember valaki.
2021. jan. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
96%
Miért ne lenne normális? Én utálom a metált, de semmi baj nincs azzal, aki meg szereti. Ráadásul tök jófej, fülhallgatóval hallgatja, téged nem kényszerít rá. Ha nem tetszik, ne hallgass bele🤷
2021. jan. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
eskü téged honnan szalasztottak, a 19. századból?!
2021. jan. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!