Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kedves szülők! :-) Ti hogy...

Kedves szülők! :-) Ti hogy veszitek rá, konfliktus nélkül a kamasz gyereketeket (17 éves lány), hogy rendet tegyen, normálisan, legalább néha a szobájában?

Figyelt kérdés
2015. jan. 13. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk az volt a szabály, hogy minden héten szombaton kellett komolyabb szinten rendet tennünk a saját részünkön (portörléssel, felporszívózással stb.), ha ez nincs meg, akkor a szüleim semmiben sem voltak partnerek a következő hétre - értsd: nincs zsebpénz, nincsenek iskolán kívüli programok, nincs segítség, tanács, semmiben.
2015. jan. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Anyu rám hagyta egy idő után becsukta az ajtót és nem foglalkozott vele soha nem pakolt össze nálam.Eleinte jól megvoltam a szobámba és örültem hogy nem piszkálja vele. Csak mikor suli után nem tudott feljönni sose egyik barátnőm se mert nem akartam rendetlenség közepére beültetni kénytelen voltam összepakolni. Volt hogy feljött egy barátnőm wc miatt és égett a pofám rendesen. Ezek után mindig rend volt nálam. Ennek már sok éve így visszagondolva mosolygok már csak rajta.
2015. jan. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*piszkál vele (bocsi a telefon átjavította)
2015. jan. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Megmondom, hogy lefényképezem, és felrakom a FB-ra...:D
2015. jan. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én viszonylag rendes vagyok, persze van amikor egy-két zűrösebb zsúfolt napon eluralkodik a káosz, de aztán rám jön egy takarítási roham, és minden csillog villog pár perc múlva.

A nővérem nem ilyen volt, anyukám nyaggatta hogy pakoljon el nem tette. Volt 1-2 alkalommal hogy ő rakott rendet, de megunta és ráhagyta. Érdekes módon mióta külön él tiszta a lakása. (bár van egy szoba a padlás részen ahol még nem jártunk :D)

2015. jan. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem bejön, kiakad, szörnyülködik, közli, hogy pakoljak el, aztán kimegy. Kb. egy hét múlva megismétlődik a dolog. Ha vendégek, barátok jönnek, akkor úgyis csili-vili rendet rakok, addig meg csak módjával.
2015. jan. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Megkérem, egyszer, kétszer, de ha nem mutat hajlandóságot, szrok rá. Becsukom a szobaajtót és kész. Én nem idegesítem magam rajta, úgyis elpakol.


Egyetlen kérésem van: ha benn eszik (pl. éjszaka nem akar a konyhában zörögni), akkor a tányért hozza ki.


De én is ilyen voltam kamasznak, szóval... :)

2015. jan. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!