Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A gyerekem utál amiatt hogy...

A gyerekem utál amiatt hogy este 8:30-kor takarodó van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
13 éves a gyerekem 7-es. Folyton azt hallgatom hogy a barátnőinek mocskol engem telefonon hogy nem vagyok normális mert már senkinek nem szólnak bele ebbe. Ha szóvá teszem akkor meg az jön hogy én kihallgatom a magánbeszélgetéseit, és így jártam ha ennyire kíváncsi vagyok.

2021. márc. 28. 13:32
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
96%
Az tanítás 8 kor kezdődik szóval simán elég ha felkel 7-7:30 között. Egy ennyi idős gyereknek nincs szüksége 11 óra alvásra mivel, nem egy kisgyerek már. Remélem elvárod azt is hogy ezek után hajnalban keljen fel. Engem mondjuk ennyi idős koromban a szüleim egyáltalán nem korlátoztak abban hogy mikor aludjak el. Annyi volt a feltételük hogy másnap iskola után estig nem aludhatok. Szóval akár fent lehettem egész éjjel is de utána akármilyen fáradt voltam nem aludhattam délután. Nyilván volt pár kivételes eset főleg amikor tanulás miatt maradtam fent sokáig de szerintem ez így egész jó volt. Vagy ha mindenképp korlátozni akarod akkor szerintem 10-11-12ig kéne hagynod. Ez attól függ hogy mennyi az alvásigénye. Én most vagyok 18 de már régóta csak 6-7 órákat alszom mert egyszerűen nincs többre szükségem de ha neki több alvás kell akkor is a 10-11et simán engedhetnéd. Nekünk a barátaimmal mindig ilyenkor volt a legjobb a hangulat ha hívásoztunk/chateltünk mindig ilyenkor alakultak ki a legviccesebb szituációk. Mondjuk nálunk úgy volt hogy én fent lehettem de a szüleimet hagynom kellett aludni. Ezt úgy értem hogy nem éjjel 2kor álltam neki zuhanyozni meg főzni valamit a konyhában. Nyugodtan engedd meg neki hogy tovább maradjon fent aztán ha látod rajta hogy fáradt akkor max vegyél vissza egy kicsit az időből, de ez a 8:30 nagyon korán van.
2021. márc. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim válasza:
32%
Mondd neki, h a mai naptól 9:30 az a 8:30. :D
2021. márc. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
97%

13 éves, mitől aludna 8:30-kor?

Minden hajnalban 5-kor felkelted hobbiból? (bár még akkor is 8.5 óra alvás lenne)

Én világ életemben hajnali gyerek voltam, de ez a fekvés még nekem is korai lett volna.

2021. márc. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim válasza:
90%

A 8:30-at én is hamar lefekvési időpontnak tartom.

Legfeljebb annyit tehetsz, hogy megbeszélitek, hogy kitoljátok 10-re. Vagy másik ötlet, hogy meg mondod neki "Jó, addig maradsz fent ameddig akarsz, de reggel nincs hisztizés hogy mennyire fáradt vagy. És nincs online óra kihagyás. Ha egy is ki marad, újra vissza vezetjük a korai lefekvést"

2021. márc. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
96%

Több probléma is van, pedig csak egyet kérdeztél:


1, nem tartod tiszteletben a gyereked magánszféráját


2, nem védelmet érzek, hanem uralkodni akarsz felette (ez egy része lehet az erős utálat miértjének)


3, nem kommunikáltok, nincsen köztetek bizalom


4, valószínűleg elég gyenge a kapcsolatotok, főleg ha ilyen durván szid (maga a lázadás ilyen korban teljesen normális)


Többet kéne beszélgetni és meghallgatni őt, megtudni az érzéseit, gondolatait. Ő mit tartana elfogadható időnek, meddig szeretne fennmaradni, a társai meddig szoktak. Elmondani neki hogy miért fontos az alvás, te miért csinálod ezt a "takarodót" (amit nevezz át valami sokkal kevésbé támadónak). Adj valami engedményt, lássa hogy van értelme normálisan beszélgetni és figyelsz arra amit mond, de nem hajtasz végre mindent amit kér.


Vegyük számításba, hogy járványhelyzet van, már 1 éve szenvedünk és nem tudom mennyire mászkálgat el, de sok barátját valószínűleg nem látta hosszú hónapok óta. Már a felnőtteknek is elegük van az egészből, beleértve a 8 órás hazatakarodást és akkor nagyon finoman fogalmaztam, nemhogy egy 13 éves gyereknek, akinek fejlődését meghatározó lételeme lenne a szociális közegében, korosztályában való aktivitás.


Nem azt mondom hogy maradjon fent egész este, de x idejű "engedményt" lehet adni, főleg péntek-szombaton. Ezeket idővel úgyis megszegi, nem fogod tudni kikerülni, de látja hogy figyelsz arra amiről beszél.


Beszélgess vele sokkal többet, és lehetőleg ne a suliról. Az életéről kérdezz, a barátairól, arról hogy hogyan érzi magát, a vírushelyzet milyen hatással van rá. Rengeteg feszültség és harag lehet benne, ez a kamaszkori lázadással vegyülve még durvábban kijöhet. Értsd meg a helyzetét, foglalkoztasson mi van vele, érezze hogy amit nektek mond, az igenis számít, mert figyeltek rá.


14-15 év körültől már egyre kevésbé fogjátok szabályozni, és a meglévő szabályokat is kérdés nélkül átfogja hágni, akár a tudtotok nélkül. De ez teljesen normális, kiakarja harcolni azt a szerepet, hogy ő már nem kisgyerek, ezt is meg kell érteni. Ezért kellene a bizalom, hogyha bármi olyan van, akkor fordulni tudjon majd hozzád/hozzátok.

2021. márc. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
84%
Engedd 21:30-ig, 22:00-ig. Ha 6-kor kel is megvan a 8 óra.
2021. márc. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 A kérdező kommentje:
13-as igen, minden reggel naptól függetlenül 6-kor felkeltem nem "hobbiból" hanem mert egy gyereknek szüksége van napirendre, hogy felkészüljön az életre. És nem nem tervezek enyhíteni ezen, ebből nem engedek. Nem arra vagyok kíváncsi milyen engedményt adjak, hanem arra hogy ezt hogy fogadtassam el vele.
2021. márc. 28. 14:07
 18/63 anonim ***** válasza:
96%

Basszus Kérdező, 20.30-kor már a nap is sütni fog még!

Világéletemben jó gyerek voltam, de ezt 13 éves koromban már nem tudtad volna letolni a torkomon.

2021. márc. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
99%
Ne etessétek már, ez kitalált kérdés.
2021. márc. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
96%

"mert egy gyereknek szüksége van napirendre, hogy felkészüljön az életre"


Milyen életre?

Felnőtt vagyok, két diplomám van. Sosem keltem fel hajnali 6-kor. Sem gimnazistaként, sem egyetemistaként, sem most, amikor már felnőttként dolgozom.

Korlátolt, ostoba és gonosz vagy. Az ilyenek gyerekei lépnek le otthonról, amint tudnak. De meg is érdemled.

2021. márc. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!