Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A gyerekem utál amiatt hogy...

A gyerekem utál amiatt hogy este 8:30-kor takarodó van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
13 éves a gyerekem 7-es. Folyton azt hallgatom hogy a barátnőinek mocskol engem telefonon hogy nem vagyok normális mert már senkinek nem szólnak bele ebbe. Ha szóvá teszem akkor meg az jön hogy én kihallgatom a magánbeszélgetéseit, és így jártam ha ennyire kíváncsi vagyok.

2021. márc. 28. 13:32
1 2 3 4 5 6 7
 61/63 anonim válasza:
2%

A 60. válaszoló vagyok , és egy kicsit továbbolvastam ... Egy kicsit írok a ,,tapasztalataimból" , mivel írtam , hogy a takarodóm mindig 8 óra volt .


Hát igen , én ezt párszor nem tartottam be , és nem csak azért , mert nem akartam , hanem mert nem tudtam . Egyszerűen nem fáradtam ki eléggé , így órákig forgolódtam az ágyban , nagyjából hajnalban sikerült végre elaludnom . Ez alvásproblémákhoz vezetett .


,,És ne felejtsd el , hogy nagyon jó anyuka vagy , én tisztellek ! 😊" - ezt írtam , mielőtt elolvastam volna a későbbi kommentjeidet . A véleményem annyival változott , hogy amikor beszélgettek a gyermekeddel , ne csak a te problémádat mondd el neki , majd küldd a szobájába , szerintem őt is meg kéne hallgatnod , hogy mit miért szeretne , mert bár már mondtam , de az , hogy mindennek elhord , akkor sem egészséges . Az , hogy ki a hibás , én nem tudhatom , ugyanis személyes ismeretetek és kapcsolatotok tudatának hiányában nem szeretnék,,teljes jogú" véleményt alkotni .


Viszont ha van vele egy konkrét problémád , mondd el neki , ugyanakkor cserébe te is hallgasd meg az ő véleményét sértődés és üvöltözés nélkül . Kössetek feltételeket , például egy jó jegy = plusz egy óra fent maradás , vagy esetleg ha segít a ház körül , adj neki egy kis zsebpénzt , ha megtehetitek ! Én mindig is annak a híve voltam , hogy nem a rossznál kell bűntetni , hanem a jónál jutalmazni , hiszen az sokkal egészségesebb, emberibb .

2021. ápr. 6. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/63 anonim ***** válasza:
92%
13 évesen már ez nagyon durva. Hagyd már neki hogy éljen,ne legyél diktátor!
2021. ápr. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/63 anonim ***** válasza:
93%

Egy ekkora szigorú, tekintélyelvű vasakalapos szülő biztos nem hagyna, hogy a lánya idiótának nevezze...

:D

2021. ápr. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!