Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek butaság attól...

Szerintetek butaság attól tartani, milyen lesz kamaszként a gyerekem, ha én sosem voltam tipikus fiatal ?

Figyelt kérdés

A barátom szeretne gyereket 2-3 év múlva, és igazából én sem vagyok ellene, de azért vannak félelmeim.


Az az egyik legnagyobb, hogy én mindig is más voltam, mint a többiek, sosem jöttem ki jól a kortársaimmal, és leginkább egyedül szerettem lenni. Nem csúfoltak vagy ilyesmi, egyszerűen csak mindig is kívülállónak éreztem magamat. Pl. sosem szerettem bulizni, alkoholt vedelni, más dolgok érdekeltek, nem bírtam ezeket a hülyéskedős srácokat, és a beképzelt csajokat sem. Sokat sportoltam, olvastam, introvertált is voltam.

(A barátom nem ilyen, de azért ő is nagyon csendes típus.)


És kicsit bennem van az, hogy ilyen esetben vajon a gyerekem kiközösített lesz majd? Lehet vajon örökölni a "magányos farkasságot" ?

Vagy mi van, ha ő pont az ellentétem lesz, és emiatt nem lesz majd jó a viszonyunk, mert nem fogom tudni tolerálni a viselkedését? Én örülnék, ha komolyabb típus lenne, és nem rontaná el az életét.


Tudom, hogy furcsa félelmek, de ti mit gondoltok erről?


25N


2021. máj. 7. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Most azért nem akarsz gyereket, mert félsz attól, hogy az ellentéted lesz és nem tudod majd szeretni? Vagy mi? Ha nem is lesz olyan , mint te attól még lehet jobb élete. Te eléggé befásult ember lehetsz.
2021. máj. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Igen, butaság
2021. máj. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen lehet kamaszként. Mindenki aki gyereket vállal, tudja ezt, lutri, de ennél fontosabb dolgokban is az, pl. egészséges lesz-e. A neveléssel jó esetben tudod befolyásolni a kamaszkori züllést.
2021. máj. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ranschburg Jenőnek volt a youtube-on is egy jó előadása, keress rá: Szülő és gyermek sorsdöntő találkozása, azt hiszem, a címe. Pont erről szól, amit írsz, hogy mi van, ha a szülő más személyiséget vár a gyerektől.

Mondjuk ellentmondasz magadnak, hogy ne legyen zárkózott, de legyen komoly. Elég sok nem komoly ember érzi jól magát, akár sikeres is az életben.

2021. máj. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyereket ne azért akarj, mert az majd zárkózott lesz vagy nyitott. Jó esetben szeretni fogod így is úgy is.

Én sem vagyok egy világ közepe, elvagyok magamnak, gőzöm sincs a gyerekem milyen lesz. Lényeg hogy jól érezze majd magát a bőrében, és legyen egészséges.

2021. máj. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

4hónapos a kislányom. Néha elgondolkozok rajta, hogy ugyan tudom-e úgy nevelni, hogy normális kiskamasz/tini legyen. Hogy őszinte lesz-e velem.

Én sem voltam bulizós, de ha a lányom majd menni akar, elengedem, csak tudjam merre jár.

2021. máj. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!