Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tehet, hogyan nevelheti a...

Mit tehet, hogyan nevelheti a gyermekét, kamaszát egy szülő, ha nem szeretné, hogy "tipikus mai fiatallá" váljon?

Figyelt kérdés
2015. febr. 16. 21:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

A fiatalok tipikusak minden korban.

Ha babakorától kezdve jó értékeket látott a gyerek, és szeretetben, törődésben nőtt fel, akkor a kamaszkorszakot túl fogjátok élni.

A kamasz olyan, hogy "átalakítás miatt ne zavard", tehát igenis lesznek tipikus húzásai, de ha szeretted, szereted, kamaszként "elviseled", be fog nőni a feje lágya.

Irányelveket tőled lát. Nem lehet konkrétan irányítani, főleg nem már kamaszkorban, de ha megalapoztad a világhoz való hozzáállását, nem lesz nagy gond.

2015. febr. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Utálom, ha a válaszadók visszakérdeznek, de most muszáj: mit értesz tipikus mai fiatalon?
2015. febr. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

1:

Igen, tudom, a kamaszság a lázadás meg a változás kora. De ez a változás (ami meg kell történjen), nem feltétlenül kell olyan rossz irányú legyen, mint sok embernél.


Amúgy vannak olyan dolgok, amik az egész életére kihathatnak egy embernek. (Rossz társaságba keveredik, rászokik olyan dolgokra, amikre nem kellene stb.)

2015. febr. 16. 21:15
 4/21 anonim ***** válasza:
68%

Én kamaszként is kerültem a rossz társaságokat, annak ellenére, hogy akkor épp "utáltam" a szüleimet, mert az olyan kamaszos dolog volt.

De helyes irányt kaptam anno a szüleimtől, így kerültem az extrán gáz helyzeteket. Persze én is csináltam hülyeségeket, de soha visszafordíthatatlan dolgokat.

Úgyhogy irányítani nem tudod a kamaszt, de gyerekként meg tudod alapozni az életében a helyes irányt. Az pedig te magad vagy, ha te is "jól" viselkedsz. Úgyhogy magadban kell bíznod, és ezáltal a gyerekedben is.

2015. febr. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
58%

3 dologra figyelj oda:


1. Mindig érezze hogy szeretik. Gyerekként ölelgesd, becézgesd, stb sokat. Gary Chapmannak van egy nagyon jó könyve erről, most nem térek ki a részletekre.


2. Győződj meg róla hogy ha felnő, akkor lesz önbizalma a gyerekednek. Ha kell, kérj tanácsot erre szakosodott szakembertől vagy olvasgass utána kicsit.


3. 12 éves koráig ne engedd hogy naponta több órát legyen számítógép előtt és addig okostelefont se vegyél neki. (bár ez utóbbit meg lehet kompromisszumosan is oldani) A lényeg hogy ne szívja fel őt az érzelemmentes világ már fiatalon.

2015. febr. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
56%

Én 15 éves vagyok, de azért válaszolom a kérdésre magamból, és kortársaimból kiindulva.


A kérdést rosszul megfogalmazottnak vélem, de ha arra célzol, hogy nem egy agyatlan tuskó, akinek csak az számít, hogy ő legyen a legmenőbb és legyen ájfónja, akkor tudok mit szólni a témához.


Először is azt kell látnia, hogy ésszel kell élni, és azért, mert mindenki csinál valamit, az nem biztos hogy jó. Meg kell tanulnia gondolkodni. A káros dolgokat illetően meg az a legkorrektebb, ha nem megtiltod neki a dohányzást, az alkoholt, a nemtommit, mert ez inkább arra készteti, hogy kipróbálja, csinálja. Meg kell értenie, hogy ez miért lehet probléma, és miért nem jó, ha valaki alkoholista, milyen következményei vannak. Valós példákat kell látnia. Ha tapasztalja valamilyen módon, milyen egy tróger, hányásában fetrengő, leszakadt alkesz aki 70-nek néz ki, pedig csak 40 éves, akkor belátja, hogy onnantól gáz van, ha már függ tőle, és legfeljebb mértékkel ihat! Demagóg módon csak a legbutábbakat lehet úgyis befolyásolni.

2015. febr. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
76%
Ez fejben dől el. Az ő fejében méghozzá. Én aligha voltam korlátozva bármiben, de mindig józan ésszel, logikusan gondolkodtam. Mielőtt bármit tettem volna, átgondoltam, hogy milyen hatással lehet a jövőmre, szükséges e, meg fogom-e bánni. Valakinek adott az ilyen gondolkodás, valakinek kézzel-lábbal magyarázhatod: gyerekem tanulj, ne piálj 14 évesen, ne legyél kimázolva mint egy utcalány, ő nem fogja látni magában a hibát.
2015. febr. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
63%

Nem rajtad mulik nagyreszt,hanem rajta,es a kozegben,akikkel egyutt van minden nap.

Nyilvan,ha jol neveled,ergo jo ertekrendre tanitod,mar kiskoraban elkezded magyarazni neki jo es rossz kozti kulonbseget,akkor VALOSZINU nem lesz "tipikus kamasz". Viszont hiaba a jo neveles,ha a kozossegben,jelen esetben az iskolaban kikozositik ezmiatt. Mivel oke,te megnevelted a gyereked,de tobbi gyerek "tipikus kamassza" valt,attol meg a te gyereked kikozositik,hiszen mast mint ok,ezalatal a gyereked elkezdi azokat a dolgokat,amikre egeszen eddig ellen nevelted,ergo borul minden. Erted mit akarok mondani? Nagyon nagy aranyban fugg ez az o osztalyatol,akikkel nap mint nap osssze van zarva. Igen,ilyenkor johet,hogy na akkor iskola valtas,de honnan tudod hogy a masik iskolaba nincs ilyen?

Erre az egeszre azt tudom mondani,hogy kiszamithatatlan.

2015. febr. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
45%

Két eszköze van a rendszernek, hogy bedarálja a gyerekeket:


*TV

*Iskola


Ezektől kell távol tartani.


(Lehet lepontozni!)

2015. febr. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Józsibácsi kutyája válasza:
76%
Egy csipetnyi értelmes gén kell hozzá. :D Akkor a gyerek belátja magától is, hogy nevetséges az amit a többiek csinálnak. De egyébként tényleg leginkább a társaságon múlik, szóval a szülők nem igazán tudnak mit kezdeni vele ha későn akarnak változtatni. Amit tehetnek az, hogy pl kinevetik a gyerek előtt ezeket a szerinte menő gyerekeket és akkor ő majd nem szívesen akar közéjük tartozni. Legalábbis nálam ez bejött :D
2015. febr. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!