Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mikor fog leszokni a 13 éves...

Mikor fog leszokni a 13 éves fiam arról, hogy fura szavakat használ?

Figyelt kérdés
Ilyen angolból átvett dolgokat, hogy cringe, literálisan, kioffoltam és még sorolhatnám. Főleg a literálisan. Ha szólok neki, hogy legalább a nagyszüleivel beszéljen magyarul, akkor megsértődik és elkezd boomerezni meg olyanokat mondani, hogy én őt ne oktassam ki, mert miattunk meg a nagyszülők korosztálya miatt ilyen csicskagyász ez az ország. Ki fogja nőni, vagy csak rosszabb lesz? Mit reagáljak az ilyen kitöréseire?

2021. máj. 24. 10:47
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
56%
Majd kinövi. Egyébként engem is idegesít, hogy ez lett a menő. Szép is az angoltudás, de Magyarországon vagyunk, beszéljünk már magyarul, főleg, ha az adott szónak van magyar megfelelője.
2021. máj. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
80%
#11: na, mi a cringe magyar megfelelője? :D A "kínos" nem igazán fedi le, amit angolul értünk alatta. Szerintem nem véletlen, amikor egy angol szó ennyire elterjed a magyar nyelvhasználatban, ez azt jelzi, hogy erre a specifikus fogalomra nincs magyarul olyan szó, ami pontosan ezt jelentené. Azért használjuk, mert úgy érezzük, hogy pontosabban tudjuk így magunkat kifejezni. A boomernek szintén nincs magyar megfelelője (bár én benne vagyok, hogy megpróbáljuk köztudatba hozni a "ratkósok" szót), a literális meg abban az értelemben nem "szószerintit" jelent, amiben manapság használjuk, így az sem helyettesíthető könnyen.
2021. máj. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
40%
Hanem milyen értelemben jelent szószerint-et a literális?
2021. máj. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
69%
#13: Angolul a literally hagyományos értelmeben szó szerintit jelent, de az újabb, szleng értelmében túlzó módon hangsúlyoz egy olyan állítást, ami szó szerint valójában nem igaz. Ezt vettük át magyarba, pl. a "literálisan éhen halok" azt jelenti, hogy "nagyon éhes vagyok", és nem azt, hogy tényleg éhen fogsz halni.
2021. máj. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
54%
Én továbbra is remélem, hogy ez csak egy átmeneti jelenség lesz a magyarban. Kamaszokat tanítok egy kifejezetten nagy létszámú iskolában, van egy sereg angoltanár kollégám, akik ráadásul használják is az angolból átvett szlenget, a "literálisan" ilyen jellegű használatával mégis itt és most találkoztam először, így láthatóan egyelőre azért mégsem olyan széleskörűen elterjedt. Szívből remélem, hogy így is marad, mert a használata számomra rettenetesen izzadtságszagú.
2021. máj. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim válasza:
19%
Püff neki egy nagy büdös pofont!
2021. máj. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
72%
Nézz rá ,hogy mit jelent a boomer kérdező :).Egyébként nagyon nevetséges ,hogy itt mennyien okoskodnak. Ti nyilván semmi hülyeséget nem csináltatok tiniként. Kívánom ,hogy életetek legnagyobb baja az legyen ,hogy ki milyen szavakat használ.
2021. máj. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező, a legtöbb tini idióta lesz, hormonok, kortársak, ostoba youtuberek közreműködései miatt. Az agresszivitást szankcionálom, egyéb hülyeségei esetén, csak fogom a fejem, hogy lehet valaki ennyire ostoba és mantrázom magamnak, hogy 3-4 év és elmúlik, addig bírd ki. Javaslom neked is. Szeresd ugyanúgy, elmúlik majd.
2021. máj. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
11%

#14


De ez is értelmetlen. Szó szerintet jelent. De már szleng meg minden tököm és más értelembe jelenti azt és emiatt kell átvenni.

Ez pucuság. Nem a mi szavunkat használják erre hasonló módon szlengnek, hanem át kell venni egy angol szót azért, hogy azzal szlengeskedjünk, mert az angolok azt úgy használják.

A mi szavainkat is lehet ugyan úgy más értelemmel használni, ez nem ok arra, hogy át kelljen venni és ezért törjük a magyart.

Ez szerintem az egyik legszánalmasabb, hogy "nem fedi le", meg "nem úgy használjuk". Hát használd úgy a magyar szót, mint ahogy az angolok is a saját nyelvükön használják a saját szavukat arra. Meg ha van egy szónak magyar megfelelője, márpedig mindent le lehet fordítani, akkor van olyan szó ami lefedi az adott szót. Éveken át ki is fejeztük magunkat valahogy anélkül, hogy törnénk a magyart. Elég lenne tényleg esetleg másképp használni a saját szavainkat vagy mélyebb értelmet adni neki, nem kell emiatt átvenni más nyelvekből szavakat. Ez nem azért kell, mert kifejezőbb, az csak kamu. Csak ezt hiszik menőnek, de inkább ciki, hogy a saját nyelvét sem beszéli rendesen, de már a másik nyelvet kutatja, hogy mit lehet átvenni, hogy még menőbb legyen.

2021. máj. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
88%

#19: hát, a nyelv nem így működik, hogy majd te megmondod melyik szót szabad használni és melyiket nem. :) Az internetnek köszönhetően szinte több angol szót hallok/olvasok, mint magyart, és sokan vannak még ezzel így. Teljesen természetes, hogy ez megváltoztatja azt, ahogy beszélünk... Nem azért szivárog be néhány angol szó a nyelvhasználatomba, mert menőzni akarok, vagy trendinek tartom, hanem mert így jön természetesen. Nem fogom magamra erőltetni a magyar megfelelőjét, ha nem érzem, hogy azzal pontosan fejezem ki magam csak azért, mert neked nem tetszik.


A világ változik és ezért nyelv is változik. Lesznek majd szavak amik megmaradnak, lesznek amik nem, de teljesen felesleges ezen rugózni. Gondolom nem kell elkezdeni felsorolni, hogy hány más nyelvből átvett szavunk van még.

2021. máj. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!