Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mikor fog leszokni a 13 éves...

Mikor fog leszokni a 13 éves fiam arról, hogy fura szavakat használ?

Figyelt kérdés
Ilyen angolból átvett dolgokat, hogy cringe, literálisan, kioffoltam és még sorolhatnám. Főleg a literálisan. Ha szólok neki, hogy legalább a nagyszüleivel beszéljen magyarul, akkor megsértődik és elkezd boomerezni meg olyanokat mondani, hogy én őt ne oktassam ki, mert miattunk meg a nagyszülők korosztálya miatt ilyen csicskagyász ez az ország. Ki fogja nőni, vagy csak rosszabb lesz? Mit reagáljak az ilyen kitöréseire?

2021. máj. 24. 10:47
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
84%
sosem fog róla leszokni, maximum másokat használ, de kb mint a kortársai. mint ahogy te is használsz egy csomó hülye kifejezést, amit a kortársaidtól vettél át.
2021. máj. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
86%
ez a kor az, amikor az ember ráeszemél, hogy a szűlei nem félistenek, sőt kifejezetten gyarlók, tele hibával. amúgy meg tényleg miattunk ilyen csicskagyász ez az ország.
2021. máj. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
#5 tudod, 48 éves vagyok és igen, visszaszóltam apámnak, képzeld. aki számodra meglepő módon nem vert meg emiatt. ettől még jó a kapcsolatunk azóta is. az embernek és egy kamasznak is, meleg, szeerető család kell, nem egy rideg, terrorizáló.
2021. máj. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
#11 ha legalább sejtésed volna mennyi jövevényszavunk van mindenféle helyről amiket mára magyarnak érzel. jó lenne ha ennek kicsit utána néznél mielőtt ilyet leírsz, hogy csak magyarul beszéljen valaki.
2021. máj. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Én a "cringe" szót valamelyik nagyobb filmkritikával is foglalkozó oldalon is láttam egy cikkben. Akkor most mi van? :D
2021. máj. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Aki itt kardoskodik az új szavak ellen, annak javaslom az ó magyar Mária siralom elolvasását, mert az az „eredeti” magyar nyelv, fogadok wgy szót sem értenétek belőle.
2021. máj. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Why half beszélsz angolul?
2021. jún. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Cuz én can
2021. jún. 4. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!