Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Alsós, felsős gyerekek az...

Alsós, felsős gyerekek az iskolatáskát este vagy reggel pakolják be?

Figyelt kérdés

A tanév komolyabb időszakára gondolok, nem most az utolsó napokra.

A gyerek pakolja ( elsős-másdikos kor felett, mikor már tud olvasni) vagy a szülő pakol be a gyereknek altalános iskolás korban?


2021. jún. 8. 08:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
együtt nem lehet?
2021. jún. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
Este pakolja be, reggel gyors átnézzük.
2021. jún. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Hány éves korig együtt? Hetedik-nyolcadikos gyerek tud egyedül bepakolni vagy az még túl nagy elvárás?
2021. jún. 8. 08:53
 4/21 anonim ***** válasza:
90%
4 testvérem van, anyámnak nagyon nem volt energiája ezzel foglalkozni, úgyhogy én pakoltam. És mivel mindent az utolsó pillanatra hagyok, ezért mindig reggel csináltam.
2021. jún. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
3-as, 7. osztályos gyerek is legalább 13 éves, persze, hogy megy neki egyedül.
2021. jún. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Velem kb 2-3. osztályos koromig pakolt együtt anyukám. Nagyon ciki lett volna 8. os koromban ha ő pakol. Ne viccelj már.
2021. jún. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, elég durva lenne, ha egy hetedikes nem tudna egyedül bepakolni másnapra.

Alsóban gyerektől is függ, az én harmadikosom az idén már minden gond nélkül bepakolja egyedül. Elsőben együtt pakoltuk, másodikban már ő pakolt, én csak átnéztem.

Este pakol (addig nem ülhet tv vagy számítógép elé, amíg nincs minden kész és bepakolva másnapra), reggel nálunk kapkodás van. Nem szokott otthon maradni semmi, néha lefekvéskor még eszébe jut valami, akkor megnézi biztos bepakolta-e.

2021. jún. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Egy átlagos képességű másodikos is képes egyedül bepakolni a táskáját. Persze ha kéri segítek, a nagy kamaszom pl. most, hetedikesként időnként újra igényli, hogy együtt pakoljunk be, közös programot csinál belőle. Ez is rendben van, addig is kettesben beszélgetünk, neki erre van most szüksége.

Egyetemen volt egy évolyamtársam, aki még szendvicset sem volt képes magának csinálni, teljesen életképtelenre volt nevelve. A szobatársai könyörültek meg rajta és mutatták meg az élelmiszerboltot, aztán elvárta volna tőlük, hogy megcsinálják neki a szendvicset. Reggel odaült az asztalhoz és várta, hogy elé rakják a reggelit, ha nem látom, nem hiszem el. Két hétig bírta a kollégiumban, utána hazament, többet nem láttuk.

2021. jún. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Andi80018 ***** válasza:
92%

Nekem harmadikos a fiam, és miután végzett a tanulással, megy is vissza másnapra minden, amiből dolgozott, tehát már az nap délután. Plusz ellenőrzöm, hogy ami másnapra kell a fiókból, az is bent legyen. Ahogy hazajön, ebéd után, a tolltartót is rendbe tesszük.

Este valamikor még egyszer átfutom az órarendjét, minden bent van-e. Még egyelőre ezeket én csinálom, ami lehet hiba. :-)Jövőre azért már azért kezdem önállósítani. :-)

2021. jún. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Elsőben nem kellett pakolni mert minden nap ugyanazok az órák voltak csak más sorrendben. Másodikban szerintem már én pakoltam, de elszúrtam folyton, gyűjtöttem is a fekete pontokat. Általában este. Aztán lassacskán az évek alatt győzött a lustaság, 5-6. osztályban már biztosan reggel csináltam. Hetedikben sikerült valami rendszerességet kialakítanom, onnantól este pakoltam, leckeírás után.
2021. jún. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!