Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tennétek ha kiderülne,...

Mit tennétek ha kiderülne, hogy a fiatal korú gyereketek drogozik?

Figyelt kérdés

2021. jún. 22. 17:09
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát eléggé magam alatt lennék, hogy nem vettem észre, hogy ekkora baj. Gondolom, le is szidnám. Utána pedig megpróbálnék segíteni neki. Valószínűleg erős kontroll alatt tartanám, hogy ne tudjon többet hazudni, és sok időt töltenék olyan tevékenységeket csinálva együtt, amit szeret. Ha olyan szintű a probléma, amivel nem tudok megbirkózni, akkor szakember segítségét kérném. Szóval megpróbálnám visszafordítani erről az útról valami olyanra, amiben újra értelmet és örömöt talál a valós életben az elmenekülés helyett.
2021. jún. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
82%

Füvezni füveztem évekig kb 16 éves koromtól 19 éves koromig, néha ilyen-olyan szintetikus is becsúszott bulikban. Pénz nem kellett rá mert rengeteg osztó ismerősöm közeli barát volt, együtt kiültünk egy eldugott helyre délután és elszívtuk a fennmaradót, alkalmanként 2-3 spangli is ment körbe. Utána négykézláb kúsztam haza kb, kizabáltam a hűtőt a nagy kajaflash közepette, majd felmentem, lezuhanyoztam és beestem az ágyamba. Az eredménye: durva demotiváltság, figyelemzavar, tanulni képtelen voltam mivel állandóan kivoltam, kibuktam az iskolából, bukdácsolva elvégeztem a gimnáziumot esti tagozaton, utána nem vittem semmire, egy normális végzettséget nem szereztem, évekig ilyen utóflesselgetéseim voltak, a szemem elszaródott, a vesémmel is problémák voltak.

Utólag rohadtul nem vesztegetném erre a szarra az időmet hanem tanulnék rendesen és normális emberekkel venném körbe magamat. Most huszonévesen pótolhatok be mindent amihez anno nem volt semmi motivációm, hogy behozzam a lemaradásomat a kortársaimhoz képest. Egyáltalán nem érte meg az a pár év kilét, bárcsak kitörölhetném. Évek óta fűre nézni sem bírok, undorító, ráadásul én pusztán a társaság mitt toltam mert amúgy csak nyomott lettem tőle, egy alkalomra nem emlékszem amikor olyan igazán jókedvűre szívtam volna magamat és nevettem volna. Mindig csak bederesszióztam, lusta lettem, ilyen paranoiás gondolataim voltak és eközben igazi marhaságokról beszélgettem a tróger haverjaimmal. Az ekitől meg a kokaintól meg olyan másnapokat éltem, hogy azt senkinek nem kívánom, migrénes okádás egész nap…

Hagyd abba ha teheted (a fűre nem lehet rászokni, a társaságból kell kitörni), mert semmi hasznod nem származik belőle.

2021. jún. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
73%
23 vagyok: ha a gyerekemről ilyen kiderülne (észrevenném rajta azonnal mivel épp eleget néztem a tükörben, hogy ne legyen olyan kilét fejem anyámék előtt), akkor el fogom neki is mondani ezeket, fokozottan fogom ellenőrizni és mindent meg fogok tenni, hogy magától jobb belátásra térjen. Drasztikus módszerekhez (iskolaváltás a társaság miatt, drogteszt, szakember stb) csak akkor fogok folyamodni ha nem hatnak rá az észérvek, de talán a gyerekem nem lesz akkora s_ggf_j mint én voltam.
2021. jún. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
91%
Rémálom!Foggalmam sincs,de biztos nem állnék jot magamért.
2021. jún. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
Lebuktál szülők előtt? Az összes drogos kellékedet ássad el a jelenlétükben, mintegy jelezve, hogy az az éned meghalt. Nincs többé. Ezután tölts velük sokkal több időt mint eddig. Szervezz közös programokat, a dílerek számát töröld ki a telefonodból! Ne, ne írd fel sehova, nincs mentőcsónak! Keress hobbit, ha kattognál azt csináld véletlen se nyúlj a cucchoz! Ha úgy érzed egyedül nem fog menni irány Szeged, Fésű utca. Profi rehab, nagyon értik a dolgukat. Ne szégyelj segítséget kérni!
2021. júl. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Ruby04 válasza:

B&szod, azonnal dobd el a cöpit, mert úgy jársz, mint én!!! Qvára nem vicces az ambira járni kékért a sok leszakadt arc között!!!

F 40+

2021. júl. 2. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!