Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Költözés? Miért viselkedik...

Költözés? Miért viselkedik így a kamasz?

Figyelt kérdés

Külterületen lakunk.Kb 4km a várostól. Egy új építésű ingtlanban. Most a lányom aki 15 elkezdett azon háborog i hogy neki mennyire szar itt, meg hogy ő a belvárosba akár lakni, meg minden osztqlytarsat ott lakik. És ez a ház egy nagy szar.Meg el akar költözni hogy adjuk el. Hiába mondom m dogji, hisz nem azért küzdöttünk ilyen sokat a férjemmel hogy ezeket megvalositsuk, hogy legyen egy korszerű házunk gazdaságnak. Van kocsinak tudjuk hozni vinni, de a bekötő út végén van a buszmegálló. Mehetne azzal is mert valahogy most olyan mintha szégyelne minket.Nem vagyunk lepukkantak. Fiatalok vagyunk, jól öltözöttek.Most nem tudom egy tündéri lányból hogy lett pár hónap leforgasa alatt egy seggfej. Nem tudom mit tehetnénk...

Esetleg ha valaki olyan olvassa aki kamasz írjon ő is légyszíves.



2021. júl. 1. 07:40
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
94%

Julika, azért itt lakunk, mert édesapád és én ilyen életet, ilyen lakóhelyet szeretettünk volna magunknak. Te is nemsokára felnôsz, kirepülsz, és olyan életet, lakóhelyet választasz magadnak, amilyet szeretnél. Ha a mostani ház nem tetszik, az is egy tapasztalat, legalább tudni fogod, milyet ne válassz a jövôben. Mi viszont, ha te kirepülsz, itt maradunk. És szeretnénk olyan helyen maradni, ami nekünk tetszik, ami a szivünkhöz nôtt.


Én ennyit mondanék mindenféle ingerültség és szemrehányás nélkül, és ezzel le is zárnám a témát.

2021. júl. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
89%
Én is közel annyi idős vagyok, mint a lányod. De többet sajnos nem tudok mondani. Kamasz. Bizony ez a korszak a legnehezebb a gyereknevelésben.
2021. júl. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:
Így mondtuk el neki. Mondtuk ha pár év múlva elmegy elkoltozik utána mi ne olyan helyen éljünk már amit nem szeretünk. Meg mondtuk neki hogy mindent adjunk fel.. Amiért ezidáig küzdöttünk. Utána ha ott se lesz jó akkor.... De nem mondott rá semmit.
2021. júl. 1. 08:33
 14/37 anonim ***** válasza:
53%
Megyeszékhely vonzáskörzetében laktunk, a várostól kb 15 km-re. A szüleim ezért küzdöttek, felépítettek egy szép hazat, ott volt üzletük is. Ez egy kis falu, mindenért a városba jártunk, persze suliba is. Gyűlöltem. Hiába a szép ház, az utolsó busz 11-kor elmegy, mindig én voltam az első, aki otthagyta a társaságot. Ha buli volt, akkor vagy első busz 4-kor, vagy taxi, vagy valakinél aludni. Télen neha kimaradtak buszok a hó miatt, sokszor tömve voltak... gyűlöltem, hogy buszhoz vagyok kötve. Csináltam jogsit, de annyira rosszul ment a vezetés, hogy feladtam. 22 évesen költöztem el. Most 36 vagyok, és inkább élünk kisebb alapterületen, de az én fiam belvárosban fog lakni max 10 percre mindentől. Lehet, hogy kamaszkorában majd azt vágja a fejemhez, hogy nincs hatalmas kertünk meg nem élünk az erdő mellett. De én tudom, mitől kímélem meg. Neki lesz normális tarsasági élete, ami nekem nem lehetett.
2021. júl. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
63%
Bele se mennék ilyen idióta témákba vele, túl sokat beszélgetsz vele, pedig valóban seggfej, mondd meg neki nem költözöl, semmi kedved, ennyi.
2021. júl. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
16%

A CSOK egyik elszenvedői a kamaszok, akiket kiszakítanak a megszokott környezetből.


Mi munka miatt költöztünk Pest megyébe. 33 éves fejjel is utálom. Alig várom, hogy visszaköltözzünk. Egy kamasznak, főleg ha a barátai is ott vannak, sokkal jobb a fővárosban. Minden elérhető távolságban van és mjobb a közlekedés.

2021. júl. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:
Nem vettünk és nem is fogunk igénybe venni csokkot. Itt lakunk már mióta megvan ő is. Itt a busz megy 5 percenként. Ha kellene én este is akármikor érte mennek. Ő ezt tudja is. De mint írtam valaki a háttérbe adja alá a lovat.. Lehet jó lenne a belvárosba, de én is és a férjem is kis korunk óta erről álmodtunk hogy ilyen helyen lakunk és ezt csináljuk.
2021. júl. 1. 08:56
 18/37 anonim ***** válasza:
84%
Én is kb egy idős vagyok a lányoddal, de ez tényleg csak a kamaszkor, majd abbahagyja. Nekem is volt ilyen mindent máshogy akarok semmi sem jó korszakom (kisebb dolgokkal) akkor 13 lehettem, de hála ég hamar kitisztult a fejem
2021. júl. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
94%

Hogy jön ide a CSOK? 20 éve is volt ilyen probléma. Amikor a szülők összekuporgatnak kertes házra, boldogok, hogy a gyerek majd szaladgálhat a kertben. Ezt vagy sikerül véghez vinni abban a korban, amikor még tényleg kerti szaladgálásra vágyik a gyerek, vagy nem, de azt tippelem, a többségnek tiniként már inkább csak semleges (bent ül, haverokkal elmegy valahova), vagy egyenesen rossz a kert (segíteni kell karban tartani).


Sajnos ez ilyen. Azért most kezdődött, mert most kerül(t) gimibe, tini, és ahogy idősödik, egyre több találkozási/buli lehetőség… lenne, ha elérhető közelségben lenne, és ha könnyebben meg lehetne oldani a hazajutást.

4 km-t, ha az útviszonyok engedik, leküzdhetne biciklivel is. Ez nem opció?

2021. júl. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
De. Mondtuk neki. De nem megy mert az égő hogy ő bicajjal megy 3s leizzad mire betek3r. Hát mondom ha neked semmi se jó....
2021. júl. 1. 09:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!