Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem zavar (t), amikor kamasz...

Nem zavar (t), amikor kamasz létedre felnőttként kezelnek (/tek)?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, de még mindig "kicsinek" érzem magam ahhoz, hogy magázzanak, hogy ne lánynak, hanem nőnek nevezzenek, hogy a férfiak megszólítsanak. Van még valaki így? És ez szerintetek mikor fog elmúlni, mikor fogom úgy érezni, hogy felnőttem?
2010. aug. 28. 08:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Igaz, hogy én csak 13 éves vagyok, (és lány) de engem is nagyon zavar, amikor a rokonok/ismerősök/barátok minden egyes alkalommal elmondják, hogy: "Jajj, mekkorát nőttél!"

Tudom, hogy ez természetes, (mármint hogy elmondják, meg az is, hogy növök) de egy idő után nagyon zavaró lesz!

Az osztálytársaimhoz képest lehet hogy csak 11-12 évesnek nézek ki, mert nekik az a menő, hogy:

"- Nem tanulunk jól",

"- Bunkók vagyunk a felnőttekkel" (jelen esetben a tanárokkal),

"- Úgy öltözködünk, mint egy 20 éves ..."

"- Fiúzunk (de nagyon)",

és még sorolhatnám...

Viszont aki nem tartozik "közéjük", (mint ahogyan én sem) az már rögtön stréber (ha jól tanul), stb... stb...

Ezt csak azért írtam le, hogy nekik az számít "nagylánynak" aki velük ért egyet. (Viszont kíváncsi lennék, hogy 5-6-7 év múlva mire fog jutni az évvégi 2-es átlagokkal...?!?)


De visszatérve a kérdéshez, volt már olyan, amikor 2-3 éves kisgyerekek "Csókolom"-ot köszöntek :D Jót nevettem rajtuk, és azt gondoltam, ha most így köszönnek, (nekem) akkor a fent említett osztálytársaimnak (a "nagylányoknak") hogy köszönnének?!? :)

2010. aug. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte engem is zavart. Amikor középiskolába kerültem, ott a tanárok már magáztak. Nehéz volt megszokni, de sikerült. Aztán 15 évesen óvodai gyakorlatra kezdtünk járni, ahol a gyerekek már "néniztek" is...az kemény volt, tényleg:))) A leszólításokra nem reagáltam de tényleg kelletlen. Meg kell szokni, hogy bár még belül tényleg gyerek vagy, kívül igazi nő :D
2010. aug. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
38%

Egy egy öreg ember-vagy asszony le jónapotkívánoz:-))

De ezen csak jó nagyokat röhögünk:))

13/L

2010. aug. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Amikor bekerültem a gimibe, akkor tudtam, hogy mi a helyzet a tanárokkal és a köszönéssel, és a boltokban sincs ezzel különösebb bajom. Az csapott meg a leginkább, amikor azt mondta egy nagyon közeli barátom, hogy "Nagyon szép nő vagy." , mert gyakorlatilag együtt nőttünk fel, és mindig úgy gondoltam, hogy egymásban örökre a régi játszótársat fogjuk látni, de ezek szerint neki az a hat év, amióta igazán ismerjük egymást tényleg eltelt, én viszont sosem figyeltem arra, hogy ő mennyit változott külsőleg.


Aztán az ismerősök... a régi osztályfőnököm például megjegyezte, hogy milyen keskeny arcom lett, hogy mennyit nyúltam, egy másik valaki azt mondta, hogy a vonásaim teljesen megváltoztak, az alakom pedig már joggal nevezhető nőiesnek.


Amikor pedig az utcán találkozom egy bácsival, akit régóta ismerek, akkor már nem csak sziával köszön, hanem jó napot kívánokkal is, és ez olyan rossz :(


Na mindegy, most nem nyavalygok tovább, írjatok még nyugodtan. Aki túl van ezen, annak is várom a válaszát, és előre is köszönöm ^^

2010. aug. 28. 09:19
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

Engem az akaszt ki,amikor találkozunk távoli rokonokkal,vagy a szüleim rég nem látott ismerőseivel és azt kell hallgatnom,hogy "jajj,hogy megnőttek ezek a kislányok" vagy "jajj,olyan aranyos kislányok még mindig".És ezt így többes számban mondják.Még ha rám ezt mondják hát na,de mondjuk a 20 éves nővérem hol kislány?:D


Én azt szeretem,ha átlag emberként kezelnek.Se nem felnőttként,se nem gyerekként.

Erre szokta apám azt mondani,hogy ha a házimunkákról és segítségről van szó,akkor még inkább gyereknek érzem magam,de ha el akarok menni vhova már felnőttnek érzem magam.Pedig nem.Csak szimplán idegesít,ha valaki magáz,vagy úgy bánik velem,mint egy dedóssal.


A minap bementem a pékségbe és kb. ez volt a szitu:

Eladó:"Jóreggelt kívánok!"

Én:"Jóreggelt!"

Eladó:"Mit adhatok Önnek?"

Én:"Egy kg kenyeret kérek."

Eladó:"Adhatok még valamit?"

Én:"Köszönöm,nem."

Eladó:"...Ft lesz!"

Én:(kifizettem)"Köszönöm szépen.Viszont látásra!"

Eladó:"Viszontlátásra!"


Fura volt,mert előttem egy 23-24 év körüli csaj állt és őt tegezte,engem magázott:D

15/L

2010. aug. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

velem éppen ellenkezőleg. úgy kezelnek mint egy kis 3 évest :( igaz még nagyon is gyerek vagyok de engem már ez zavar, mert én is tudok "nagyként" gondolkodni...


12L

2010. aug. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavar, ha felnőttként kezelnek. Talán érettebb vagyok a koromnál, talán nem, de nem érzem már magam gyereknek. Komoly kapcsolatom van, felelősségteljes vagyok, persze imádom a vicces dolgokat, szóval nem vagyok besavanyodott:) Szerencsére nekem nem tudnak sápítozni a rokonok, hogy "jaaaj, mennyit nőttél", mert kb 12 éves korom óta 156 cm vagyok:)

17L

2010. aug. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem nemigazán zavar inkább az ha ugy kezelnek mint egy csecsemőt :D
2010. aug. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, hogy zavar, főleg az, hogy nem LÁNYként, hanem NŐként definiálnak. Valószínűleg tényleg nőies lehet a külsőd, csak egyelőre még nem tudsz vele mit kezdeni. De ez nem baj! Pár év, és megtanulod úgymond "viselni" a nőiességed.


A kérdésre válaszolva, engem nem nagyon kezeltek felnőttként kamaszkoromban, ha néha igen, pl. nyelvvizsgán magáztak, az csak imponált, hogy végre nem sz*ros hülyegyerekként kezelnek.


25/N

2010. aug. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

engem is inkább az zavar,ha kisgyerekként kezelnek.

ezt amit elmondták, már megszoktam.=( de ennek ellenére nem szeretem.

13/L

2010. aug. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!