Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Lányos anyukák, akinek már...

Lányos anyukák, akinek már menstruál a lánya: Ti hogy veszitek a tampont, betétet? Ha közös, figyelitek, mennyit használ a lányotok?

Figyelt kérdés

Mármint úgy értem, hogy közösen használjátok együtt ugyanazt a csomagot, külön veszitek meg neki ami neki kell, vagy magának veszi és adtok rá neki pénzt?

Ha esetleg közös és sok fogy, vagy külön veszed neki és gyakran kell, szóvá szoktátok tenni, hogy esetleg ne pazaroljon? Kinél hogy van ez rendezve?



2021. aug. 27. 19:29
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
93%
Mindketten mini tampont használunk, akciósan veszünk mindig általában a Rossmannban vagy ha a Dm-ben sokszoros pont jár érte akkor ott. Így 99%-ban mindig bőven van otthon, de az a szabály, hogy ha mégsem, akkor az utolsó doboz felbontása pillanatában felkerül a listára. Nagy dobozosat vásárolunk mindig, így az sem tragédia ha csak napok múlva megyünk boltba legközelebb. Betéttel ugyanez.
2021. aug. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
93%
Habár nem vagyok anyuka (és már gyerek sem), azért leírom a tapasztalatomat: Tizenéves koromban anyám vette mindig a betéteket (nekem nem volt pénzem) és igen, elég gyakran számon kérte rajtam, hogy mennyi fogy belőle. Gyakran rám szólt, hogy “osszam be” meg ne használjak egy nap sokat. Persze neki fogalma sem volt a helyzetemről (hiába próbáltam megértetni vele), ő saját magából indult ki, neki 2 max 3 betét elég volt egy napra. Nekem meg iszonyat erős vérzésem van, pillanatok alatt átázott. Nagyon nehéz volt mindig beosztani a suliban is, hogy nehogy elfogyjon, volt, hogy inkább fel sem álltam a székemről, hogy ne kelljen cserélni. Ez nagyon gáz, sose csinálj ilyet a lányoddal. Ha nem telik alap eü. és tisztasági dolgokra, akkor nem kell gyereket vállalni.
2021. aug. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
98%
#20 mert 99%-ban én járok vásárolni egyébként is.
2021. aug. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
4%

23

Oké. Bár szerintem tök gáz

2021. aug. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
98%
Nem igazán értem hogy miért lenne gáz 🤷‍♂️
2021. aug. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

24

Akkor szerinted egy nő ne vegyen pl. gumit? Vagy borotvahabot? Esetleg arcszeszt? Mert azt a férfi használja. Vagy a WC-papír? Azzal a sz@ros feneked törlöd. FÚÚÚJJ! Ne is vegyünk, mert ciki. Hogy lehet valaki ennyire korlátolt?

2021. szept. 4. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Ne pazaroljon?! Ember, én nyáron kétóránként cserélek betétet, akkor is, ha nem annyira véres még, mert utálom, hogy befülled.
2021. szept. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Még nem menstrual a lányom, de eleinte biztos megvenném neki, mert szerimtem cikinek tartaná ő megvenni. Ha meg el akarja intézni akkor adnék rá pénzt, vegyen, amilyen neki jó és amennyi kell.

Úgy emlékszem velem is így csinálta anyám.

Valószínűleg nem ugyanolyat fog használni mint én, mert a kislányok inkább betét partiak, én viszont csak tampont használok, abból is a legnagyobbat, ami egy kislanynak be sem férne...

2021. okt. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
A ne pazaroljon, nem azt jelenti, hogy ne cserélje ki 3-4 óránként, ha esetleg szükséges, akkor gyakrabban, hanem azt, hogy a szükségesnél nem kell többet használni. Egy menstruáció alkalmával kb 20 darab elfogy egy átlagos vérzésnél. Ha erősebb neki, akkor 30. De nem kell pl 50-ezt elhasználni, csak mert minden ittyre-fittyre kihajítja az éjszakait nappal is, vagy az utolsó napokon amikor simán elég a tisztasági, mert csak 3 csepp barna van, akkor is elhasznál 3-4 eü betétet. Az pazarlás. Azért van sok fajta méret, hogy mindig a vérzés erősségéhez tudjon választani az ember, ne pazaroljon. Nem csak pénz kérdése, hanem környezetvédelem is.
2022. márc. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!