Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan szoktassam vissza...

Hogyan szoktassam vissza normális bioritmusra?

Figyelt kérdés
Most lesz kislányom hetedik osztályos. Egy nyár alatt átállt a szokásos éjféli fekvés helyett a hajnali négyes fekvésre. Ami miatt Délután 1 órakor szokott felkelni. Holnap kezdődik a suli, jó lenne időben lefektetni, de ő hajnali 3-ig pörög, mint a duracel nyuszi. Mivel lehetne visszaállítani iskolás időre a nyáriból?

2021. aug. 31. 21:10
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Én lennék a világ legboldogabb embere, ha kamu lenne. Sajnos teljesen valóságos a helyzet. Már most rágom a körmöm, hogy mi lesz a holnapi nappal, ha 3 órát alszik.
2021. aug. 31. 21:28
 12/31 anonim ***** válasza:
95%

Az agressziót nem tűrném, ellenben szerintem egy lassan 13 éves lányt már nem kell szoktatni semmire. Saját kárán megtanulja, és lesz olyan álmos az első nap után, hogy időben fekszik, csak nem szabad hagyni szundizni délután.


Anno én is hajnal 2-ig olvastam majd 5:40-kor keltem. Hidd el mikor belőttem reggelre az ébresztőt és láttam, hogy "Az ébresztőig 3 óra és 37 perc van" ezerszer is megbántam. Szép lassan vissza fog szokni, mert nem fogja bírni, eleinte meg nem írnak dolgozszokat, így a jegyeit se félteném. Bár egy szülőjét verő gyereknél nem a jegyek miatt aggódnék. Ha már ilyen agresszív, és nekem rontana, mondjon bárki bármit, pofont kapna, és kurvąra elvenném a gépét is. Nehogy már ő diktáljon.

2021. aug. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
90%
Csak nehogy ne keljen fel időben a lányod..hogy reggel fáradt és alszik tovább.
2021. aug. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
98%
Ez megint a Martin-saga?
2021. aug. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
13-as válaszoló, pedig pont ez történt a napokban. lebeszéltem 3 alkalmat 25, 27 és 30-ikára külön matektanárt reggel 8-ra. Nem tudtam felkelteni egyik alkalommal sem. Mindegyiket le kell mondanom 15 perccel előtte.
2021. aug. 31. 21:31
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
Martin story, sajnos nem kamu, viszont egy komoly veszélyforrás. Laurácskát semmivel nem fogod rávenni a lefekvésre.
2021. aug. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Martinék visszatértek. Na Laura már 7-es? Hamarosan az ő nevében is ki lehet írni kérdést:)
2021. aug. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
10 éve kellett volna elkezdeni nevelni, nem most, biztos lehetsz benne, hogy én úgy elverném, hogy befosik...
2021. aug. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Nálam 11. - ben volt ez, hogy minden nap fent voltam akár kettőig is vagy fél háromig! Reggel még keltem 5 - kor!

Könnyen fent voltam addig, mert 11 körül már mindenki húzta a lóbőrt, és engem senki nem figyelt. Reggel volt, hogy nem tudtam felkelni, hanem nem mentem be első órára.

Természetesen, a tanulmányaim rovására ment a napi - átlagosan - 3 óra alvás! Rajzból kis híján osztályozót kellett tennem, mert sokszor nem jártam be első órára. Közgazdaságtanból megbuktam, és kis híján matekból is! Tanultam is a saját káromból és 12. - nem már időben lefeküdtem!

Mondjuk, 13 évesen szinte eltörték volna a kezemet a szüleim/nagyszüleim, ha nem megyek lefeküdni 10 - kor! Minket eleve úgy neveltek, hogy a szüleinket tiszteljük!! Meg is érdemlitek, ha a gyerekek olyan, amilyen! Talán nevelni kellett volna megfelelő szigorral, nem csak megszülni...

2021. aug. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

Az komoly! Féltek a saját gyereketektől és még el is ismeritek, hogy ő a főnök otthon...😅

Mi lesz veletek később, amikor 15 éves lesz vagy 18?? Mit csináltatok az elmúlt 13 évben, ha nem neveltétek...?

Kitalálom: amikor egészen kicsi volt, már akkor vettetek neki számítógépet meg játékokat, csak ne kelljen vele foglalkoznotok! Tessék, meg is lett az eredménye! Meg is érdemlitek! Én, ha feleselni mertem anyámmal már kaptam a nyaklevest! A sz...rt is kiverték volna belőlem, ha ilyen kölök lettem volna, mint a tiétek!

2021. aug. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!