Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nagyon rossz hatással vannak...

Nagyon rossz hatással vannak a fiamra az új barátai, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A 14 éves fiam most kezdte a középiskolát, egy teljesen új suliban, és eddig nagyon rossz hatást gyakorolnak rá az osztálytársai. Màr nyáron is találkozgattak, de mostanra már ott tartunk, hogy a fiam néha részegen, néha cigifüstösen jön haza, mikor hogy. Ráadásul mikor benéztem a fiam "raktárába" (az ágyneműtartójába), akkor a szokásos zsepik mellett használt óvszert is találtam. Próbáltam vele beszélni, de kiabál velem, vagy nem hajlandó beszélni, és folyton elzárkózik előlem. Eddig színötös mintakamasz volt, mit tegyek most?

2021. szept. 30. 18:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
19%
Remélem lányokon használta el a gumikat?
2021. szept. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

#1

Én is nagyon. Bár remélem, hogy nem általános iskolás szűz kislányokon. Egyébként az arca is sokkal nagyobb lett azóta

2021. szept. 30. 19:02
 3/17 anonim ***** válasza:
42%
Ha egy hónap alatt ide jutott, abban vastagon benne van az eddigi nevelés is.
2021. szept. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
85%

Ezért nem számít hogy valaki kitűnő.

Most lázad. Valami ellen.

Az én gyerekeim soha nem voltak színötös tanulók. Voltak kettesek és hármasok is a bizonyítványokban, amikért nem kaptak túl nagy büntetést (kicsit sem). Inkább jutalmaztam ha valami jól sikerült. De nem keveredtek rossz társaságba sosem (bízom benne hogy nem is fognak), nem cigizett egyik sem eddig még.

A fiam most végzi az egyetemet, a lányom 11.-es gimis.

Kicsi koruk óta sportolnak. A sport megadja a gyerekeknek a kitartást, az önfegyelmet és az egészséges életmódot.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy sajnos most mutatkozik meg az eddigi nevelés. Próbálj tanácsot kérni szakembertől. Nehéz lesz ebből visszahozni.

2021. szept. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%
Legalább védekezik
2021. szept. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
3%
Amúgy lehet már nagymama vagy.
2021. szept. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
45%

Nehogy azt hidd, lányok is mennek ugyan ebbe az irányba, ugyan ilyen stílussal és viselkedéssel. Ugyan úgy benne vannak ezekben, ahogy a fiad is, nem fognak ellenkezni, ezen ne aggódj.

Jó lehet valami más társaság, ahova akár először veled megy, és vele egykorúakkal találkozik. Akármi lehet, amit szeret, de ha más példát is lát nem csak azt, hogy akkor van elfogadva ha ezeket csinálja az lehet hogy hat rá.


Régebben olvastam egy másik kérdést, ahol hasonló volt egy lánnyal és az anyukája kért segítséget. Ott is voltak értelmes és -szerintem- kevésbé értekmes válaszok, hátha valamelyik segít. Az enyém nagyjából az ottani kiegészítése:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kamas..

2021. szept. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
29%

Egyszer próbálná ezt meg a fiam és ott lenne vége a kényelmes kis életének.

Egy szerencséje van, hogy a te fiad, mert te ezt a viselkedést elnézed neki.

A jog azt mondja, etetni és ruházni kell alap dolgokkal és tetőt tenni a feje felé. Minden más egyéb az privilégium. Ezeket szép lassan megszüntetném, ha a viselkedése negatív hatással van a családunk életére. Azért teszi meg veled, amit tesz, mert hagyod és nincs következménye. Fel sem merülne nálunk ez a viselkedés, meg sem merné próbálni itt egy gyerek se. Okkal.

2021. szept. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%

Szóval, a 14 éves gyereked elment otthonról, és ki tudja mit csinált?

Hazaért részegen. Először.

Hazaért cigifüstösen. Először.


Erre te mit is léptél?


Aztán másodszor... és te mit is tettél?


Csak kérdezem, mert ahhoz, hogy ez ismétlődjön, nagyon szr szülőnek kell lenni.

2021. szept. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%

Hogy mit csinálj? Kezdjük a kérdésed végével, hogy használt óvszert találtál az ágyneműtartóban. Ezt meg kell beszélned vele. Nem tudod tiltani a szexet (illetve tiltani tudod, de úgyis ő dönt), úgyhogy itt az ideje egy komolyabb elbeszélgetésnek. Először is mondd meg neki, hogy megtaláltad az óvszert. Örülsz neki, hogy legalább használta, ha már ilyen fiatalon próbálkozik a dologgal. De a használt óvszer helye a szemetesben van, ne az ágyneműtartóba dobja. Aztán szépen elmondasz neki mindent (mindent!), amit tudsz a szexről. Hogy legalább tisztában legyen a dolgokkal. Azt is megemlítheted neki, hogy ha fiúval próbálta ki a szexet, az valószínűleg más érzés, mint lánnyal, de annak a technikájában sajnos nem tudsz segíteni.

Ha részegen megy haza, annak legyen következménye. Zsebpénzmegvonás, szobafogság, telefon elvétele, vagy bármi, amiről úgy gondolod, hogy hatna rá. Természetesen úgy, hogy előre figyelmezteted, mondjuk most elmondod neki, hogy Pistike, új szabály: ha mármikor ezentúl megtudom, hogy iszol, akkor ez fog történni. Ugyanez a cigifüsttel.

2021. szept. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!