Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem bírok a kamasz lányommal!?

Nem bírok a kamasz lányommal!?

Figyelt kérdés

a lányom most lett 15 éves.

mindig kitűnő tanuló volt, sosem volt probléma a magatartásával. Most belekeveredett egy társaságba, ahol megismert egy fiút. használt óvszereket találtam a kukájában, cigisdobozokat a párnahuzatában.

próbáltam vele beszélgetni a kialakult szituációról, de mintha csak a falnak beszélnék.. nem tudom, hogy mit ronthattam el. vigyem pszichológushoz? az segíthetne ezen? nagyon kétségbe vagyok esve...

támadóan reagál mindennemű közeledésemre.

lehetetlen vele normálisan beszélni.



2021. aug. 1. 20:12
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
67%

A lányodnál pár évvel vagyok idősebb, gondoltam leírom mit tapasztalok "gyerek szemszögből", hátha segít. Ha van még valami kérdésed akkor írj nyugodtan, hátha "belülről" tudok valamit segíteni, de tényleg nehéz helyzetben vagy, kitartást!


Több osztálytársam is ebbe az irányba ment, minden ellen lázadtak, a tanulás nem érdekelt senkit, csak azok a dolgok, amelyeket említettél, plusz nem akarlak elkeseríteni, de az energia italt (amiből majdnem kórház lett függőség miatt) és az alkoholt sem vetették meg. Ha nem megy velük ebbe az irányba (ahogy én sem tettem), akkor teljesen kiközösítik, amit a legtöbben nem akarnak. Nem biztos, hogy a kapcsolototokkal van a baj, az is képes ebbe belekerülni, akinek jó kapcsolata van a szüleivel, mert nem akar kilógni. Ez itt a kulcs, vagy kilóg, vagy megy velük. Szerintük nincs köztes állapot, ahogy a bandában valószínűleg mindenki más, ő is a családja ellen fordul, és ezeket a dolgokat használja.


Annyira rájöttem azokból amiket hallottam, hogy a tiltás és fegyelem itt nem segít, csak roszabb lesz. Akkor is folytatni fogja ezeket a dolgokat (vagy még jobban), csak még téged is végigszid a társaság előtt, vagy éppen kibeszélik milyen trükkökkel próbálod lebeszélni, mikor ő már "nagy". Igen, tényleg ezt hiszik.

A fiú szava valószínűleg többet ér most, mint a tiéd, ha tiltod tőle vele fog menni és még jobban ellenállásba fogsz ütközni.

Ebből kiindulva a legjobb dolog, ha először csak beszélgetsz vele (nem pont erről a témáról, próbáld felnőttként kezelni, mert ezzel hajlandóbb lesz szóbaállni veled), mert a társaság miatt ellenségként tekint rád, és ezt kellene valahogy elfelejtetni vele, hogy bízzon benned. Próbálj anyából átmenni legjobb barátnőbe (persze ne mássz bele mindenébe), ebben az esetben sokkal több dolog fog megosztani veled, talán tanácsot is elfogad. Innentől már jobb pozícióban vagy, ha hülyeséget csinál is legalább szól, és tudsz róla.


A pszichológusnak két végkimenetele lehet:

-jól alakul a dolog és segít neki

-jobban megutál, kevésbé fog együttműködni, esetleg el se megy (rosszabb esetben kitalál valami sztorit is neki rólad, ami nem igaz, de nem fogja fel a súlyát).

A másodikra tenném a tippemet...

2021. aug. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél neki óvszert és mondd hogy ha szexel akkor biztonságosan. Ha cigizni akar azt meg fizesse magának
2021. aug. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
90%

En annyit tennek csak hogy elmennek vele nogyogyaszhoz foggatlo miatt mert a nagy hev kozben csinalhatnak hulyeseget. Fiatalon eleg tavoli "velem ugyse tortenhet meg" szitu a teherbeeses.


Cigit minden tini szivott szerintem egy ideig mert olyan felnottes. Amiatt nem aggodnek.

2021. aug. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
48%
Érdekes, hogy itt senki sem aggódik. Miért természetes, hogy 15 évesen szexuális életet él, dohányzik, bandázik? Azért amit a kérdező leírt, elég szélsőséges viselkedés és aggodalomra ad okot. Én a kérdező helyében ezeket a válaszokat nem fogadnám el, kivéve az előttem írót, azt is csak fenntartásokkal.
2021. aug. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
19%
1 hónapja ismer valakit és lefekszik vele. Ez nem szerelem, csak szexelni akar a kislány. A hatalmas jogainak tengerében azért megkérdezném tőle, miért jó ribinek lenni. Azzal még nem leszel "mérgező anya", hogy próbálod nevelni, elvégre a gyereked és még igencsak kiskorú.
2021. aug. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
67%
Nem a gyerekkel van a baj. Te paráztál be. Miért kéne neked ismerni ahhoz hogy szexeljen vele?
2021. aug. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
81%

14 szerintem aki nyugtazza (koztuk en is) az koran kezdte a szexualis eletet. Nemes egyszeruseggel azert mert erdekelt es szerettem csinalni. (Egyebkent allando partnerrel mert nem a partnervaltasok adjak a jo szex alapjat)


Viszont a vedekezes nagyon fontos, tenyleg fel kell iratni fogamzasgatlot mert kotve hiszem hogy a kiserletezo kedvu kamaszok nem fognak maszatolni/kenni ossze-vissza.


En igy 30+ evesen azt latom hogy akinek nagy szexualis etvagya van annak fiatalon is az volt, akinek nem prioritas annak fiatalkoraban se volt.


Nem jobb az egyik a masiknal, ez szerintem emberfuggo meg hormonfuggo is.


Szvsz nem telt el keves ido ha 1 honap utan fekudtek le. A mai fiatalok nem evekig varnak egymasra. A vedekezest kell megtanitani!


15. Senki nem ribi azert mert 1 honap utan lefekszik valakivel.

2021. aug. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
93%
Szólj a lányodnak, hogy szeretettel várod a fiút egy vasárnapi ebédre.
2021. aug. 2. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
27%
Gratulálok, a te kislányodból is egy futószalagon gyártott tömeg lány lett. Nincs ezeknek a lányoknak semmi tartásuk, követik a divatot, mint csibék az anyjukat, 15 éves korukban szétteszik a lábukat valami jött-ment senkinek, cigiznek, isznak össze-vissza, ez a menő, az alap manapság, ezt látják mindenhol... Szomorú, hogy sokan ezt helyeslik is. 15 évesen 1 hónap vajnyi kevés idő ahhoz, hogy megismerd normálisan a másikat és, hogy oda add magad neki. De legalább annyi esze van, hogy védekezzen.
2021. aug. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
94%
Senki nem helyesli, de már megtörtént, visszacsinálni nem lehet. Akkoe minek rugózzunk rajta? Legalább volt esze védekezni.
2021. aug. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!